Prirejanje stanja kilometrov na rabljenih vozilih

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Dvomim... Preje se bo to gledalo glede na EURO normo, vrednosti izpuhov (meritve na tehničnem pregledu), vgrajeni filtri......
Ker avto z EURO 4 normo, zamenjanim katom in 400kkm prevoženih ima lahko čistejši izpuh in manj CO2 posledično kot pa starejši avto z EURO 3 in 100kkm in originalnim katom...
Le na tak način te potem prisilijo da skrbiš za avto ne glede na kilometre...
 

SamSvoj

Majstr
28. okt 2010
2.072
302
83
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Dvomim... Preje se bo to gledalo glede na EURO normo, vrednosti izpuhov (meritve na tehničnem pregledu), vgrajeni filtri......
Ker avto z EURO 4 normo, zamenjanim katom in 400kkm prevoženih ima lahko čistejši izpuh in manj CO2 posledično kot pa starejši avto z EURO 3 in 100kkm in originalnim katom...
Le na tak način te potem prisilijo da skrbiš za avto ne glede na kilometre...

Možno, oziroma to bodo samo bonusi. Plačal pa boš vsekakor, ker se bo šlo po načelu "plača onesnaževalec". Torej neke vrste okoljska taksa. In ne bo šlo drugače kot spremljanje kilometrov ali pa pavšal ob registraciji. Tako kot sedaj recimo cestnina. Ali pa dodatna dajtev na gorivo. Možnosti je več.
Mene najbolj "skrbi" ravno kilometrina, ko ljudje že itak prostovoljno silite(mo?) v spremljanje le te ... Če bo podatek na voljo je samo stvar tehnike (in zakonske podlage) da se ga ponuca.
 

Maci

Fizikalc
18. jan 2010
2.989
0
36
Jaz napišem kako avto prodam s 300.000km za temu primerno ceno ti pa me obtožuješ da jih zbijam
bonk.gif
 

getrag

Pripravnik
5. nov 2010
262
0
16
50
to je večni paradox. ona ma tu sicer prav folk je tak naiven da gre kupit avto z manj km po višji ceni. s 300k raskiraš isto kot z novim al pa z 100k km. pri 100k pa 10 let je lahko dedi štiri leta avto mel v garaži, gurtna že defekta pa ti ode zobati jermen na poti na morje. isto pri 300k. isto pri novem.
folk je pač takšen da mu moraš povedat tudi za strgan šiv na tapeti. avta v bistvu ne pride gledat ampak ti tam pol palamudi kaj mu kolegi pravijo pa kakega bavarca ma njegov bratranec pa kaj mu je toti pa toti rekel. v glavnem zobe vun nasmeh gor čez dva dni pa ******* ker si mu prodal avto s poknjenim auspuhom. halo kam si me poslušo ko sva šla na testno pa si bulo vun oči zakaj se avto tak dere?
do zdaj sem od hiše spravil ene 20 avtov. mam delavnico z dvigalom vedno je avto ki je naprodaj tam not. noben se še ni spomno da bi mu ga dvigno pa pokazo od spodaj. pa bi lahko mel pod s kartona. važno da te jebe za rajse na žmigavcih
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Citat:
Uporabnik malcomX pravi:
Citat:
Uporabnik Denis pravi:
In en teden pred podaljšanjem tip previje nazaj, kaj si s tem naredil? Nič....

Recimo v ZDA so pri ceni važni samo kilometri oz. milje, več jih ima, manj je avto vreden, tega mxovega pristopa pa ne razumem oz. je zame navadno napizdovanje, ker tudi dilerji delajo enako, razmišjlajo enako....

To ni napizdovanje, prodajamo to kaj nekateri brezglavo iščejo.


Imaš passata z 350k km in bo vreden 3 jurje, prevrtiš na 220 in bo vreden 4,5k.

1,500eur je meni dost dnara, in če jih lahko zalužim v petih minutah, jih tudi bom. Konec debate.


Boš ti reko da bi raje prodal avto za 3 namesto za 4,5k?


Moje vprašanje tebi. Teoretično....Prodaš mi "tvoj" avto, na katerem si zbil za 150k kilometrov in si me okradel za 1500 evrov. Vprašanje, je cenejše zate 1500 evrov v žepu, ali 3000 evrov za vse nove zobe in operacija čeljusti?
Razumeš ?

