Katere klime se priporoča oz. odsvetuje?

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.283
3.688
113
davorinm.wordpress.com
Zdravo,


kupujem klimo, pa nisem na tekočem zadnje čase niti s firmami niti s tehnologijo. Budget se še nisem odločil, vrejetno pa ne najbolj cheap, pa tudi ne najbolj high-end.

55 kvadratnih metrov. Klima bi bila v osrednjem prostoru iz katerega vodi v tri sobe.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.540
6.590
113
Mislim, da je edina prava izbira inverter klima. To je glede tehnologije, glede znamk pa naj drugi povedo
wink-1.gif
 

damjanf1

Pripravnik
2. sep 2007
53
0
6
doma
Doma imamo inverter znamke Panasonic (energijski razred a) že dve leti in dela BP. Povišanje računa za elektriko je zanemarljiv, tako da priporočam!!

Damjan
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.765
2.054
113
za šankom
panasonivoci nekateri modeli so odlični za svoj denar.za srednji razred vsekakor panasonic.poglej koliko je razlike v € če bi vzel mitsubishi,toshibo
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.765
2.054
113
za šankom
za hlajenje parkrat čez poletje več kot dovolj
cool-1.gif


sam je res glasna.moja toshiba je 23Db tole pa 52.si sploh nemorem predstavljati.

poglej še na ceneje.si tm ti bo vrglo ven en model pa različne cene tudi do 100€.kolikor sem gledal leto azaj enaa ni imel ravno ugodnih klim
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.283
3.688
113
davorinm.wordpress.com
Citat:
Uporabnik Grisbi pravi:
Še en glas za Panasonic
grin1.gif

No sej že ene 10 ljudi mi je panasonic priporočalo.
smile-1.gif


Citat:
Uporabnik shift pravi:
za hlajenje parkrat čez poletje več kot dovolj
cool-1.gif


sam je res glasna.moja toshiba je 23Db tole pa 52.si sploh nemorem predstavljati.

poglej še na ceneje.si tm ti bo vrglo ven en model pa različne cene tudi do 100€.kolikor sem gledal leto azaj enaa ni imel ravno ugodnih klim

Kera to? Prva al druga?

EDIT: aja inverter
 
Nazadnje urejeno:

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Sem v enakem položaju, z enako kvardaturo in enako razporeditvijo prostorov
smile-1.gif


TOLE klimo

Nekaj vprašanj bi mel edino še glede montaže, pa mi še niso odgovorili
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
ynos tisti podatek je napacen. tocni so tukajle in notranja enota je precej tiha, 22dB!

panasonic

sam imam pomojem tocno tole in sem zelo zadovoljen. tudi pri tej firmi sem vzel.
 

Infernus

Fizikalc
8. jun 2008
2.301
5
38
Fujitsu - ena izmed boljših modelov, ~800eur z montažo za 55m^2. Pa Fujitsu dela boljše klime od Panasonica. Drugače so pa med top znamkami Fujitsu, Toshiba, Mitsubishi in potem pride Panasonic.
smile-1.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.435
5.922
113
pri taščici
Še nisem kaj preveč gledal, samo potrebe so sledeče.
25m2, južna stran, povprečno izoliran objekt, samo hlajenje čez poletje (pozimi imam toplovod), pa ni treba da je zadnji hit tehnologije,(kak E enregijski razred pa tud ni treba,) kolikor berem je inverter kar fajn...
 

Focus

Pripravnik
27. okt 2007
867
12
18
Luna
Hanzi to vprašaj po dom in gradnja tam so strokovnjaki za to.
Sem pa nekje zasledil da gre po kvaliteti nekak tak

Glede znamk gre pa približno takole:
Daikin, Toshiba, Mitsubishi so vrh ponudbe.
Sledijo Panasonic, Hitachi, Fujitsu, Gorenje,...
 

Infernus

Fizikalc
8. jun 2008
2.301
5
38
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Še nisem kaj preveč gledal, samo potrebe so sledeče.
25m2, južna stran, povprečno izoliran objekt, samo hlajenje čez poletje (pozimi imam toplovod), pa ni treba da je zadnji hit tehnologije,(kak E enregijski razred pa tud ni treba,) kolikor berem je inverter kar fajn...

Če bi se jaz v to kaj bolj razumel od golih osnov bi bilo fino. Zato pokliči, da dobiš strokovno mnenje od strokovnjaka. Sam se ne smatram kompetentnega za to.
smile-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
hvala za link,

ne ne hitachi in fujitsu sta kar pred panasonicom. ampak nima veze. zdaj ce si cel dan zdoma potem niti inverterske ne rabis, ker pac nastimas da zalaufa popoldne uro predn prides in je. ker kakor je strom pocen se razlika ne prenese not v 10 letih. invertersko rabim recimo jaz, ko imam cel dan doma zeno z dojenckom in zadeve od aprila pomojem se ugasnil nisem. v povprecju zre manj stroma kot pc
grin1.gif