Privat zemlja in podivjani kolesarji.

Peter Klepec

Majstr
24. jan 2019
3.081
434
83
Slovenski gozdovi so prosto dostopni in tako naj tudi ostane.

Zakon o gozdovih

5. člen
(1) Lastninska pravica na gozdovih se izvršuje tako, da je zagotovljena njihova ekološka, socialna in proizvodna funkcija. Lastnik gozda zato mora:
- gospodariti z gozdovi v skladu s predpisi, z načrti za gospodarjenje in upravnimi akti, izdanimi po tem Zakonu;
- dopustiti v svojem gozdu prost dostop, razen za primere pridobitne turistične oziroma pridobitne rekreativne dejavnosti;
- dopustiti v svojem gozdu čebelarjenje ter lov in rekreativno nabiranje plodov, zelnatih rastlin, gob in prosto živečih živali v skladu s predpisi.
(2) Lastniki gozdov imajo pravico sodelovati v postopku priprave in sprejemanja načrtov za gospodarjenje z gozdovi. Njihove potrebe, predlogi in zahteve se v največji možni meri upoštevajo skladno z ekosistemskimi in zakonskimi omejitvami.
(3) Republika Slovenija mora v gozdovih v svoji lasti omogočiti praktični pouk kot del izobraževalnega procesa v gozdarstvu.

Ja, kolesar ne naredi nobene škode in napenjanje zajl v gozdovih je ogrožanje človeškega življenja. In čisto verjamem, da se tudi kakšna žival lahko poškoduje v naletu na zajlo.

Kar se pa tiče motokrosa. Problem je, ker tudi profesionalci kot sta recimo Stanovnik in Gajser praktično nimajo kje legalno trenirati in v bistvu trenirata na črno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ferdo

sad

Guru
24. avg 2007
20.499
9.201
113
Aja, Gajser trenira za motokros po gozdnih poteh?
Lool, dej se drži raje tistega kar znaš.
In če so gozdovi or vseh, potem naj bodo tudi stroški z gozdovi od vseh. Nimam gozda, ga pa ima kolega in ob ujmi pred nekaj leti, mu je logar odredil, da mora nekaj dreves odstranit. Ga je to stalo skoraj toliko kot je vrednost tistega gozda. Gob pa tudi nikoli ne dobi, ker mu jih ostali prej poberejo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: MrDaco

Peter Klepec

Majstr
24. jan 2019
3.081
434
83
Aja, Gajser trenira za motokros po gozdnih poteh?
Lool, dej se drži raje tistega kar znaš.
In če so gozdovi or vseh, potem naj bodo tudi stroški z gozdovi od vseh. Nimam gozda, ga pa ima kolega in ob ujmi pred nekaj leti, mu je logar odredil, da mora nekaj dreves odstranit. Ga je to stalo skoraj toliko kot je vrednost tistega gozda. Gob pa tudi nikoli ne dobi, ker mu jih ostali prej poberejo.
Ne, kje pa, Gajser se nikoli ni po šumi vozil. Sicer pa - tudi tam ob Muri in Dravi so legalne proge?
Kar se pa tiče gob in kostanja, jih tisti na MTB kolikor vem med vožnjo ne nabirajo.

Nikjer nisem napisala da so gozdovi od vseh, ampak da so prosto dostopni. Edino če greš ti na sprehod na Golovec z motorko in mimogrede eno drevo posekaš in odneseš domov.
Logarji pa že od nekdaj odrejajo posek lastnikom gozdov. Če tvojemu kolegu kaj ni prav, naj gozd pač proda.
 

trobla

Pripravnik
28. dec 2014
206
17
18
Dej ne bod pametna, bi te rad videl ko se bodo vozili po tvoji hosti. Ampak najprej jo sploh imej, pol se pa oglašaj.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.346
5.389
113
Aja, Gajser trenira za motokros po gozdnih poteh?
Lool, dej se drži raje tistega kar znaš.
In če so gozdovi or vseh, potem naj bodo tudi stroški z gozdovi od vseh. Nimam gozda, ga pa ima kolega in ob ujmi pred nekaj leti, mu je logar odredil, da mora nekaj dreves odstranit. Ga je to stalo skoraj toliko kot je vrednost tistega gozda. Gob pa tudi nikoli ne dobi, ker mu jih ostali prej poberejo.

Tudi moja izkušnja je taka. Ljudje so pi*kin dim proti naravi, ko pride do škode v gozdu. Ne vem kako naj zajlo napnem proti njej (v mojem primeru konkretno lubadarju in vetru), ker ni nikjer nobenega zakona, naj rije po svoji zemlji, moj gozd naj pa pri miru pusti.

ti pa kolega tudi ne pove vsega, kdaj tudi kaj kapne, če ne, gozda ne bi imel.
 

Peter Klepec

Majstr
24. jan 2019
3.081
434
83
Tudi moja izkušnja je taka. Ljudje so pi*kin dim proti naravi, ko pride do škode v gozdu. Ne vem kako naj zajlo napnem proti njej (v mojem primeru konkretno lubadarju in vetru), ker ni nikjer nobenega zakona, naj rije po svoji zemlji, moj gozd naj pa pri miru pusti.
Aha, in zakaj vam potem ni prav ko logar odredi posek?
 

Peter Klepec

Majstr
24. jan 2019
3.081
434
83
Dej ne bod pametna, bi te rad videl ko se bodo vozili po tvoji hosti. Ampak najprej jo sploh imej, pol se pa oglašaj.
Kdo zdaj, tisti s pecikli ali tisti s krosarji?
Biciklisti me ne motijo, tisti s krosarkami pa kot praviš ne vozijo po šumah.

Ti, ne vem kaj je Gajser delal, ampak TRENIRA (kar si ti napisala in ne se. vozi) 100% ne v gozdu.
Jp, maš prav.
Nisi pa povedal če so tam ob Dravi in Muri legalne trening proge?
 

trobla

Pripravnik
28. dec 2014
206
17
18
Katerikoli...in pusti en bicikel....bi te rad videl kako te ne motijo, ko se ji bo usulo 10 ali več
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.499
9.201
113
Še eno vprašanje: a travnik jetudi od vseh ali ima drug status in se ne sme nabirat po njem? Kako je z njivo?
Toliko da vem, ker ravno nekaj kupujem.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.346
5.389
113
To se zmeni z lubadarjem :valjamse:

točno tako... približno tako uspešno kot vsi ostali.
definitivno pa ne bom svojih frustracij zaradi tega sproščala na biciklistih pa nabiralcih gob. ko me razkajfa, kaj mi veter pa golazen naredi, ampak ker nimam se komu žaliti pa težit, bodo pa mamke s košarami in mularija na biciklu problem.