Prijeli slovenski par (steroidi & Co.)

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.964
3.761
113
Ljubljana
hmpg.net
Ni bilo kaznivo dejanje:
- prodajanje
- prodajanje brez računa
- utaja davka pri prodaji
- pranje denarja pri "vračanju" denarja v obtok
Kaj že?
 

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
Neupravičena proizvodnja in promet z nedovoljenimi snovmi v športu in omogočanje uživanja nedovoljenih snovi v športu.
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.335
760
113
Citat:
Uporabnik ferdo pravi:
Ni bilo kaznivo dejanje:
- prodajanje
- prodajanje brez računa
- utaja davka pri prodaji
- pranje denarja pri "vračanju" denarja v obtok
Kaj že?
Ferdo, kot kaže, pred 2008 nisi ti zakonov pisal.
Prodaja ni bila kazniva. Prodajanje brez računa, utaja dvaka? Recimo, da te mati pošlje v trgovino po kruh, zanj plačaš 1€, ga na koncu dneva, ko se vrneš iz službe prineseš mati, ona ti da 1€... naredil pa si ji uslugo, da njej ni bilo treba v trgovino. Če ti pa nekdo dokaže, da si za kruh plačal 0,5€, prodal pa za 1€, potem bi se mogoče lahko drugače pogovarjali. In zakaj že je potrebno oprati 1€, katerega ti je dala mati zvečer? Je umazan?
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.964
3.761
113
Ljubljana
hmpg.net
Preseneča me, da sem sam že leta 2008 dobival račune, na katerih je bila kratica DDV (če je bil izdan v SLO, VAT v US in GB). Glede na tvoj neizmerno inteligenco, bi me verjetno lahko razsvetlil, kaj to pomeni. In neodvajanje le tega je resen zločin.
Predvsem v ZDA je utaja davka, za to namreč gre, kadar posluješ kot omenjena dvojica, zelo preganjan zločin. Saj veš, kdo je zaprl AlCaponeja - Eliot Ness? ne Frank J. Wilson. Davčni inšpektor:)
In ko enkrat utajiš davek (ker si prodajal brez računa, je denar, ki si ga tako pridobil "umazan") moraš denar "oprati". In to je drug zločin, ki ga v ZDA ljubijo.
In obe dejanji sta bili tudi pred letom 2008 kaznivi v ZDA, Avstriji in Sloveiji, kljub temu, da nisem jaz pisal zakonodaje.

Torej kaj od njunih dejanj ni bilo kaznivo dejanje v ZDA ali Avstriji (to je pogoj, da ju izročijo)?
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Kje bom pa sedaj steroide nabavljal????
confused-1.gif
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.335
760
113
Odgovarjal sem Triggerju, govora je bilo o Sloveniji... od kje že sedaj A in ZDA?
A ti odvedeš DDV, če te starši pošljejo v trgovino po kruh in založiš svoj denar?
 

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.459
1.837
113
na temni strani lune
To da pred 2008 stvar ni bila kazniva nisem vedel. Ampak dejstvo ostaja, da danes je. Neglede na to da sta pred 2008 "dilala" povsem legalno, sta v zadnjih 3 letih naredila kaznivo dejanje.

Za moje pojme sta prekršila zakon z dnem ko je stopil v veljavo. In še vedno ne razumem zakaj ju nekateri zagovarjajo.
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.335
760
113
Takih se manjka, kot si ti... veš, da je bil do leta mislim da 2004 na doping listi tudi kofein? Bi tudi takrat zagovarjal, da so potemtakem dilerji tudi vsi, ki kavo prodajajo?
Da ne bo nesporazuma, ne zagovarjam njunega početja, samo enačiti prodajalca ''zdravil'' z dilerjem heroina je pa butasto...
 

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Uporabnik XXXL pravi:
Da ne bo nesporazuma, ne zagovarjam njunega početja, samo enačiti prodajalca ''zdravil'' z dilerjem heroina je pa butasto...
Kaj pa prodajalca takšnih zdravil, ki ti skurijo jetra in tistega, ki mu na vrtu dobijo par rastlinc?
 

reality

Vudu lešinar
24. jul 2007
4.731
0
36
stari to povej dacarjem

imam 50 procentni donos od prodaje 40 jaht... sem pa na socialni...

pa samo usluge delam

a je to umazano... no ja za tebe ni...
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.335
760
113
Pa piz#a, a se komu da kaj dopovedati? Govora je o prodaji generičnih zdravil, ne o jahtah. In le ta prodaja ni bila z zakonom prepovedana do leta 2008. Ni moja krivda, a tako je bilo. Ne trdim, da nisi v prekršku, če TI DOKAŽEJO; da si preprodajal stvari in s tem ustvarjal dobiček. Bi pač plačal davek, mogoče še kazen... Ne mi pa sedaj tu zraven jahte in travo mešati. Vsako zdravilo ima poleg svojih pozitivnih lastnosti tudi negativne. In če določena skupina ljudi (recimo športniki) v teh "negativnih" vidi svojo prednost, jih začne zlorabljati. Ponavadi v večjih odmerkih, kot je predpisano za zdravljenje. Pa smo tu... Fantje, če se spoznate na to kot krava na klavir, potem vsaj malo z zadrškom komentirajte.
Pa veselo prodajo jaht in trave še naprej...
cheer.gif
 

