Pritožba zoper izrečeno kazen prometni prekršek

mario

Pripravnik
5. avg 2007
527
0
16
A je možna pritožba zoper izrečeno kazen za prometni prekšek, če te ustavijo z navadnim radarjem (pištolo), čeprav si podpisal tisti papir?
Sem ugotovil, da je na papirju nekaj nepravilnosti in sicer, ne ujema se ura ( v tistem času sem bil na delovnem mestu), potem tam kjer sem storil prekršek ni več omejitev, ker je z križiščem preneha.

Prosim za pomoč.
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Seveda je možna v zakonskem roku.
Ne pozabi priložiti dokaze da si bil v tem času ure v sluzbi.
 

mario

Pripravnik
5. avg 2007
527
0
16
ja to dokažem brez problema, ker imamo kamere v službi in še štemplamo se kar pa se na uri vidi... prekršek sem naredil ob 3 uri, napisali pa so da sem naredil ob 12... takrat sem bil še v službi... pa do kraja prekrška mam dobre pol ure.
zanima me če lahko tudi zgubim? naredil sem napako da sem podpisal papir...
sej kazen je minimalna, ampak me moti princip dela... da si take zmišljujejo...
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Podpisal si papir na kraju. Trdil boš, da takrat nisi bil tam?

So ti povedali in pokazali na pištoli, na kakšni razdalji so ti izmerili hitrost?
 

absistem

Pripravnik
3. sep 2008
550
0
16
Ljubljana - Vič
imaš šanso da jih še bolj zjebeš..in sicer da si biu u službi in da je nekdo ponaredil tvoj podpis..pol pa naprej..da te zasledujejo itd..pa vse pravice gordol
 

mario

Pripravnik
5. avg 2007
527
0
16
saj pa je napisal da sem bil ob 12 kaznovam, čeprav sem bil takrat 50 km stran v službi?... logika?...
poleg tega pa je napisal da je bilo v naselju in sicer kazen je 80€ polovička 40€
A je naselje če ni znaka naselje? Zato ker na tisti cesti nikjer ni znaka za naselje katero je omenjeno v zapisniku.
Torej mi lahko napiše kazen za vožnjo izven naselja kar pa je 60€ polovička 30€ a ne?
 

mario

Pripravnik
5. avg 2007
527
0
16
sem že pomislil na tole varianto: ne plačam kazni, pol me bodo kao hoteli izterjat... se naredim da sploh nisem bil tam, ker sem bil v službi ob tisti uri za kar pa mam tudi dokaz na uri in tudi vsaj 20 prič...
kaj pa menite na to verzijo
smile-1.gif
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Če je tabla za naselje (kar pomeni 50km/h) in ne omejitev, potem ne preneha v križišču ampak tam kjer je konec naselja (tabla).
Država izterja brez vprašanj, če imaš še kakšne glupe izgovore, oni samo vzamejo - seveda dvojno vsoto od te, katero lahko plačaš zdajle + stroški banke.
Raje plačaj polovičko, te bo prišlo ceneje kot dolgotrajno pravdanje.
 
Nazadnje urejeno:

mario

Pripravnik
5. avg 2007
527
0
16
saj pa pravim da ni table za naselje! Policist je pa na napisal da v naselju tem in tem... tam pa ni naselja oz so samo 3 hiše na levi strani in je omejitev 60km/h. Zato mi ne more napisat kazni za prekšek ki ga nisem storil a ne?
Saj mi ne gre za višino kazni... eh.. gre mi da me moti tako delo ki ni v skladu s tem kako bi morali delati.
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Pomembno je, kateri člen ZVCP si kršil. Saj imaš napisano. Torej kateri člen? Če je napaka v času, se lahko med postopkom popravi čas.

Če se boš odločil za pritožbo oz. zahteval sodno varstvo, je dobro biti 100% prepričan, da boš v postopku zmagal, sicer se ti namesto "polovičke" obeta tudi plačilo stroškov postopka.

Če imaš zavarovanje pravne zaščite pri Arag, stroške postopka plača zavarovalnica.
 

mario

Pripravnik
5. avg 2007
527
0
16
da ura nima veze... eh daj no... sej te ne more kazniti za nek prekršek če pa si bil v tem času v službi halo...
Veš kdaj je naselje: če je tabla z črno obrobo in z vsake strani mora biti vsaj 3 hiše... moreta biti izpolnjena oba pogoja...
tu je pa samo tabla za omejitev + 3 hiše, table za naselje pa ni...
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Citat:
Uporabnik mario pravi:
saj pa pravim da ni table za naselje! Policist je pa na napisal da v naselju tem in tem... tam pa ni naselja oz so samo 3 hiše na levi strani in je omejitev 60km/h. Zato mi ne more napisat kazni za prekšek ki ga nisem storil a ne?
Saj mi ne gre za višino kazni... eh.. gre mi da me moti tako delo ki ni v skladu s tem kako bi morali delati.

Policist vedno napiše kje te je ustavil, to nima veze s tablami na cesti, nek kraj pač je ane. Treba je napisati naslov ali približno lokacijo.

Povej kako hitro si sploh vozil.
 

mario

Pripravnik
5. avg 2007
527
0
16
vozil sem 69
smile-1.gif

sej pa je napisal kje me je ustavil in na tej cesti za to naselje ni omejitve
 

jaka6

Fizikalc
7. avg 2007
1.302
9
38
Družmirje
Citat:
Uporabnik mario pravi:
A je možna pritožba zoper izrečeno kazen za prometni prekšek, če te ustavijo z navadnim radarjem (pištolo), čeprav si podpisal tisti papir?
Sem ugotovil, da je na papirju nekaj nepravilnosti in sicer, ne ujema se ura ( v tistem času sem bil na delovnem mestu), potem tam kjer sem storil prekršek ni več omejitev, ker je z križiščem preneha.


Pritoži se!!
Sploh nimaš kej, postopek ni bil izveden pravilno. Njihova napaka, kazen ne velja. Jaz zmeraj naredim tako pa pali. Nazadnje ko me je radar slikal sem reku da nisem jaz vozil, avto sem pa posodil. Po nekem zakonu je kriv lastnik avtomobila razen če ne dokaže da je vozil nekdo drug. Moj kolega je rekel da je bil zraven ko sem avto posodil njegovemu znancu x y ki je takrat vozil. Tega x y pa ubistvu nisem niti poznal sem pa vidu po osmrtnici da je umrl mlad, kakšen teden dni preden so me poklicali na obravnavo. plačat bi mogu 600€ pa še ene 5 pik bi kasiral. Tko pa ni blo nič.

Jaz ne dam nič od sebe. Po nekem pravilniku bi moral biti celo radar na posebnem stojalu, mene je pa zmeri tist polical streljal iz roke. tko da ... Sej je dost tistih ki so veseli da lahko v osmih dneh plačajo pol...
Prosim za pomoč.
 

CyberShot

Pripravnik
2. jun 2008
523
0
16
Maribor
Kaj pa če mi modri veleumni policist dodeli državljanstvo RS, kljub temu da sem jaz Janez Novak državljan Sibirije ? Bo pritižba zalegla ?