To se dela(š) dokler še nisi na pravo mino padel. Plus to, da nimaš niti malo moralnih vrednot. Ampak, kot je že nekdo pred menoj napipsal....
Taki ljudje niste sami krivi...
lp
 

ThaShizznitt

Fizikalc
13. jan 2008
4.781
4
38
Saj je jasno, ce se pa ljudje bojijo 300k km na stevcu. Hoces novega, pojdi ponj....aja ne gre? je predrag? ja lej...tole je na voljo....zdej se pa pejt....
Avto je vreden toliko, kolikor je kupec pripravljen placati zanj. In ce noben noce kupt avta z 300k za neko normalno ceno, usi bi radi zbijal na jurja, ja enostavno prevrtis, pa so zadovoljni.....ti pa tudi, ker si dobil normaln dnar.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.682
3.567
113
Citat:
Uporabnik ThaShizznitt pravi:
....usi bi radi zbijal na jurja, ja enostavno prevrtis, pa so zadovoljni.....ti pa tudi, ker si dobil normaln dnar.

Normaln dnar je seveda 5 jurjev za 10 let starega pasata, s čarobnimi 150k. Na servisu sicer ni bil nikol, je pa zato znotraj komplet namazan z lipglosom. Ja, kdor to plača si zasluži da ga oberejo. Kar pa še zdaleč ne pomeni da si prodajalec ne zasluži par konkretnih. V temi. Odzadaj.
 

Dygscxpixm

Fizikalc
2. jun 2009
396
70
28
Sončna Štajerska
Citat:
Uporabnik Denis pravi:
Pa to so že vse cevke preperete, kabelčki se še verjetno komaj držijo skupaj pri stikih...sam pač ne bi kupil citroena ali podobnega s takimi kilometri, to je samo za dele dobro (koliko še je pač uporabno).

bla bla bla

Potem praviš, da je kupec kupil xantio s 310 prevoženimi in ima zdaj 400 k km?

Saj nočem biti nesramen - ampak nekateri me pa na tem forumu s svojo izjemno širino in globino misli redno spravljate v dobro voljo.
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Še najbolj so potemtakem pošteni tisti, ki imajo med opombami v malem oglasu napisano: kilometre nastavimo po želji.
hysterical-1.gif
 

trigga

Fizikalc
24. jul 2007
1.787
0
36
ksz

Sem na hitro preletel temo. Nikjer ni omenjeno, kaj je z vsemi tistimi, ki prodajajo avto, kupljen pri prodajalcu, ki je že imel predhodno zbite kilometre? Sam sem imel tak primer pri lancii. Na števcu okrog 120k, realno pa še enkrat več. Vem samo zato, ker sem bil poleg ko je mehanik avto priklopil na tester, poleg izpisane napake pa so bili kilometri ob katerih se je napaka pojavila.
Tudi z zdajšnjim avtom sumim, da je podobna zgodba. Sicer nisem bil nikoli prisoten ob priklopu na tester, pa vseeno. To potem pomeni, da bom jaz kazensko odgovoren za prevrtene kilometre, čeprav z vsem skupaj nisem imel nič - razen tega, da sem avto kupil?

Sicer podpiram zamisel, vendar bi morali nekako opredeliti tudi zgoraj navedene primere.
 

TRiK

Fizikalc
20. jan 2009
846
21
28
Citat:
Uporabnik Simon_Vi pravi:
To se dela(š) dokler še nisi na pravo mino padel. Plus to, da nimaš niti malo moralnih vrednot. Ampak, kot je že nekdo pred menoj napipsal....
Taki ljudje niste sami krivi...
lp
Ravno obratno - taki ljudje so izključno sami krivi in igrajo na karto, češ, saj ste me vsi drugi prisilili v to, kar počnem. Jaz sem zgolj uboga žrtev...

Najzanimivejši del te zgodbe se mi zdi ta, da naj bi bilo nekaj narobe s tistim, ki že na kilometer ne prepozna na avtu razlike med 150k in 115k prevoženimi, ne s tistim, ki bo s tako goljufijo napizdeval folk okoli sebe. Kot si napisal - do prve mine, kjer bodo pokali zobje. In povrh vsega mu lahko ta, ki ga je nalomil, povsem mirno pojasni: Ej, če nisi že v osnovi skapiral, da se z mano ne moreš zajebavati, si itak ne zaslužiš drugega, kot da te zbrcam. Me zanima, če bo tudi potem takšen švercarček imel pogum, da ogoljufanega pošlje v trgovino po nov avto, če mu kaj ni všeč. Ta prizor bi rad videl.

Ironično pri vsem skupaj je, da MX vsaj jasno prizna, kaj počne in kako. Morda bo od tega celo kakšna korist, če bo komu zaradi tega postalo jasno, kakšno filozofijo se gre prekupčevalska raja in čemu se je bolje izogibati.
 

B81

22. jul 2007
34.486
8.957
113
Citat:
Uporabnik trigga pravi:
ksz

Sem na hitro preletel temo. Nikjer ni omenjeno, kaj je z vsemi tistimi, ki prodajajo avto, kupljen pri prodajalcu, ki je že imel predhodno zbite kilometre? Sam sem imel tak primer pri lancii. Na števcu okrog 120k, realno pa še enkrat več. Vem samo zato, ker sem bil poleg ko je mehanik avto priklopil na tester, poleg izpisane napake pa so bili kilometri ob katerih se je napaka pojavila.
Tudi z zdajšnjim avtom sumim, da je podobna zgodba. Sicer nisem bil nikoli prisoten ob priklopu na tester, pa vseeno. To potem pomeni, da bom jaz kazensko odgovoren za prevrtene kilometre, čeprav z vsem skupaj nisem imel nič - razen tega, da sem avto kupil?

Sicer podpiram zamisel, vendar bi morali nekako opredeliti tudi zgoraj navedene primere.

Čakaj malo, a potem nisi klical prodajalca in če on ni prevrtel kilometrov, nisi rekel, naj ti poišče človeka, od katerega je avto kupil?
Pa jebomast no, saj ni čudno, če noben niti ne vpraša, boknedaj, da bi še nadrl koga ali razbobnal jebivetra naokoli...
bonk.gif
 

trigga

Fizikalc
24. jul 2007
1.787
0
36
Citat:
Uporabnik Denis pravi:
Čakaj malo, a potem nisi klical prodajalca in če on ni prevrtel kilometrov, nisi rekel, naj ti poišče človeka, od katerega je avto kupil?
Pa jebomast no, saj ni čudno, če noben niti ne vpraša, boknedaj, da bi še nadrl koga ali razbobnal jebivetra naokoli...
bonk.gif

Bobnanje zdaj nima smisla, ker mislim da ne poslujejo več.
Avto je bil uvožen iz Italije (govorim za Lancio), po fakturi sodeč kupljen pri nekem drugem posredniku. Wanna dig? Be my guest. Meni se ni dalo, avto sem vozil in vzdrževal kar je bilo pač potrebno, potem pa ga je celo isti prodajalec odkupil nazaj.

Pa pojdi sam k nekemu dealerju avtomobilov in vprašaj, če ima izbran avto realne kilometre. In če se strinja, da to na servisu preverijo. Mislim, da ga raje proda nekomu za 500 eur manj, kot da se ukvarja s tabo.
Tako ali tako je pri vseh rabljenih vozilih loterija, še pri novih. Garancije gor ali dol. Če je kaj narobe, si v obeh primerih brez vozila za čas popravila.
 

B81

22. jul 2007
34.486
8.957
113
Aja pri uvozu res nič ne moreš, ne...
sem pa zadnjič gledal en redek starejši avto, pa mi je prodajalec povedal, da lahko grem na bilokateri servis, če hočem, ampak ni imel originalnih platišč zraven, on pa tudi ni vedel, zakaj jih ni, tako da sem si premislil...
Tak da to menda že nekaj pove o prodajalcu, sklepam...
smile-1.gif
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.405
9.155
113
zdaj veš kolk je realnih kmjev, in ga tako tudi prodajaš naprej. že v oglasu napiši 400 k pa je, avto (lancia) z ali brez toliko km itak ni nič vreden
evil.gif
 

SamSvoj

Majstr
28. okt 2010
2.072
302
83
Aha
grims-1.gif


Ampak zdaj pa to upari s satelitskim cestninjenjem ..,
Saj vem, tega se še ni bati, ampak ko pa že kuka iza vogala
10.gif
 

trigga

Fizikalc
24. jul 2007
1.787
0
36
Citat:
Uporabnik sajkek pravi:
zdaj veš kolk je realnih kmjev, in ga tako tudi prodajaš naprej. že v oglasu napiši 400 k pa je, avto (lancia) z ali brez toliko km itak ni nič vreden
evil.gif

Najbrž si spregledal, da je lancia že davna preteklost
smile-1.gif