reality

Vudu lešinar
24. jul 2007
4.731
0
36
Citat:
Pa piz#a, a se komu da kaj dopovedati? Govora je o prodaji generičnih zdravil, ne o jahtah. In le ta prodaja ni bila z zakonom prepovedana do leta 2008. Ni moja krivda, a tako je bilo. Ne trdim, da nisi v prekršku, če TI DOKAŽEJO; da si preprodajal stvari in s tem ustvarjal dobiček. Bi pač plačal davek, mogoče še kazen... Ne mi pa sedaj tu zraven jahte in travo mešati. Vsako zdravilo ima poleg svojih pozitivnih lastnosti tudi negativne. In če določena skupina ljudi (recimo športniki) v teh "negativnih" vidi svojo prednost, jih začne zlorabljati. Ponavadi v večjih odmerkih, kot je predpisano za zdravljenje. Pa smo tu... Fantje, če se spoznate na to kot krava na klavir, potem vsaj malo z zadrškom komentirajte.
Pa veselo prodajo jaht in trave še naprej...

dej povej kva teb ni jasn...

vse te preparate dobiš v lekarn na RECEPT, tko kot razne pomirjevala, itd......... vse dobiš na RECEPT..
ne pa prodajat oz jih dilat...

Še enkrat tud pr nas dobiš steroide in ostal šit, tudi vicodin na recept, lahko pa ti nekdo zdila......

upam, da bo zdaj šlo. Oni niso prodajal lekarnam ampak baje fizičnim osebam, brez recepta, kar pa je kaznivo..... Isto je z metadonom in ostalim šitom...

Jahte so posledica dobičkonostnosti preprodaj poživl, zdravil na recept itd....., ki za prosto prodajo niso...
če si bumbar ti bom tkole razložu

tud pištolo greš lahko kupit v štacuno ali pa k dilerju brez orožnega lista........
upam, da štekaš..

razlika.... kar so počeli.... uradno lahko prodaš orožje vojski, neki ustanovi, ki ima zato dovoljenje neuradno pa 5 letnmu mulcu..

a bo zdej šlo...
ti jahta
 
Nazadnje urejeno:

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.335
760
113
75% stvari, ki sta jih prodajala, pri nas na recept ne moreš dobiti. Lahko jih pa dobiš na recept drugje po svetu. A bo šlo? Pa še vedno to vse skupaj ne spremeni dejstva, da prodaja tega ni bila z zakonom prepovedana pred letom 2008.
Bo šlo?
 

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.459
1.837
113
na temni strani lune
Evo da ti po butalsko razložim ker drugače kot izgleda ne razumeš.

TUDI ČE Z ZAKONOM NI BILO PREPOVEDANO ŠE NE POMENI DA JE BILO PRAV!!!!!!

Ugibam, 50 ali 100 let nazaj tudi pedofilija ni bila kaznjiva, ali je bilo zaradi tega Ql posliljevat otroke.

Dejstvo je da sta prekršila en kup zakonov, in da sta odgovorna. Kako ju ti opravičuješ in na vsak način hočeš dekriminalizirat njuno dejanje mi je pa vseeno. Jaz sem povedal svoje mnenje ti pa svoje. Jaz te ne bom prepričal v moj prav ti pa mene ne v svojega.


In glede na to da jima grozi 40 let zapora v tujini (zibelka demokracije ZDA), sta verjetno zagrešila nekaj močno narobe, če vzamemo v obzir da v sloveniji dobiš max 30 let za zelo drugačna dejanja.

Tako da izvoli prepričevat sebe in druge v pravilnost in neškodljivost njunega početja.
 

reality

Vudu lešinar
24. jul 2007
4.731
0
36
Še enkrat a sta onedva prodajala na recept... nisem zasledil da bi imela lekarno in bila zdravnika. Oz so naši bodibilderji kupovali z receptom..

še enkrat kaj ne razumeš, da teh poživil brez recepta ne dobiš? Še enkrat kva ti ni jasn... vse ostalo je dilanje


Prodaja je dovoljenja pooblaščenim pravnim osebam (lekarne bolnice) te pa lahko naprej dajejo zdravila na recept.... ŠE ENKRAT KAJ TI NI JASNO...

Pri nas je prodaja oržja dovoljena le organizacijam in osebam z orožnim listom oz dovoljenjem.... ne pa prosto po prešerno... Ti resnično ne razumeš pointa..

in še nekaj vsa zdravila more odobrit država in ti dat žegen o ustreznosti, te dva sta prodajala stvari iz sumljvih nepreizkušenih držav...

KVA TI NI JASN NE VEM?
 
Nazadnje urejeno:

terencehill

Pripravnik
2. mar 2011
209
2
18
Upam, da jih ne zagovarjas, parcek ne bo prisel v Slovenijo, brez skrbi. Ne more jih resit noben Ceferin, Senica, Matoz, ipd patroni. Verjamem, da bi pri nas bila na prvih straneh Lady, Nova, Obrazi kot uspesna podjetnika in super prijatelja Jurcka. Cakam, da gre se Jurcek smucat v Avstrijo ali Italijo.