Strešni šotor Alibaba

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
Mika me ta "svet" vikend kampiranja, oz verjetno bolj za eno noč...
Kolikor se poznam, bo to parkrat na leto, v lepem vremenu... zato se mi ne plačuje nekih večjih zneskov, za znane znamke...
Pa sem tako slučajno naletel na to trgovino... ena slovenska trgovina mislim, da že uvaža od njih, za seveda 3x višjo ceno...

Bolj me zanima sam postopek nakupa in koliko več me bo na koncu stal šotor.
Ter seveda, če še koga zanima, pa si morda kak strošek lahko deliva...
 
  • Všeč mi je
Reactions: hermann

shift

Guru
20. jul 2007
9.748
2.033
113
za šankom
Za točno ceno piši prodajalcu, ti bo posredoval še Info shippinga, ti pa na to ceno dodaš še DDV in carino
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.250
5.818
113
tale opcija pa res ni slaba... tudi, če pride dajatev in shippinga za 100% začetne cene je še vedno zanimivo

npr. tole meni kar ok zgleda
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.577
283
113
Mika me ta "svet" vikend kampiranja, oz verjetno bolj za eno noč...
Kolikor se poznam, bo to parkrat na leto, v lepem vremenu... zato se mi ne plačuje nekih večjih zneskov, za znane znamke...
Pa sem tako slučajno naletel na to trgovino... ena slovenska trgovina mislim, da že uvaža od njih, za seveda 3x višjo ceno...

Bolj me zanima sam postopek nakupa in koliko več me bo na koncu stal šotor.
Ter seveda, če še koga zanima, pa si morda kak strošek lahko deliva...

evo, sem ravno zasledil...

1710928336461.png
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.250
5.818
113
sam pri vseh piše "Shipping solutions for the selected quantity are currently unavailable". Verjetno je treba več kosov naročit.
Jaz ko izberem "start order request" šele tam izberem količino in mi vedno piše:

Shipping total
To be negotiated

se pravi moraš pisat pa ti prodajalc sporoči.

Drugače pa group buy kot v starih časih...
 
  • Všeč mi je
Reactions: msenjur

hermann

Guru
19. mar 2014
9.250
5.818
113
Gledam pa reviewe od folka... vsi zadovoljni, ampak terenske makine imajo pa tudi take, da ne vem kako bi to sploh pasalo na mojega (v primerjavi s tistimi) pičipokija
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
Jaz ko izberem "start order request" šele tam izberem količino in mi vedno piše:

Shipping total
To be negotiated

se pravi moraš pisat pa ti prodajalc sporoči.

Drugače pa group buy kot v starih časih...
če boš kaj naročal, povej. Morda se lahko kaj združiva.
Moram si malo več časa vzet pa pogledat kaj točno bi vzel, pa kolk me to na koncu stane...
 
  • Všeč mi je
Reactions: hermann

landcruiser

Fizikalc
19. sep 2007
282
30
28
... zato se mi ne plačuje nekih večjih zneskov, za znane znamke...

Info iz prve roke. 95% (ali pa mogoče še celo več) strešnih šotorov pride iz teh tovarn. Vse kar naredijo "znane znamke" je, da natisnejo še njihov logo na njih. Tudi v Sloveniji se dobijo šotori iz tega vira ... pod različnimi znamkami (Thule, Decathlon, Mamut 4x4, ...).
Dvajset in še več let nazaj, smo te šotore uporabljali večinoma lastniki terencev, danes pa smo v manjšini. Za nekajkratno letno uporabo je tak šotor čisto korektna izbira. Moraš samo paziti, da te ne ujame kako hudo neurje z obilico dežja, ker se v takšnih pogoji pokaže razlika med temi "poceni" kitajci in tistimi, ki so narejeni tako, da strošek izdelave ne prevlada nad kakovostjo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Valhalla in hermann

hermann

Guru
19. mar 2014
9.250
5.818
113
zato jaz gledam samo tiste s trdnim pokrovom, da če me na poti opere vsaj ne bo v šotoru vse zmočeno

za pol mi je vseeno, če bo kazalo na močno deževje in neurja v nobenem primeru ne bom rinil v šotor
 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.053
390
83
44
dolenska
Razumem, da to nataknejo na terence ali kanguje in gredo za kak teden nekam. Da bi tole kupoval za en dan???? Dlje se bo matral gor pa dol dajat, kot bo spanje trajalo. Razen če ga je medvedov strah in lisic. Tudi skromne cene nima.
 

landcruiser

Fizikalc
19. sep 2007
282
30
28
zato jaz gledam samo tiste s trdnim pokrovom, da če me na poti opere vsaj ne bo v šotoru vse zmočeno
Tole ni čisto tako. Večina zložljivih strešnih šotorov ima transportno pokrivalo iz ceradnega platna, ki ne bo premočilo, razen če je poškodovano. Moj prvi strešni šotor je bil zložljiv kitajc. Je preživel kar kar nekaj dolgih voženj po nalivih, pa notranjost ni bila nikoli mokra. Po drugi strani pa ti lahko slabo narejen novejši "trdi" šotor začne puščat na spojih. Žal poznam tudi tak primer. Včasih so bili "trdi" šotori iz dveh poliesterskih (ali karbonskih) školjk in je bil samo en spoj med njima, ki je moral tesniti. Danes pa so "trdi" šotori sestavljeni iz plošč in profilov, kjer pa je teh spojev veliko več.
 
  • Všeč mi je
Reactions: hermann

landcruiser

Fizikalc
19. sep 2007
282
30
28
Razumem, da to nataknejo na terence ali kanguje in gredo za kak teden nekam. Da bi tole kupoval za en dan???? Dlje se bo matral gor pa dol dajat, kot bo spanje trajalo. Razen če ga je medvedov strah in lisic. Tudi skromne cene nima.
Bistvo strešnih šotorov je v njihovih lastnostih. Precej je plusov, je pa tudi nekja minusov. Načeloma montaža na streho ne vzame več kot 15 minut, če tega ne delaš ravno prvič, je pa res da sta za to potrebni dve osebi ... razen čega imaš obešenega pod stropom in ga samo sputiš na avto.

Glavne prednosti strešnih šotorov, v primerjavi s talnimi, so po moje naslednje:
- ne rabiš iskati primerne površine za njegovo postavitev (razne korenine, kamenje, blato, ... tukaj niso problem)
- postavitev ti vzame nekaj minut časa in že lahko greš spat
- nimaš težav s prostorom za spalne vreče, posteljnine, blazine, armaflekse in podobne, ker imaš to vse že pripravljeno v šotoru
- dostopnosti vseh raznih divjih živali ne bom omenjal

Za moje pojme ima samo eno slabost in to je, da ga ne moreš pustiti nekje postavljenega (npr. v v campu) in oditi z avtom po nakupih.
 
  • Všeč mi je
Reactions: kajn in hermann

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
Razumem, da to nataknejo na terence ali kanguje in gredo za kak teden nekam. Da bi tole kupoval za en dan???? Dlje se bo matral gor pa dol dajat, kot bo spanje trajalo. Razen če ga je medvedov strah in lisic. Tudi skromne cene nima.
vsak ima svoj pogled, navade, zahteve... Jaz razmišljam o tem, ker živim tako, da bilo kam grem, imam cca 2h vožnje. To pomeni, da moram toliko prej vstat, se vozit in pridem tja že malo "utrujen". Ideja je, da pridem tja recimo en večer prej. Ker je na strehi in notri že večino stvari ready, samo parkiram, zlezem na streho in spim. Navaden šotor ni ravno romatnično postavljat v trdi temi in iskat primeren teren. Ta šotor bi bil doma navezan nad avtom. Tako bi ga verjetno lahko sam namontiral v parih minutah. Ker to spet ni vsak vikend in ker če napoved ni 100% lepa, tudi ne grem... iščem poceni rešitev. 3k eur mi pa res ni za plačevat, da se bom igral tabornika.
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
Info iz prve roke. 95% (ali pa mogoče še celo več) strešnih šotorov pride iz teh tovarn. Vse kar naredijo "znane znamke" je, da natisnejo še njihov logo na njih. Tudi v Sloveniji se dobijo šotori iz tega vira ... pod različnimi znamkami (Thule, Decathlon, Mamut 4x4, ...).
Dvajset in še več let nazaj, smo te šotore uporabljali večinoma lastniki terencev, danes pa smo v manjšini. Za nekajkratno letno uporabo je tak šotor čisto korektna izbira. Moraš samo paziti, da te ne ujame kako hudo neurje z obilico dežja, ker se v takšnih pogoji pokaže razlika med temi "poceni" kitajci in tistimi, ki so narejeni tako, da strošek izdelave ne prevlada nad kakovostjo.
to mi je jasno od kje pridejo znane znamke. je sigurno tudi nabavna cena višja. in imajo neke svoje ideje in predelave, katerih kitajci ne smejo naprej prodajat.