Primerjava avtomobilskih asistenc

Corvette

Majstr
6. nov 2008
399
264
63
160€. In narod dejansko to placuje?
Z dobrimi popusti pride manj. Se pa spomnim, ko je bila na začetku 40-50 €...

Jeba je, kdor ima malo starejši avto ali takega z več km, ko ti že mehanik pove "imej dobro asistenco" ... kljub temu, da je avto brezhiben, si načeloma ne želiš odpovedi sredi dopusta in to s(m)o ljudje pripravljeni plačati.

Bom vesel, če kdo prilepi boljše (in delujoče-sprobane) alternative iz prakse.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.537
9.223
113
Če si bolj po Sloveniji ali v bližini je AMZS še najbolj ugoden. Če imaš več vozil in več družinskih članov.
 

Corvette

Majstr
6. nov 2008
399
264
63
Sem pa nisem. 1-2x letno je dopust 500-800 km stran v eno smer... torej AMZS Plus, ki pride 86 € letno. Je pa AMZS zanimiva zato, ker je vezana na voznika in ne na vozilo.

Sem šel prav gledat, 2016 je bila Triglav Asistenca Plus 55 €, lani 134 € (brez popustov). 103 kW / 140 KM.
 

Gamero

Majstr
13. avg 2007
5.023
118
63
okolica mesta
Z dobrimi popusti pride manj. Se pa spomnim, ko je bila na začetku 40-50 €...

Jeba je, kdor ima malo starejši avto ali takega z več km, ko ti že mehanik pove "imej dobro asistenco" ... kljub temu, da je avto brezhiben, si načeloma ne želiš odpovedi sredi dopusta in to s(m)o ljudje pripravljeni plačati.

Bom vesel, če kdo prilepi boljše (in delujoče-sprobane) alternative iz prakse.
Zadnje čase več novejših avtov vidim ob cesti.
 

ptice

Fizikalc
23. jul 2011
225
174
43
Zavarovalnica je za 1. vozilo hotela 120 e, 2. 90 in 3. 40. Torej sem sklenil AMZS premium, ki vključuje še nezgodno zavarovanje. Poleg tega, če vozilo servisiraš pri pooblaščencu, imaš praviloma asistenco v Sloveniji. Ne razumem pa, kaj ima vrednost vozila z asistenco. Vsekakor pa so cene oderuške, sploh v primerjavi s tujino.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.487
9.211
113
to misliš family premium članstvo za družino ki je letos 164 ta vse avte v družini in turistično za vso familijo?
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.487
9.211
113
to je to, druge trenutno ni. Pa če še kak dodatni popust izkoristiš je pa win win, če že moraš to imet.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.609
8.932
113
Moje izkušnje s Triglavom, tko pri oceni škode, kot z asistenco so samo pozitivne. Seveda pa govorimo tukaj o polni ceni asistence. Za letos imam plačano asistenco plus za kamper 88 EUR in avto 132 EUR. Seveda je pa potem, ko se naredi račun z družinskim popustom cena bistveno nižja. Pa trenutno razmišljam, glede na to, da nas je v familiji vedno več voznikov, da bi vzel še AMZS družinsko. Ravno zdaj ko se je mulc zaletaval, bi prišlo prav, ker je dal decu, ki ga je reševal s ceste 200 EUR....
En gor je vprašal...kdo to plača....ko pride registracija mal zamižiš, če ti pa na kamperju odnese nekaj na Korčuli recimo, si pa prekleto srečen, da si plačal, ker te drugače pride avtovleka...raj ne razmišljam....tko da plača tist, ki je vsaj mal pameten. Itak je pa nezgodno zavarovanje in asistenca take vrste zavarovanje, katerega si ne želiš nikol koristit.
Tko da moje priporočilo, če si zvest eni zavarovalnici, pa še to taki, ki ti priznava družinski popust, se da marsikaj zmenit, če pa vekslaš nonstop, kot moj tast, imaš pa hitro težave in ko potegneš črto plačaš več.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Corvette in luciano

Vadim

Guru
2. jul 2020
4.007
5.220
113
V bi dejansko šlepali avto iz Korčule in ne v vmesnem času poiskali delavnice, da vam popravi avto, med tem ko se namakate?

Drugo je če bat poleti iz bloka, ampak pri tem je potem avtovleka še najmanši strošek.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.609
8.932
113
Avtodom, mal težko se namakaš med tem ko imaš bajto na servisu.... Čist odvisno kaj odleti, lohk se popravi, lohk je treba šlepat. Lohk ti sam guma odleti, pa te asistenca reši in še ujameš trajekt plačan v naprej itd.

Avtovleka s Korčule nekak ni majhen strošek, je rabljena mašina za Ducatota ceneje pomoje.
 
22. jul 2007
12.831
1.324
113
123
Gledam pri Generaliju in so cene za L paket še normalne 59€.
Kako pa je z zadovoljstvom uporabnikov ob uveljavljanju škode - komplicirajo?
generali asistenca.PNG
 
27. jan 2022
4.802
1.745
113
Jaz z Generalijem nimam slabih izkušenj, razen:
- ko imaš škodo na delnih kaskih (recimo stekla) ne izgubiš bonitete (normalno) izgubiš pa precej komercialnega popusta za naslednja leta;
- če med letom sklepaš kak dodatni kasko (recimo kraja), moraš avto tja peljat, da ga detaljno poslikajo.

Asistence še nisem rabil, vse škode so rešili korektno in hitro - večinoma preko neta.
 

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
Evo cena asistence za mb ml .. Na audiju je žena letos še plačala, jaz sem pri svojih ostalih avtomobilih kar skenslal, za ta dnar imam registrirano in zavarovano prikolico pa si grem rajši sam iskat če kje ostanem, oz me pride kdo iskat.

aas Zavarovanje avtomobilske asistence plus po pogojih PG-aas-plus/22-3. 176,15
 
  • Všeč mi je
Reactions: Corvette

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.821
4.319
113
V zadnjih parih letih je prišlo do spremembe na asistencah, v najvišjih paketih imaš tudi lahko vključeno bistveno več dni nadomestnega vozila,
zato so premije dosti višje. Triglav kot vem je iz kaska dal ven kombinacijo nadomestno vozilo in jo vključil še samo v asistenco in zato je
premija asistence višja, saj je več možnosti da jo boš koristil in s tem tudi nadomestno vozilo.

Generali XL asistenca je prijmerljivejša z Savino Premium+ itd... kjer imaš nadomestno vozilo lahko do 30 dni (pogodbeni servis zavarovalnice)
in ta stane cca 110€, tudi pri Triglavu pride asistenca PLUS različno, glede na avto...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey in uncle_sam

Corvette

Majstr
6. nov 2008
399
264
63
Ravno obnavljam ponudbo za zavarovanje. Pri Triglavu po novem stane Asistenca Plus 219 EUR :oops1:

Za primerjavo:
- 2016: 55 EUR
- 2022: 134 EUR

Mislim, da ni dileme, AMZS je mnogo cenejši... 86 € za primerljivo asistenco v okviru članstva "plus", tako kot Triglavova krije tujino in stroške vleke v SLO do 1500 €.
 
  • Wow
  • Všeč mi je
Reactions: sad in sajkek

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.371
302
83
Z dobrimi popusti pride manj. Se pa spomnim, ko je bila na začetku 40-50 €...

Jeba je, kdor ima malo starejši avto ali takega z več km, ko ti že mehanik pove "imej dobro asistenco" ... kljub temu, da je avto brezhiben, si načeloma ne želiš odpovedi sredi dopusta in to s(m)o ljudje pripravljeni plačati.

Bom vesel, če kdo prilepi boljše (in delujoče-sprobane) alternative iz prakse.
vsi s transporter t5 2.5TDI so sedaj prikimali
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.371
302
83
V bi dejansko šlepali avto iz Korčule in ne v vmesnem času poiskali delavnice, da vam popravi avto, med tem ko se namakate?

Drugo je če bat poleti iz bloka, ampak pri tem je potem avtovleka še najmanši strošek.
ja seveda, kaj pa? pustit da ti šalabajzerji na nekem hrvaškem otoku popravljajo avto za masten denar?
pred leti sem se skregal na asistenci 3x v 1 uri: hotel sem peljati avto domov s Krka (okvara turbine), ker sem vedel, da bom 12h po prihodu domov že sam popravil vozilo - oni pa so hoteli avto do najbližjega servisa in nadomestni avto za 3 dni - a naj grem na Cres za 3 dni?
potem so mi avto odvlekli v bližino doma do servisne delavnice in smo nasl dan zvečer že bili na poti na dopust...
 
  • Všeč mi je
Reactions: bertoncl

Corvette

Majstr
6. nov 2008
399
264
63
Moram dopolniti zgornji post, kjer sem napačno zapisal, da je Triglav Asistenca Plus primerljiva z AMZS članstvom "Plus". Po zneskih vleke da (oba krijeta vleko iz tujine do 1500 €), je pa pomembna razlika, da Triglav v tujini nudi nadomesten avto, AMZS pa zgolj krije stroške do 300 € (rent a car, javni prevoz).

Za pomoč v SLO obe članstvi nudita nadomestno vozilo oz. taksi.

Pri AMZS je zanimiv družinski "Plus" paket, ki za dodatnih 30 € pokrije še partnerja in otroke do 26. leta starosti. Torej 116 € za Družinsko Plus ali 219 € na en sam avto, nekako ni dileme...

Pri Triglavu pozor še na to, kdor na dopust vozi kolesa, smuči, itd.
Zavarovalnica ne zagotavlja nadomestnega vozila z vgrajeno napravo
oziroma dodatno opremo namenjeno prevozu prtljage ali tovora (vlečna
kljuka, prtljažnik, razni nosilci, strešni kovčki in podobno). V okviru
razpoložljivih možnosti pa lahko organizira tudi tako opremljeno vozilo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek