Privat zemlja in podivjani kolesarji.

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.476
3.137
113
V glavnem če povzamem razlago od XXXL je svobodno da s kolesom ali s krosko orješ in zaorješ negovano zelenico pred bajto naprimer kr od XXXL (če jo ima)...če pa bo kj cvilil iz balkona mu pa lahko nudiš storitve mavčarne v celotni preobrazbi.

Saj NI razlike med zelenico pred bajto ali gozdom. V obeh primerih je to LAHKO zasebna last.
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.336
760
113
V glavnem če povzamem razlago od XXXL je svobodno da s kolesom ali s krosko orješ in zaorješ negovano zelenico pred bajto naprimer kr od XXXL (če jo ima)...če pa bo kj cvilil iz balkona mu pa lahko nudiš storitve mavčarne v celotni preobrazbi.

Saj NI razlike med zelenico pred bajto ali gozdom. V obeh primerih je to LAHKO zasebna last.

Za kaksno storitev mavcarne moras imeti predpogoje... Vsak usran forumski gobcac jih pac nima. Lahko me pa demantiras, pa se ob kavi pomeniva o tej temi.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
A kateri gorski kolesar pomisli, da s svojim divjanjem po naravnem okolju najbolj moti živali, ki so v gozdu doma? To je približno tako, kot da bi nam divje živali prihajale v dnevno sobo, spalnico, kopalnico, kuhinjo, .... kot bi se jim to zahotelo. Že tako ali tako preveč posegamo v naravno okolje in motimo avtohtone prebivalce zdaj pa še ti kolesarji, ki kolesarijo samo zato, ker nimajo kaj drugega za početi. Jaz bi vsakemu, ki kolesari po gozdu izven urejenih gozdnih cest napisal kazen v 10-20% njegovih prihodkov.

:valjamse::valjamse:

Ja, kolesarji so problem, jagri pa samo skrbijo za živali :valjamse::valjamse::valjamse:

Pa ko motorka poje od vzhoda do zahoda se srnice tudi hodijo carklat.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

koliko

Guru
21. avg 2007
4.232
2.071
113
SV SLO
:valjamse::valjamse:

Ja, kolesarji so problem, jagri pa samo skrbijo za živali :valjamse::valjamse::valjamse:

Pa ko motorka poje od vzhoda do zahoda se srnice tudi hodijo carklat.

ma daj, daj. Si neumen ali pa se samo neumnega delaš. Lovci so poglavje za sebe za moje pojme nujen nebodigatreba. Mi je pa zanimivo da ne ločiš nekaj kar je nujno početje v gozdu(gospodarstvo) in nekaj kar ni treba ravno početi v gozdu(negospodarstvo,kar vožnja s kolesi vse povprek sigurno je). V gozdu ve vsak normalen lastnik kje kaj in kako lahko poseka drevesa, lovci imajo tudi zakone kaj in kako se lahko strelja. Gorski kolesarji pa nimajo nobenega zakona kje naj bi se vozili. Na urejenih poteh nimam nobenega predsodka celo sam se kdaj pa kdaj vozim po urejenih gozdnih poteh.
 

dejan_

Guru
23. maj 2012
2.271
1.945
113
A kateri gorski kolesar pomisli, da s svojim divjanjem po naravnem okolju najbolj moti živali, ki so v gozdu doma? To je približno tako, kot da bi nam divje živali prihajale v dnevno sobo, spalnico, kopalnico, kuhinjo, .... kot bi se jim to zahotelo. Že tako ali tako preveč posegamo v naravno okolje in motimo avtohtone prebivalce zdaj pa še ti kolesarji, ki kolesarijo samo zato, ker nimajo kaj drugega za početi. Jaz bi vsakemu, ki kolesari po gozdu izven urejenih gozdnih cest napisal kazen v 10-20% njegovih prihodkov.

Dej ne pretiravaj. Zraven motokros proge se pasejo srne, brez vsake težave. Ti pa kolesarje ki so praktično neslišni izpostavljaš kot problem.

Cela enduro in kolesarska scena v Sloveniji ne naredi niti 1 % toliko škode v gozdu, kot gozdarji ob spravilu lesa.
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Ja samo ta les ima potem nek namen, ali si rit greješ ali pa imaš nova vrata pohištvo... uni ki orje po tujih gozdovih pa to dela za lastn gušt.
Da o tem da ko se les pospravi je to to, traktor potem ne rije tam vsak vikedn.

Tole spoada v isto kategorijo kot grdi kmetje ki vozjo gnojnico in delajo škodo. Meso kruh pa raste v šparu...pir pa tudi.
 

dejan_

Guru
23. maj 2012
2.271
1.945
113
Se strinjam. Samo naša država oziroma politika je glupa do amena. Vsi vedo da se ti športi v naravi dogajajo. Namenite jim primerne prostore in bo zadeva vzdržna. Ne pa na splošno vse prepovedati, pa misliti da je s tem zadeva rešena.
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Ne to je mentaliteta, ker stavim da ti kolesarji živijo v hišah ki imajo ograjo okoli pracele da nebi kakšen pes ali pa mačka srala po njihovi zelenici, ali pa v bloku kjer še na hodnik nesmeš če nisi s tega štuka. Ampak gozd ni njihov in tam se rekrairajo, serjejo delajo škodo.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.346
5.389
113
ja, lastnina je svetinja, a?
definitivno ne gre enačiti škode, ki nastane zaradi dela v gozdu in pa škode, ki je posledica nekega hobija in ne koristi ničemur razen guštu. In tudi jaz imam zelenico, ograjeno in vse to, pod alarmom in kamerami in dostop imajo samo povabljeni oziroma tiste, ki jih nočem pri sebi, lepo odslovim. Vendar vrt okoli bajte in zelenica ni čisto enako kot gozd. In lastniki gozda, ki to govorijo demagogirajo, ker računajo s tem, da ostali tega ne vedo. Če pa sami tega ne vedo, je pa na mestu, da se pod drobnogled ne vzame samo tiste, ki se kolesajo po gmajni, ampak tudi njih kot lastnike gozda. Pravila niso enaka.

Tako npr, kot pravila niso enaka, če jaz hočem drevo v gmajni podreti ali pa na vrtu pred hišo.
 
Nazadnje urejeno: