Primerjava avtomobilskih asistenc

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.078
799
113
Poleg asistence na vozilo, katerega vozite (ne nujno vaše), ste turistično zdr. zavarovani po pogojih podobnih Corisu pri zav. Triglav po celem svetu. K sreči nisem še koristil, razen asistence po Sloveniji. Konkretne izkušnje si pa dajmo delit. Po Evropi tole pomojem špila bp.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hondi

Barbarian

Fizikalc
25. sep 2008
1.206
18
38
Jst sem hotel od sklenitvi kaska vzeti raj max. paket AMZS kot pa asistenco od zavarovalnice a kaj vključuje samo do 1500€ vleko (to je cca 600km) jst se namreč letos za dopust odpravljam cca 3k+ km od doma in kaj če mi ta vleka do 1500€ oz. 600km, npr. Sava ima do 3k€ vleko...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hondi

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.405
9.155
113
po mojem lahko tudi na amzs vprašaš, kako pa kaj, ce gres na 3k turo. kaj je najbolje da boš mirno spal.

jaz nazadnje ko sem sel na 6k turo sem se odločil, da vse skup tam pustim ce crkne, in grem z vlakom domov. je bilo najbolj ugodno. :evil:
 
  • Všeč mi je
  • Ljubezen
Reactions: LarryClay in Hanzi

Barbarian

Fizikalc
25. sep 2008
1.206
18
38
Sej moja tura tud ne bo pod 6k, mislim da ni panike kar se avta tiče - sam nikoli ne veš ;) mislm, lahko pustiš avto itak če je popravilo al pa vleka preseže njegovo vrednost :D
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.331
5.850
113
pri taščici
Amzs je zacel tudi mene mikat.
Lani sem dal za letno družinsko turistično zavarovanje nekih 110+ € ce se ne motim.
Asistenca pri savi za en avto 55.
Edino turisticno zavarovanje se mi zdi bolj svoh. To moram pa preverit kaj sem dobil lani za tistih 110€
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.078
799
113
Če imaš problem na dolgi poti, je zopet AMZS prednost, ker ni zgolj vleka, ampak nepredvidene nočitve do zneska, pot (karte) do zneska, itd., malo bo treba prebrat.
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.348
379
83
Glede AMZS: tudi sam sem razmisljal o clanstvu (srednje jakosti, mislim da mu recejo plus) zaradi asistence za avto in motor, pa ga nisem upal skleniti. Vsote za pomoc (vleko) v tujini so prenizke za moj okus, tudi omejitev stevila primerov je precej nizka. Sicer ga pomojem lahko v primeru veckratnega koriscenja, ko pokuris cel bonus, nadgradis na druzinsko clanstvo, in tako dobis pravico za se dodaten(-ne) primer(e), ampak to je samo moje predvidevanje.

Poleg tega ti za pomoc v tujini lahko zaracunajo neke dodatne administrativne stroske partnerskih avtoklubov, ki niso zanemarljivi. V spominu imam Francijo, ki je se se posebej zasoljena (cca 70eur), za ostale drzave je sicer ceneje.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.624
14.321
113
Ker vidim, da imate tale AMZS kar naštudiran, jaz pa se nisem poglabljal v podrobnosti že nekaj časa - kako je pri AMZS asistenci z nadomestnim vozilom v primeru, da se ti avto pokvari v tujini na dopustu kjer bi rad ostal še nekaj časa in ne greš skupaj z avtovleko v Slovenijo? V zadnje, ko sem to gledal, je bila asistenca brez nadomestnega vozila kar bi lahko bil v določenh primerih kar konkreten problem. Je danes še tako ali so to kaj nadgradili?
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.348
379
83
Za tujino je še vedno useless, če ti avto ne crkne ravno v Umagu. Nadomestno vozilo dobiš samo v Sloveniji in par km čez mejo.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.624
14.321
113
Ojej, potem je še vedno tako kot je bilo. Hvala za info :zmaga:
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.078
799
113
Letos planiramo Francijo. Upam, da ne bom rabil asistence nobene. Kaj bi pridobil z nadomestnim vozilom v Franciji? Bi se lahko peljal domov? Sklepam, da ne. Najbrž bi moral vozilo nekje v Franciji vrnit in potem nekako z javnim prevozom spravit družino domov, nepredvidene nočitve in vaučarji za prevoz družine domov najbrž asistence pri zavarovalnicah ne vključujejo? Če je sploh še dopust potem po smoli, ko te ujame.
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.215
3.371
113
Kaj bi pridobil z nadomestnim vozilom v Franciji?
Enim vam res ni jasno. Nadomestno vozilo dobiš za čas popravila tvojega. Če ti res ni motor zružil, se vse popravi v parih dneh. Pač greš v hotel, ki je tudi krit v asistenci in se fjakaš okoli z nadomestnim vozilom. Prevozi druzinskih članov so tudi kriti. Je treba mal polico prebrat in je svet prec lepši.
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.371
302
83
ja ful, nadomestno 3 dni, tebi crkne turbo na Krku, dopust maš pa 14 dni na Cresu
hočejo vlečt do najbližjega servisa (beri: zlatarja)
Jaz sem v tem primeru vztrajal, da se avto pelje v SLO, kjer sem zadevo saniral v 12 urah in se samo usedel še enkrat in odšel na dopust
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.331
5.850
113
pri taščici
Enim vam res ni jasno. Nadomestno vozilo dobiš za čas popravila tvojega. Če ti res ni motor zružil, se vse popravi v parih dneh. Pač greš v hotel, ki je tudi krit v asistenci in se fjakaš okoli z nadomestnim vozilom. Prevozi druzinskih članov so tudi kriti. Je treba mal polico prebrat in je svet prec lepši.
Ko beres zgodbe kako se caka na rezervne dele , nintreba da motor zruzinda bos mesec ali rva brez avta. Dovolj da zmigavec /luc, sipo razbijes
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.624
14.321
113
ja ful, nadomestno 3 dni, tebi crkne turbo na Krku, dopust maš pa 14 dni na Cresu
Ja v takem primeru dopustovanja v tujini pa vzameš asistenco pri zavarovalnici, ki ti nudi tudi nadomestno vozilo in za več kot 3 dni a ne. Ne pisat kot da je edina opcija asistenca s tridnevnim nadomestnim vozilom saj je na voljo kar nekaj različnih možnosti potem pa imaš še delni kasko nadomestno vozilo, ki ga lahko (načeloma) koristiš v kolikor se avto popravlja zaradi dogodka, ki je prav tako krit po kasko postavki.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.078
799
113
Ni mi jasno, zato pa vprašam tukaj kaj je razlika zavarovalne asistence proti AMZS rešitvi. Pojasnila so pa bolj švoh, če, če, če.. Razen če?
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.348
379
83
Pojasnila niso švoh. Da ti naredim recap v enem stavku: AMZS asistenca je švoh v primerjavi z zavarovalniško.

Za detajle preberi poste ali pogoje pri ponudnikih.

Lahko pa stvar še malo začinimo: marsikateri proizvajalec nudi tudi svojo asistenco, do določene starosti / če je vozilo servisirano v uradni mreži. Tako da velja preverit tudi v tej smeri.

Poznam primere, ko so šoferji imeli tri hkratne asistence: proizvajalčevo, amzs in zavarovalniško. Ko je šel akku pa gredo klicat znanca mehanika, če lahko pomaga :D
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.078
799
113
Berem Sava:
1709138319817.png

koliko je za plačat Premium+ v stolpcu 4? Skratka, iz Francije domov ne pridem. Pogoji šlepanja in potovanja družine z javnim prevozom in nepredvidenimi nočitvami so tam tam. Pri zavarovalnici zavarovano eno, konkretno vozilo, brez turističnega zdr. zavarovanja družine. Če ti rata neko relativno banalno stvar, ki tako ali tako ne stane veliko, rešit z asistenčnim vozilom, si zmagal, drugače si v minusu. Tako jaz vidim zadevo.