Primerjava avtomobilskih asistenc

guardy

Guru
3. avg 2007
8.397
965
113
Obišči stran
Torej, danes me je na "rit" vrgla cena Triglav asistence, ki je z lanskoh 70 narasla na 112€... In pri treh avtih se zadeva kar konkretno nabere.

Gledam AMZS, za Premium Družunsko je cena 162, kjer dobiš tudi turistično zavarovanje, za kar ne Triglav ravno tako olupi za cca 100€ letno.

Je kdo delal zadnje čase primerjavo? Če vzamem AMZS gledam, da velja za vsa vozila? Torej načeloma rešim to tudi za tretje vozilo?
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.405
9.155
113
AMzs sem jaz lani speklel. Familjarno, vsi turistično, plus oba avta.... s tem da bi bilo še pametno koristit kake preglede pa to, ampak to mi je ze odvec...;)
plus je še revija s testi novih avtov, ki so vsi preko 35kilo. Tak da vsak mesec mal vemo kam spadamo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: novaa
2. okt 2007
3.596
2.037
113
glede tujine bi naj, naj me prosim kdo popravi, AMZS in Triglav koristila podobne izvajalce.

Kako pa je dejansko (v EU, ali BiH, SRB) kvalitetna stroitev, pa lahko poda le-tisti, ki je dejansko koristil to storitev, ker ostalo je samo PR zavarovalnic, AMZS,...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi
27. jan 2022
4.801
1.737
113

O tem sem pisal pri AMZS. Zneski so zelo nizki za resen prevoz v tujini.

Obseg​

Vrsta pomočiOmejitevKaj vključuje
Vzajemna cestna pomoč v primeru okvare vozilaneomejenoVključuje popravilo vozila na mestu okvare in/ali prevoz vozila do najbližje servisne delavnice.
Prevoz vozila v tujinido 250 €Če je vozilo pokvarjeno ali poškodovano.
Prevoz pokvarjenega vozila iz tujinedo 1500 €Prevoz nevoznega vozila opravimo v 10 dneh, če ga ni možno popraviti v 48 urah.
Prevoz v prometni nesreči poškodovanega vozila iz tujinedo 1500 €Prevoz nevoznega vozila opravimo v 10 dneh, če ga ni možno popraviti v 24 urah. Vključuje tudi poškodbe zaradi vandalizma. Storitev uveljavljate na podlagi policijskega zapisnika.
Prevoz oseb v tujini / iz tujinedo 300 €Vključuje nadomestno vozilo ali javna prevozna sredstva. Storitev lahko koristite tudi v primeru kraje vozila.
Nadomestni voznikdo 500 €Če član ali sopotniki niso v stanju, da bi se z vozilom, s katerim potujejo, vrnili domov.
Informacija o popraviluneomejenoObveščanje člana o napredku popravila vozila.
Nepredvidena nočitev v tujinido 200 €Če vozila ni mogoče popraviti v 24 urah ali če je bilo vozilo v tujini ukradeno.
Kredit v silido 1000 €Krije nepredvidene izdatke, kot so stroški zdravljenja zaradi prometne nesreče ali nenadne hude bolezni, popravila ali vleke vozila, nakupa rezervnih delov za popravilo vozila, stroške pravne pomoči po prometni nesreči, stroške tehnične cenitve vozila. Uveljavlja se na podlagi računov izvajalcev storitev v tujini.
Začetek veljavnosti: naslednji dan po včlanitvi za dogodke po začetku veljavnosti članstva.
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.064
1.272
113
Jaz mam Sava Premium asistenca za 48€. Pa delam 50k letno, tako da je tarifa nekaj vecja.
 

Ledenko

Guru
18. jul 2011
2.475
862
113
Ja Sava Premium je 53€, lani je bila 38€ (sem ravno preverjal par dni staro polico z lansko).
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.497
9.200
113
Jaz imam to družinsko Premium AMZS in mi je odlično, saj pokriva vsa vozila, ki jih vozim, tako da ne rabim za vsako vozilo dodatno plačevati asistence. Pokriva tudi motor in kolo. Pa še turistično je zraven za celo družino. Popusti za registracijo in tako napaberkuješ par EUR nazaj.
Moraš pa pogledati vrednosti, če ti ustreza.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

guardy

Guru
3. avg 2007
8.397
965
113
Obišči stran
Jaz imam to družinsko Premium AMZS in mi je odlično, saj pokriva vsa vozila, ki jih vozim, tako da ne rabim za vsako vozilo dodatno plačevati asistence. Pokriva tudi motor in kolo. Pa še turistično je zraven za celo družino. Popusti za registracijo in tako napaberkuješ par EUR nazaj.
Moraš pa pogledati vrednosti, če ti ustreza.

Edino kar me tu moti je "zgolj" 2x vleka v celem letu... Kaj pa če se zgodi večkrat? Sklepam, da se kar lepo plača po km?
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.340
5.371
113
Saj to... fino je imeti seveda, kadarkoli se lahko zgodi. Ampak te stvari se zgodijo in to redko, ne pa dogajajo. v praksi je max 2x enako kot neomejeno.
 

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.299
824
113
Jaz sem ta mesec pri Generaliju plačal za en avto XL asistenco 90,56 EUR, pru drugem avtu pa 105,56 EUR. Imam različne bonuse, očitno zato razlika. Je pa cenejše zavarovanje (90,56) na avtu, ki je 3x dražji od tistega, kjer sem plača, 105,56 EUR. :bonk: