Prirejanje stanja kilometrov na rabljenih vozilih

naliM

Majstr
26. sep 2007
1.378
213
63
Mene na Zav. Triglav ob vsakem podaljšanju zavarovanja vprašajo po prevoženih kilometrih.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.336
5.852
113
pri taščici
Jaz pa imam ze od prvega zavarovanja 45 kkm. Pa sem jim tudi ze govoril vecjo stevilko. No po treh letih imam skoraj 3x vec km na tri dni stari polici pa se kar pise 45.
 

B81

22. jul 2007
34.494
8.960
113
In en teden pred podaljšanjem tip previje nazaj, kaj si s tem naredil? Nič....

Recimo v ZDA so pri ceni važni samo kilometri oz. milje, več jih ima, manj je avto vreden, tega mxovega pristopa pa ne razumem oz. je zame navadno napizdovanje, ker tudi dilerji delajo enako, razmišjlajo enako....
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Citat:
Uporabnik Denis pravi:
In en teden pred podaljšanjem tip previje nazaj, kaj si s tem naredil? Nič....

Recimo v ZDA so pri ceni važni samo kilometri oz. milje, več jih ima, manj je avto vreden, tega mxovega pristopa pa ne razumem oz. je zame navadno napizdovanje, ker tudi dilerji delajo enako, razmišjlajo enako....

To ni napizdovanje, prodajamo to kaj nekateri brezglavo iščejo.


Imaš passata z 350k km in bo vreden 3 jurje, prevrtiš na 220 in bo vreden 4,5k.

1,500eur je meni dost dnara, in če jih lahko zalužim v petih minutah, jih tudi bom. Konec debate.


Boš ti reko da bi raje prodal avto za 3 namesto za 4,5k?


Pa km se vrtijo predvsem zaradi tega ker folk še danes ima v glavah, da je jugec po 100k km bil še samo za na odpad.
In ko folk vidi 200k km se začne za glavo prijemat.

In avto z 350k se proda dosti težje kot z 250, to je dejstvo. In dokler nebo sistema da mi dokažejo da sem naredil nekaj protipravnega
bom to delal in fertik. Ravno naslednji mesec prodam moj avto, z lahkoto mu bom iz 160 naredil 115 ven. Prej ga bom prodal, lažje
ga bom prodal, in več dnarja bom naredil.


Komu pa gre prevrtavanje tako zelo na kito, pa sem že napisal, novi avti so dosegljivi že za 10 povprečnih plač, če pa
se folk hoče kurčit okoli z starimi golf in pasati namesto da bi vozil avto katerega si lahko dejansko privošči, pa mi naj kar
lepo dalje plačujejo madagaskar pa mauricius, z mojo babo nama to čist odgovarja in zelo rada grema.
 

Thrivial

Majstr
19. avg 2007
3.746
255
83
Citat:
Uporabnik malcomX pravi:
1,500eur je meni dost dnara, in če jih lahko zalužim v petih minutah, jih tudi bom. Konec debate.

Verjamem.

Tudi 5 minut slave ti dosti pomeni in če se moraš zato zlagati, da si pomagal umirajočemu, se tudi boš. Konec debate.

Jebiga, tak si. Saj verjetno nisi sam kriv...
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
33.016
5.723
113
blizu močvirne prestolnice
Sam sem kupil passata skoraj 2 leti starega, kateri je imel 133000 prevoženih km. Mislim da so km kar realni. Je pa kupljen prek leasin hiše iz Francije.
 

Tusi

Fizikalc
3. sep 2007
1.233
1
38
In kaj če ti števec "crkne" in ga preprosto zamenjaš z rabljenim? Tu jih nisi nazaj prevrtaval. Tukaj si samo "popravil" avto.
 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
3.914
816
113
In te kupec vpraša: "Koliko km pa ima prevoženih?"
Kaj boš odgovoril?
"Piše na števcu." : zavajaš, in tu bi lahko v primeru zajebanga kupca dobil še kako kazensko ovadbo zaradi poslovne goljufije.
 

Maci

Fizikalc
18. jan 2010
2.989
0
36
MX ima prav.

Ljudje to delajo zato, ker kupci to iščejo.

Kar spomnite se leto nazaj, še na Alter sem dala oglas za Xsantio, avto za 1000€ z vso opremo, kot nov, ohranjen, redno servisiran z vsemi računi pa ste se bunili kaj je z avtom narobe, kogar je zanimalo sem mu lepo povedala, da ima avto 310.000km. Za par minut dela bi jih imel čudežnih 160.000 pa ceno 1x višjo, pa sem bila iz strani marsikoga napadena - toliko o tem, kako reagirate ob takem avtomobilu, s toliko kilometri, prepričana sem, da sigurno nebi bilo takih izpadov nekaterih, če bi imel avto čudežne kilometre in višjo ceno.

No avto se je prodal, zdaj ima že 100.000km več, dela kot urca in pije 5 litrov.
 

B81

22. jul 2007
34.494
8.960
113
Pa to so že vse cevke preperete, kabelčki se še verjetno komaj držijo skupaj pri stikih...sam pač ne bi kupil citroena ali podobnega s takimi kilometri, to je samo za dele dobro (koliko še je pač uporabno).

Take avte kupujejo predvsem dilerji z rabljeno opremo, ki pa seveda rečejo, da ni blo dosti rabljeno, človek, ki pa išče, pa se mu ponavadi mudi in pač kupi.

Potem praviš, da je kupec kupil xantio s 310 prevoženimi in ima zdaj 400 k km?
 

Maci

Fizikalc
18. jan 2010
2.989
0
36
Citat:
Uporabnik Denis pravi:
Pa to so že vse cevke preperete, kabelčki se še verjetno komaj držijo skupaj pri stikih...sam pač ne bi kupil citroena ali podobnega s takimi kilometri, to je samo za dele dobro (koliko še je pač uporabno).

Take avte kupujejo predvsem dilerji z rabljeno opremo, ki pa seveda rečejo, da ni blo dosti rabljeno, človek, ki pa išče, pa se mu ponavadi mudi in pač kupi.

Potem praviš, da je kupec kupil xantio s 310 prevoženimi in ima zdaj 400 k km?

No vidiš, o tem govorim in o tem govori MX.
Če bi jih imela pa 160.000 na števcu bi bila pa dobra
bonk.gif


To s cevkami in kabelčki? ... lahko razložiš? Iz izkušenj? Zato ker je Citroen? Al zato ker imaš ti to v glavi oz. ker je to predsodek? Ker ima je imel avto 310.000 in je že po defoltu vse zjebano in uničeno? V končni fazi pa za zamenjat kakšno cevko in kakšen kabelček tudi tistih 20€ ni tako veliko da bi človek umrl.
Sem videla že avtomobile z 500.000km in več pa so v boljšem stanju in boljše zgledajo kot marsikater avto z 5x manj kilometri.

Ja, prijatelj je kupil avto za v službo in nazaj, ker se kar veliko vozi, ker avto malo pije, ker se avto udobno vozi... Zamenjal je le akumulator, to je pa to. Avto ima čez 400.000km.
 

B81

22. jul 2007
34.494
8.960
113
Zavorne cevke, elektrika pri motorju, puše na podvozju, ki jih je kar nekaj, roke, kolesni ležaji, stabilizatorji, amortizerji, to je vse za zamenjat in pri takih kilometrih daš za servise in dele toliko, kot je stal nov avto...sploh po naših cestah, ki so obup...
če si doma v Mb na Taboru, bi ti mogli dat še ene amortizerje zraven, ko avto kupiš...
 

mobifrik99

Fizikalc
20. nov 2007
1.138
5
38
V Nemčiji je do leto dni zapora za prevrtavanje števca, ali? Globa itak ne pomega ni v Sloveniji, če ostale zadeve niso poštimane in se je globi mogoče izogniti...
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.683
3.567
113
Ja lahko rečemo da ima MX prav. Lahko pa tudi rečemo da ni nujno da je potrebno bit za kusur evrov največji prasec pod soncem. Avto s 300+ kkm se da čist kulturno in hitro prodat. Če je ok in če je prava znamka gre v enem popoldnevu. Če ga bo kupil diler in kaj bo z njim počel ko gre z mojega dvorišča pa mene ne zanima. Nekateri tega ne morejo prebolet (da bi diler na njihovem avtu zaslužil x00 EUR). OK, naredi vse sam, samo za tistih x00 EUR več sprejmi tudi tveganje da si ga prodal napačnemu. Ki te bo jutri počakal za ovinkom in kresnil po buči. Najbrž te ne bo, se pa nikoli ne ve.

Razlika je samo v pogledu (s katere strani Trojan). Eni (npr. MX) so mnenja da je treba siromaka (na umu) olupit do konca. V bolj razvitih civilizacijah velja da ga je treba zaščititi (četudi velikokrat pred lastno neumnostjo).
 

yamahafazer

Fizikalc
15. mar 2010
1.597
68
48
Citat:
Uporabnik malcomX pravi:
Citat:
Uporabnik Denis pravi:
In en teden pred podaljšanjem tip previje nazaj, kaj si s tem naredil? Nič....

Recimo v ZDA so pri ceni važni samo kilometri oz. milje, več jih ima, manj je avto vreden, tega mxovega pristopa pa ne razumem oz. je zame navadno napizdovanje, ker tudi dilerji delajo enako, razmišjlajo enako....

To ni napizdovanje, prodajamo to kaj nekateri brezglavo iščejo.


Imaš passata z 350k km in bo vreden 3 jurje, prevrtiš na 220 in bo vreden 4,5k.

1,500eur je meni dost dnara, in če jih lahko zalužim v petih minutah, jih tudi bom. Konec debate.


Boš ti reko da bi raje prodal avto za 3 namesto za 4,5k?


Pa km se vrtijo predvsem zaradi tega ker folk še danes ima v glavah, da je jugec po 100k km bil še samo za na odpad.
In ko folk vidi 200k km se začne za glavo prijemat.

In avto z 350k se proda dosti težje kot z 250, to je dejstvo. In dokler nebo sistema da mi dokažejo da sem naredil nekaj protipravnega
bom to delal in fertik. Ravno naslednji mesec prodam moj avto, z lahkoto mu bom iz 160 naredil 115 ven. Prej ga bom prodal, lažje
ga bom prodal, in več dnarja bom naredil.


Komu pa gre prevrtavanje tako zelo na kito, pa sem že napisal, novi avti so dosegljivi že za 10 povprečnih plač, če pa
se folk hoče kurčit okoli z starimi golf in pasati namesto da bi vozil avto katerega si lahko dejansko privošči, pa mi naj kar
lepo dalje plačujejo madagaskar pa mauricius, z mojo babo nama to čist odgovarja in zelo rada grema.
ž

Mx, ti pa si pravi kerlc! V plus ti štejem samo to, da si priznal, da zbijaš kilometre. Ti si pač tipičen slovenski podjetnik (če to sploh si), ki nateguje narod. Ti si vzorčni primer za šole podjetništva v Sloveniji. Zidar nateguje naš proračun in smo za davkoplačevalski denar (torej naš) bolj posredno oškodovani. Ti pa gledaš kupca v oči in mu zatrjuješ, da so realni kilometri. Ti si navaden goljuf brez duše, za kar pa te spet ne morem obsojat, ker je to pač razširjena slovenska praksa. Kako lahko zagovarjaš zbijanje kilometrov, pa to morš bit idijot, z IQ od kubiture mojega APN 6. Moram pa še nekaj dodat glede zbijanja kilometrov v Nemčiji. Vsi jih zbijajo tudi, v Nemčiji! Njihiva zakonodaja ni tako različna od naše. Če se pri nas ne more dokazat goljufija, se tudi pri njih ne more! Razen če CSI preveč gledate
grin1.gif
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
33.016
5.723
113
blizu močvirne prestolnice
Maci, si ti sploh OK? Sicer ne vem če se ti s tem ukvarjaš, toda to ni v redu. To kar delate je goljufija, seveda nategnete malega človeka kater komaj zbere denar potem ga pa v fris gledate in se lažete. Vsem nategunom želim težko življenje! In to zato ker niste sposobni biti normalni podjetniki. Človek zastopi da ga okol obrnete pri ceni, toda da goljufate in se lažete!
 
Nazadnje urejeno:

SamSvoj

Majstr
28. okt 2010
2.072
302
83
A lahko dodam še en, recimo temu relativno neprizadet pogled od strani na tole prilagajanje števcev? Ja?! Hvala ...

Lovljenje lopov ki vrtijo števce je sicer hvalevredno dejanje oz. napor. Bi pa sam bil hudo previden ko gre za zakonske zaveze oz. za obvezno spremljanje prevoženih kilometrov. Zakaj? Pripravlja se zakonodaja, ki bo voznike ocolala za "onesnaževanje" s CO2. Kako se bo to delalo? Najlažje s prevoženimi kilometri ... Takrat bo šele cvetela obrt prevrtavanja števcev. In rekel bi, da se bodo(mo?) le redki branili te umetnosti ...