Strešni šotor Alibaba

sad

Guru
24. avg 2007
20.497
9.200
113
vsak ima svoj pogled, navade, zahteve... Jaz razmišljam o tem, ker živim tako, da bilo kam grem, imam cca 2h vožnje. To pomeni, da moram toliko prej vstat, se vozit in pridem tja že malo "utrujen". Ideja je, da pridem tja recimo en večer prej. Ker je na strehi in notri že večino stvari ready, samo parkiram, zlezem na streho in spim. Navaden šotor ni ravno romatnično postavljat v trdi temi in iskat primeren teren. Ta šotor bi bil doma navezan nad avtom. Tako bi ga verjetno lahko sam namontiral v parih minutah. Ker to spet ni vsak vikend in ker če napoved ni 100% lepa, tudi ne grem... iščem poceni rešitev. 3k eur mi pa res ni za plačevat, da se bom igral tabornika.
Če imaš karavana, je za tak namen prtljažnik. Zlożiš zadnje sedeže. Nabaviš peno, izravnaš spodaj, če je potrebno, prideš na mesto in čez 1 minuto že lahko spiš. Pa še dol ti visi za vreme. Ne pa tile šotori.
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
Če imaš karavana, je za tak namen prtljažnik. Zlożiš zadnje sedeže. Nabaviš peno, izravnaš spodaj, če je potrebno, prideš na mesto in čez 1 minuto že lahko spiš. Pa še dol ti visi za vreme. Ne pa tile šotori.
enkrat sva šla tako, na hitro... verjetno najslabša noč v življenju. Res ni bila pena custom made za avto. Sva imela samonaphiljive 3cm blazine. Če sta oba bolj majhna bi še morda šlo. Ko pa sem jaz pri 2m, pa je problem... Še navaden šotor sem komaj našel, da se z glavo ali nogam ne tiščim v stranice.
Ter trenutno nimam karavana...
In ja, prtljago je tudi treba nekam dat. Kako pa spijo nekateri, ko imajo notri podest, pa 20cm nad glavo, mi pa ni jasno.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.291
2.273
113
Ajde, še enkrat.
07_002 B.JPG
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
me je že minilo, da bi ga nabavil od kitajcev...
jim pišem, za kater točno model se zanimam, koliko stane sample, brez custom dodatkov, kakšen je postopek, cena dostave...
že 3 dni si dopisujemo, pa mi vmes ponujajo drugega. pa jim odpišem, nočem drugega, daj te mi ceno za tistega, ko sem vprašal na začetku. njihov odgovor; aha, ok... WTF??
pa najprej sem videl tistega za 350eur, seveda, ko sem začel resno gledat, sem ugotovi, da je premajhen. tako sem prišel na model za 650eur... Kitajci spravjo na 2x2m 5 ljudi spato_O :valjamse: :bonk: jaz imam doma 180x210, pa lahko rečem, da je taman. ajde 160 bi še šlo, da je ok. na140x200 pa nisva mogla lepo spat...

ima pa alibaba zanimiv poslovni model. ko sem enim pisal za šotor, sem takoj dobil še 3 ponudbe od konkurence. samo nisem še nič gledal.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.078
799
113
Kaj pa dobiš za to ceno (1.200€)? Je to fco Madžarska in potem domov ali je še DDV in carina? Ker takle šotor je pri nas 3k€. Če je dovolj?
 

pek007

Majstr
8. maj 2007
1.144
329
83
38
ta cena je ddp... se pravi na vrata, brez kakršnih koli dajatev... to je končna cena...
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.078
799
113
Zdajle sem videl oglas za nekaj podobnega, sicer še podaljšek (predprostor pred avtom) takšnega, kot ga gledamo. 4.200€.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.577
283
113
me je že minilo, da bi ga nabavil od kitajcev...
jim pišem, za kater točno model se zanimam, koliko stane sample, brez custom dodatkov, kakšen je postopek, cena dostave...
že 3 dni si dopisujemo, pa mi vmes ponujajo drugega. pa jim odpišem, nočem drugega, daj te mi ceno za tistega, ko sem vprašal na začetku. njihov odgovor; aha, ok... WTF??
pa najprej sem videl tistega za 350eur, seveda, ko sem začel resno gledat, sem ugotovi, da je premajhen. tako sem prišel na model za 650eur... Kitajci spravjo na 2x2m 5 ljudi spato_O :valjamse: :bonk: jaz imam doma 180x210, pa lahko rečem, da je taman. ajde 160 bi še šlo, da je ok. na140x200 pa nisva mogla lepo spat...

ima pa alibaba zanimiv poslovni model. ko sem enim pisal za šotor, sem takoj dobil še 3 ponudbe od konkurence. samo nisem še nič gledal.

seveda. ne ljubi se njim z 1 komadom ukvarjat.

kaksen je pa rok dobave?