free program za 3d risanje hiše

damo

Fizikalc
4. sep 2007
995
147
43
Hči (7 razred oš) pravi da bo arhitetka ko bo velika. Rad bi ji instaliral nek free program za 3d modeliranje hiše/stanovanja, da se malo igra in še kaj pametnega dela na pcju, ne sam filme gleda. Nekaj da narišeš tloris, nato pa stene in še opremiš, ter na koncu to vidiš v 3d. Kaj priporočate (pa ne sketch up). Hvala.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.578
283
113
Zakaj ne sketchup? Odlicen je za to.

enkrat sem nekaj probaval, pa ne postudiram te logike 3d risanja...

v 2d narises lik, nastavis velikosti in ga postavis na mesto.

pri te 3d je pa neka druga logika... zakaj ni to bolj enostavno, narises "steno", dolocis da je to knauf, debeline 12cm, dolzinaXvisina...

pa ta sketchup naj bi bil najbolj enostaven...
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.339
5.371
113
Das par videov na youtubu cez, da se naucis njihove logike in naredis kar ces. Knjiznice so tudi bogate. Jaz sem se naucila iz nicle, da sem si bajto prerisala iz tlorisov in presekov, da sem malo boljsi obcutek dobila, kako mora na koncu biti. Prej nobenih izkusenj s podobnimi programi. Smatram, da je torej simpl, ko se naucis njegove logike.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: msenjur

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.578
283
113
ja, videov se mi pa res ne ljubi gledat...

pol se pa matram v 2d risat 3d... :)

no, sej ce bi resno rabil, bi se verjetno tud jest usedel in se naucil...
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
enkrat sem nekaj probaval, pa ne postudiram te logike 3d risanja...

v 2d narises lik, nastavis velikosti in ga postavis na mesto.

pri te 3d je pa neka druga logika... zakaj ni to bolj enostavno, narises "steno", dolocis da je to knauf, debeline 12cm, dolzinaXvisina...

pa ta sketchup naj bi bil najbolj enostaven...
ker sketchup ni samo za hiše/stene rista, lahko tudi mašino narišeš.
To kar bi ti rad, verjetno obstaja, samo je potem zelo ozko usmirjen program, kjer pa ima verjetno spet neke druge omejitve/probleme.


Za avtorja;
vzameš tistga, ki se največkrat ponovi:))
 
  • Všeč mi je
Reactions: msenjur

damo

Fizikalc
4. sep 2007
995
147
43
Od aj stvari iz principa ne kupim drugo kot ajvar. Pa še svoj nov laptop je dobila pred 1 tednom.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

luka51

Guru
16. avg 2007
13.877
5.145
113
tudi jaz sem bil tega mnenja (pre)dolgo, potem sem pa vgriznil v jabolko in je prekleto okusen sadež. Sem mislil vzet najcenejši Surface in je potem tak naneslo, da me je najcenejši ipad prišel občutno majn. in ne primerjaj tega z novim laptom. Laptop je za čisto drug namen. Na laptopu ne bo nikoli delala tega kar bo na ipadu s pisalom.