[PRIROČNIK] Pay Pal za telebane

22. jul 2007
12.808
1.316
113
123
Meni se je tudi danes nekaj čudnega zgodilo, hočem nekaj nabaviti preko ebaya in hočem plačati s paypalom in mi na koncu vrže nekakšen error, ponovim to še enkrat in enaka zadeva ter odneham.

Potem sem se odločil, da stvar plačam z creditno kartico in je plačilo šlo normalno skozi.

No in potem dobim dva potrditvena sms-a, enega za nakup iz ebaya - pač znesek za artikel + " 0,93€ od PAYPALA"!!
V čem je finta mogoče kdo ve??
 

TGV

Fizikalc
2. okt 2007
726
106
43
@thorzen : a se ti je to pojavilo potem ko si naredil top up s svojega bančnega računa ?
 

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
Citat:
Uporabnik WeWatchingYou pravi:
Meni se je tudi danes nekaj čudnega zgodilo, hočem nekaj nabaviti preko ebaya in hočem plačati s paypalom in mi na koncu vrže nekakšen error, ponovim to še enkrat in enaka zadeva ter odneham.

Potem sem se odločil, da stvar plačam z creditno kartico in je plačilo šlo normalno skozi.

No in potem dobim dva potrditvena sms-a, enega za nakup iz ebaya - pač znesek za artikel + " 0,93€ od PAYPALA"!!
V čem je finta mogoče kdo ve??
Ker si plačal preko paypala, toda ne preko svojega accounta ampak direkt s kartico in je to provizija.
 
22. jul 2007
12.808
1.316
113
123
Aja tnx, sem čisto pozabil da bi lahko bila še + provizija na ebayu
tongue-1.gif
 

TGV

Fizikalc
2. okt 2007
726
106
43
Citat:
Uporabnik ThorZEN pravi:
Danes opazil:

You've just added a bank account to your PayPal account.

Country of bank account: Slovenian

You can now withdraw money from your PayPal account to your bank account.

What's Next? Confirm your bank account and get Verified.

Verifying your PayPal account helps increase confidence between buyers and sellers.

You can confirm your bank account in 2 easy steps:

We'll deposit 2 small amounts (less than 1.00 EUR) into your bank account.


Še vedno me zanima če je komu to uspelo
 
I

Izbrisan uporabnik 3287

jaz imam viso electron za ebay in polagam/dvigam brez problemov. ze dolgo vse stima bp.
 

TGV

Fizikalc
2. okt 2007
726
106
43
Nisem vprašal to; zanima me ali je komu uspelo (razen Thorzenu ?) dodati bank account - za slovensko banko.
 

TGV

Fizikalc
2. okt 2007
726
106
43
Iz tistega kar je napisal Thorzen sem sklepal da mu je uspelo dodadi slovensko banko na paypal. To bi rad.

Jaz imam na PP opcijo da dodam samo ameriško banko.
 
I

Izbrisan uporabnik 3287

se hecas? jaz imam slo banko gor. vsi (ok 99%) folka, ki zivi v slo, in ima pp, ima slo banko. kaj pa drugega? al jaz tu kaj "ne vidim"?
 

TGV

Fizikalc
2. okt 2007
726
106
43
Jaz če kliknem na profil/ add or edit bank account/ se mi pokaže

"Add a Bank Account in the United States" in ne vidim nobenega ovinka do slovenske banke oz banke kjer imam TRR
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Citat:
Uporabnik TGV pravi:
Jaz če kliknem na profil/ add or edit bank account/ se mi pokaže

"Add a Bank Account in the United States" in ne vidim nobenega ovinka do slovenske banke oz banke kjer imam TRR

V PayPalu ne urejaš bančnega računa, temveč kreditno kartico.
smile-1.gif
 

Svizec

Pripravnik
17. avg 2007
58
1
8
MB
Citat:
Uporabnik TGV pravi:
Jaz če kliknem na profil/ add or edit bank account/ se mi pokaže

"Add a Bank Account in the United States" in ne vidim nobenega ovinka do slovenske banke oz banke kjer imam TRR

Ne vem, kje je ThorZEN to videl, ampak Tukaj piše, da vezanje slovenskih bančnih računov ni podprto (le dodajanje kreditne/debetne), prav tako je v nastavitvah paypala le možnost "Add a Bank Account in the United States" (kot si napisal). Torej zaenkrat je vse po starem.

Mene pa zanima naslednje: nekaj sem naročil preko spletne trgovine, na paypalu in visi nisem imel dovolj sredstev, na viso sem potem nakazal dovolj denarja, sedaj pa v statusu še vedno piše payment status "Pending". Se bo čez čas plačilo izvršilo, ali bi bilo treba ponovno naročit in obstoječe naročilo nekako stornirat?
 

TGV

Fizikalc
2. okt 2007
726
106
43
@bizi; seveda imam tako kot vsi vezan paypal na kreditno kartico, konkretno mastercard, ki je za razliko od vise enosmerna.
Zato me tanima kako je Thorzenu uspelo dodati slovensko banko ..
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.564
2.417
113
Torej blokiral so mi paypal.

Sedaj so mi pa poslal mail, da naj jih pokličem.

TEL. ŠT. 00353 1 436 9111

Koliko stanejo klici v tujino? Kar gledam je irska tole. Šihtno me bmk, kolk stane. Privat nisem pa nikoli klical....
 
I

Izbrisan uporabnik 3287

ni drago. jaz sem jih dosedaj stirikrat klical. vsakic je bil klic 20+ minut. na racunu par eur vec. so mi pa vedno ponudili, da me poklicejo nazaj. pa mi je to bilo malo cesko, da me klicejo nazaj kot kakega klosarja brez parih eur za klic. zakaj pa so ti blokirali?
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.564
2.417
113
En rus si je otroško obleko naroču z mojga računa....
bonk.gif


Takoj, ko sem dobil potrditev nakupa.... sem že menjal geslo in vprašanja. Ter preklical naročilo.

Uni so pa kr blokirali.

Edit: 20centov na minuto, bom že preživel s stacionarnega.
http://www.amis.net/web3/files/docs/Telefonija_cenik_izbira_predizbira.pdf

Nevem kako so mi geslo ukradli.... Res, da ga pa na večih straneh imam, pa nisem nikol menjal. (sedaj sem jih vse menjal)
 
Nazadnje urejeno: