Primerjava avtomobilskih asistenc

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.215
3.371
113
Ko beres zgodbe kako se caka na rezervne dele , nintreba da motor zruzinda bos mesec ali rva brez avta. Dovolj da zmigavec /luc, sipo razbijes
Dej ne bluzi. Če ti avto crkne, te odšlepajo na pooblaščenca, tam je dostava rezervnih delov če ga servis naroči do 15 ure, naslednji dan zjutraj. To ti pišem iz prve roke, ko sem na dopustu popravljal mašino na kamperju. Kot turista so me vzeli preko vrste, ob 14 uri so naročili rezervni del, naslednje jutro ob 5 uri je tovornjak dostavil dele, jih pustil na servisu in šibal do naslednjega servisa. To vem, ker smo prenočli na dvorišču servisa, seveda z dovoljenjem. Sicer je tošel ob računu zapekel, samo smo šli pa naprej naslednji dan. No tako funkcionira Fiat v Franciji, za vaše eksotične znamke pa ne vem. Ker smo prenočili v kamperju, niti nisem rabil hotela koristit od asistence. Imel sem pa asistenco Triglav komfort, kjer te odpeljejo tudi iz Nordkapa domov, če je treba. Tudi to je preverjena info, ker je uporabniku na kamperju menjalnik zružil.
Treba je pač odkartat eure in ni problema, če pa stiskaš, pa lahko računaš na neprebrani drobni tisk in zvisiš kot špaget v luftu. Sicer pa vsak po svoje.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.877
5.145
113
Ko beres zgodbe kako se caka na rezervne dele , nintreba da motor zruzinda bos mesec ali rva brez avta. Dovolj da zmigavec /luc, sipo razbijes
Stricu spusto hladilnik na Fordu sredi Črne gore. Kliče asistenco (močno se mi zdi, da Sava) ono tisto tretje, razloži, da je na poti v Mostar, avto se pregreva. Pride ded od šlep službe pogleda kaj je in ugotovi, da je hladilnik spusto. Kliče na asistenco kam pelat. Preverijo, v ČG ni dela na zalogi, v Mostarju je. In so ga cuknili v Mostar.
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.371
302
83
Ja v takem primeru dopustovanja v tujini pa vzameš asistenco pri zavarovalnici, ki ti nudi tudi nadomestno vozilo in za več kot 3 dni a ne. Ne pisat kot da je edina opcija asistenca s tridnevnim nadomestnim vozilom saj je na voljo kar nekaj različnih možnosti potem pa imaš še delni kasko nadomestno vozilo, ki ga lahko (načeloma) koristiš v kolikor se avto popravlja zaradi dogodka, ki je prav tako krit po kasko postavki.
ah dej dej, da mi pripelje potem golfa brez kljuke, kolesa na kljuki naj dam pa pod pajsko, kje je še vsa roba za preložit...
treba se je znajt drugače si popOOšil tako ali tako, pa maš lahko najjačo asistenco - razen če imaš pohn tošl pa ti ni problem na pooblaščencu preplačat popravilo vsaj x2
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.625
14.321
113
ah dej dej, da mi pripelje potem golfa brez kljuke, kolesa na kljuki naj dam pa pod pajsko, kje je še vsa roba za preložit...
treba se je znajt drugače si popOOšil tako ali tako, pa maš lahko najjačo asistenco - razen če imaš pohn tošl pa ti ni problem na pooblaščencu preplačat popravilo vsaj x2
Ja takšne podrobnosti so pa lahko res zoprne ja. Osebno sem pa imel v nekem takšnem primeru kar srečo - mi je šel na bmw3 karavanu alternator rakom žvižgat pa seem za nadomestno vozilo dobil audija a6 karavana na bmw3, sem robo preložil prav na komot, brez igranja tetrisa, res pa nisem imel potrebe po kljuki.

Kakorkoli pa obračaš je pa še vedno golo dejstvo, da ti boljša asistenca seveda bolje pomaga v težavah, določenih bolj specifičnih težav (npr. to s kljuko v kombinaciji z dopustom ipd.) ti pa res prav nobena asistenca ne reši in lahko jebesh ježa v vsakem primeru.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hondi

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.371
302
83
Za tujino je še vedno useless, če ti avto ne crkne ravno v Umagu. Nadomestno vozilo dobiš samo v Sloveniji in par km čez mejo.
sem šel brat, sem se hitro ohladil:
se pravi če ti crkne avto na Cresu si v škripcih
 

Corvette

Majstr
6. nov 2008
399
264
63
nisi, samo stane mal več.
Točno to. Nekaj krije, vsega pa ne. Zato pa je Triglav dražja, ker ti tudi v tujino pripeljejo nadomestno vozilo.


Prevoz oseb v tujini / iz tujine do 300 € Vključuje nadomestno vozilo ali javna prevozna sredstva. Storitev lahko koristite tudi v primeru kraje vozila.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.078
799
113
Nikomur ne želim nobenih izkušenj, če pa jih bo kdo pridobil, naj jih pa vsekakor deli.

Je pa tako v grobem, imamo firme (AMZS) v vsaki državi, katere se skoraj izključno samo s tem ukvarjajo in so v mreži sodelovanja. In imamo zavarovalnice, katere začnejo pridobivati ponudbe po tvojem klicu na pomoč. Medtem, ko ti čakaš.
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.348
379
83
Sure. Recimo kranjski amzs, verjetno to velja za vse njihove centre, je pred leti parkiral vsa vlecna vozila / tovornjake za avtovleko - padla je odlocitev, da se s tem ne ukvarjajo vec, asistenco so prepustili pogodbenim partnerjem. Ne dosti drugace od zavarovalniskih asistenc, torej.

Za mrezo sodelovanja avto klubov pa preberi moj komentar zgoraj - tisti, ki leti na administrativne stroske v primeru pomoci v tujini. Tega po mojem vedenju pri zav. asistencah ni.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.804
4.301
113
Nikomur ne želim nobenih izkušenj, če pa jih bo kdo pridobil, naj jih pa vsekakor deli.

Je pa tako v grobem, imamo firme (AMZS) v vsaki državi, katere se skoraj izključno samo s tem ukvarjajo in so v mreži sodelovanja. In imamo zavarovalnice, katere začnejo pridobivati ponudbe po tvojem klicu na pomoč. Medtem, ko ti čakaš.
Imaš ponudnike asistence:
AMZS
TBS Team (Sava, Grawe,Croatia)
Triglav Asistenca...
Še par drugih...

Vsi imajo pogodbe s podizvajalci, ko pride do klica stranke na asistenco, oni dajo naprej v mrežo lokacijo, tisti ki je blizu in prvi potrdi dobi posel...

Podobno kot pri Taxi prevozih...
 

dugi

Fizikalc
2. sep 2011
214
43
28
ljubljana
Ampak na koncu še vedno ni odgovora, kaj je bolje?
Amzs ali asistenca pri zavarovalnici.
Seveda se pogovarjamo o avtu, ki nima več garancije ali kaska.
Jaz bom letos za preizkus vsa tri vozila imel preko Amzs.
Upam,da se ne bom zafrknil.
 

Corvette

Majstr
6. nov 2008
399
264
63
Vsi imajo pogodbe s podizvajalci, ko pride do klica stranke na asistenco, oni dajo naprej v mrežo lokacijo, tisti ki je blizu in prvi potrdi dobi posel...
Drži, in pri nekaterih imaš še možnost licitacije, npr. v 3-urnem oknu ponudniki asistenc posredujejo svoje ponudbe in potem izbereš najugodnejšega. Info od Zav. Triglav za primer, če ima nekdo sklenjeno osnovno asistenco do 500 €, vleko pa potrebuje iz tujine, kjer bi bil strošek višji.

Lahko si v takem primeru tudi sam urediš vleko, jim po odobritvi posreduješ račun in povrnejo stroške do 500 €, ostalo kriješ sam.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gamero