Priporočila za ogled filma

Kibibi

ubloonie
20. jul 2007
3.291
0
36
Evo, še ena tema o filmu. Katere filme priporočate, da si jih ogledamo? Seveda se zraven pričakuje še kratek komentar zakaj.
 
Nazadnje urejeno:

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.845
604
113
Who Killed the Electric Car?

IMDB: http://www.imdb.com/title/tt0489037/
Domača stran: http://www.sonyclassics.com/whokilledtheelectriccar/

Zakaj: Zaradi splošne razgledanosti
grims-1.gif
 

leprotto

Fizikalc
22. jul 2007
1.587
1
38
www.dlvkos.si
Prekletstvo družine Bell - za tiste, ki imajo radi razne ghost-exorcist zgodbe, pri tem filmu me je konec vsaj presenetil.

Butterfly Effect (dva različna konca filma!) in Donnie Darko - mislim, da vsaj prvega vsi poznamo.

Shortbus - za tiste, ki se dolgočasijo
grims-1.gif


Dash and Lilly - dokaj zanimiva zgodba o pisatelju Dashiell Hammettu in pisateljici Lillian Helmann - ko se srečata dva trmasta "umetnika" - bitka med partnerjema, do zadnjega momenta.

Don't Be a Menace to South Central While Drinking your Juice in the Hood - parodija na vse možne niggerske filme, jaz si ta film pogledam enkrat na dve leti, da se nasmejem do solz; najbolj se spomnim scene, ko se je šel glavni akter filma dat dol z lokalno... hm... mamo xyz otrok, zaradi tistega kečapa imam še danes težave s paradižnikovo omako.
hysterical-1.gif


Mystic River - ena tistih žalostnih zgodb z worse case scenario oz. spletom dokaj neprijetnih in nedobrodošlih naključij. Ob koncu filma ponavadi ostaneš jezen.

Crash - Razburljiv film, ki te s svojo prepletenostjo zgodb posrka vase. Splet vseh možnih naključij. Najbolj mi je v spominu ostal prizor, ko sta bila dva tipa v avtu (mislim, da je bil eden policaj), nakar drugi želi potegniti neko zadevo iz žepa, policaj pa misli, da ima pištolo.
uf-1.gif


Lolita - film o takozvani "pedofiliji", čeprav nadlegovanje prihaja predvsem s strani mladoletnice. Ful zanimiv film, ki je nastal po romanu. Toliko, kolikor mi je šel tip na začetku filma na živce, toliko se mi je na koncu smilil.
 

Swich

El Presidente
23. jul 2007
4.833
0
36
40
A River Runs Through It 1992

Za mene eden izmed najboljših filmov, lepa Drama z Brad Pitt-om, Tom Skerritt-om, Craig Sheffer...

Najljubši citat:
"Like many fly fishermen in western Montana where the summer days are almost Arctic in length, I often do not start fishing until the cool of the evening. Then in the Arctic half-light of the canyon, all existence fades to a being with my soul and memories and the sounds of the Big Blackfoot River and a four-count rhythm and the hope that a fish will rise. Eventually, all things merge into one, and a river runs through it. The river was cut by the world's great flood and runs over rocks from the basement of time. On some of those rocks are timeless raindrops. Under the rocks are the words, and some of the words are theirs. I am haunted by waters. "

Res must see, film!
 

pikec85

Pripravnik
24. jul 2007
840
0
16
38
www.lajsta.si
včeraj pogledal pathfinderja, kar vredu zadevca, mogoče malce nejasnosti in ostalih majhnih neumnosti, vendar v redu narejeno, spominja na king arthur, pa 13th warrior ... malce tudi na gibsonovega apocalypta, vendar po mojem mnenju le z oponašanjem indijanskih glasov
wink-1.gif
 

Ares

kamikaza
19. jul 2007
4.622
0
36
Včeraj gledal Sicko (ja, ja...vsi vemo da en sporen prizor notri)
V glavnem, zelo poučno in zanimivo. Priporočam.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Ti pa si s suxa kateri nick?

Usual suspect je tudi drugič in tretjič dober, ko vidiš polno hintov čez zgodbo, ki jih prvič nisi niti malo opazil.
smile-1.gif
 

Kibibi

ubloonie
20. jul 2007
3.291
0
36
Citat:
Uporabnik ynos pravi:
Usual Suspects - umetnija. Lahko ga pogledaš 10x.

Citat:
Osumljenih pet

2.8. / ob 20:00

Igrajo Kevin Spacey, Gabriel Byrne, Stephen Baldwin, Chazz Palminteri
Režija Bryan Singer
Scenarij Christopher McQuarrie

Newyorške oblasti aretirajo pet znanih zločincev. Skupino osumljencev sestavljajo pokvarjeni nekdanji policist Keaton, vročekrvni psihotik McManus, razdražljivi Hockney, nepredvidljivi Fenster in pohabljeni Verbal. Osumijo jih, da so sodelovali pri kraji tovornjakov z orožjem. Policija s svojo preiskavo sproži verižno reakcijo nasilja in spletk. Na dan vse večkrat prihaja ime, ki vsem po vrsti zbuja srh. Keyser Soze. Film poleg zgodbe odlikujeta tudi izvrstna igralska zasedba in nenavaden scenarij, ki je bil nagrajen z oskarjem.

Torej na Kanalu A v četrtek, 2. 8. 2007, ob 20.00. Si bomo ogledali
wink-1.gif
 

Telefunken

Fizikalc
23. jul 2007
1.909
0
36
Triologijo Bourna

The Bourne Identity
The Bourne Supremacy
The Bourne Ultimatum (pride avgusta)
Oceanovih 1,2,3?
Meet the parents, Fockers..
Soul plane..
...preveč dobrih, res!
 

Nobody

is perfect.
18. jul 2007
7.038
28
48
Deja Vu je dober za pogledat ... pa tud Shooter je zanimiv ... vsaj meni
grin1.gif
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.181
2.391
113
v lokalni ostariji
outsider... ker je po mojem mnenju najboljsi slovenski film... in edini film ki ga lahko gledam veckrat... pa me vedno konec "preseneti"...

drugace pa kaksen memento je dober samo samo 1. (ali 2x ker 1. se ne ves kaj se dogaja:)) potem pa ves vse...
lord of war je zanimiv... malo se zamislis...
 

Kibibi

ubloonie
20. jul 2007
3.291
0
36
Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:
outsider... ker je po mojem mnenju najboljsi slovenski film...

Meni je tudi zelo dober slovenski film. Nedolgo nazaj sem ga spet gledala, je bil na tv.