Prijeli slovenski par (steroidi & Co.)

tgrzan

Majstr
21. feb 2009
3.768
261
83
Največja slovenska vas
Kakšen doping? Kaj je to doping? Prvič slišim za kaj takega? Ajdovi žganci z ocvirki, zelje in krvavice, pa dobiš mišice! Kr vpraši na fitneserskem forumu, ti bodo vsi to povedali.

To so pač take stvari za katere veliko ljudi ve, da se uporabljajo, ampak o temu se pač ne govori. Javna skrivnost bi se lahko reklo.
 

feler

Fizikalc
21. jan 2008
1.700
12
38
Citat:
Uporabnik Denis pravi:
Zanimivo, kako so hitro zaklenili temo na maxximum forumu, ker se o dopingu na forumu pač ne razpravlja...
grin1.gif

Pri teh temah na takšnih forumih je ta, ker začne folk spraševati kaj je dobr in s čem naj se pokne v rit, zato se največkrat takšne teme zaklenejo, ker takšni forumi ipd. ne podpirajo tega. Se pa dosti ljudi špika ipd., in ne samo po fitnesih, so tudi drugi športi ampak glede dopinga je lahko tema še in še dolga in široka, ker se na doping listi najdejo tudi kakšne bedarije, neuradno sem slišal da bo počasi še kofein gor, seveda v EU. Bo pa danes ob 19.30 na pop tv reportaža kakšna je razlika med steroidi in športno prehrano in dodatki, ker folk tem novinarjem verjame kot največje ovce, in je že vse kar je prah steroid ipd. Da ne govorim kako so na Svetu na kanalu a, govorili o prispevku v ozadju pa kazali športno prehrano...
 

B81

22. jul 2007
34.469
8.943
113
Če bi se radi šli neko dopinško policijo, pa naj na testu pozitivnega športnika malo priprejo in pobarajo...
vseeno se mi to niti pol tako hudo ne zdi, kot dilanje mamil. Ok, v športu prepovedano, če pa se nekdo želi pikat in testirat...piješ in kadiš tudi lahko, pa noben nič ne reče.
 

feler

Fizikalc
21. jan 2008
1.700
12
38
No pa sej športnike kontrolirajo na polno, je pa res, da včasih naredijo tak rompompom ker nekdo na dopingu pade npr. zaradi zdravil ki jih je jemal ker je bil bolan..marsikaj se najde na teh listah in če se ne spremlja tudi športnik hitro na dopingu pade. Sedaj je večji problem to ker se zadeve po tem dogodku napačno interpretirajo, ker vsak ki hodi na fitnes in jemlje npr. whey,bcaa,glutami,vitamine,boosterje ipd., in ima nekaj mišic, se že špika, sploh ker ima polno kant prahu doma. Vse kar se prodaja v športnih trgovinah v SLO na policah je legalno in zaradi nobene od teh zadev ne padeš na dopingu, marsikateri športniki jemljejo dodatke. Tudi sam sem v fitnes vodah že par let kar resno in se nikoli nisem špikal niti pomislil na to, videl pa marsikaj, in sedaj vsak ki me vidi v službi ko imam med malico shake, me že pobara aha steroidi pa to, sem gledal na TV....tako da, teli kekci od novinarjev ga spet serjejo in govorijo bedarije, da ne govorim kaj so napisali v nedeljskem ta teden, mislim za bruhat. Zgleda so teli novinarji sami na speedu fdv delali, in jim še zdej mal žvižga v glavi.
 

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.459
1.837
113
na temni strani lune
Citat:
Uporabnik Denis pravi:
Če bi se radi šli neko dopinško policijo, pa naj na testu pozitivnega športnika malo priprejo in pobarajo...
vseeno se mi to niti pol tako hudo ne zdi, kot dilanje mamil. Ok, v športu prepovedano, če pa se nekdo želi pikat in testirat...piješ in kadiš tudi lahko, pa noben nič ne reče.

Zakaj je dilanje in uživanje steroidov zate bolj sprejemljivo kot je dilanje in uživanje droge
sprasujem se.gif


V praksi je stvar namreč zelo zelo podobna če izvzamemo "zadetost". Možgane ti pa skuri oboje!!!
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.335
760
113
Citat:
Uporabnik Trigger pravi:

Zakaj je dilanje in uživanje steroidov zate bolj sprejemljivo kot je dilanje in uživanje droge
sprasujem se.gif


V praksi je stvar namreč zelo zelo podobna če izvzamemo "zadetost". Možgane ti pa skuri oboje!!!
Ti si car... takšnih se manjka v naši vladi, pravzaprav bi moral ti biti mandatar, tu se tako ZJ kot JJ skrijeta...
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.122
929
113
Emona / Carnium
KSZ
Cestni (in tudi gorski) kolesarji so precej dovzetni za intravenozno dodajanje priboljškov v telo. Govorim o domačih fantih, ki tekmujejo lokalno oz. regionalno in so po večini obsojeni na neuspeh.
 

B81

22. jul 2007
34.469
8.943
113
Citat:
Uporabnik Trigger pravi:
Zakaj je dilanje in uživanje steroidov zate bolj sprejemljivo kot je dilanje in uživanje droge
sprasujem se.gif

V praksi je stvar namreč zelo zelo podobna če izvzamemo "zadetost". Možgane ti pa skuri oboje!!!

Zato ker uživanje mamil vodi v probleme, kaos, kriminal, posledično lahko v smrt in zaradi tega narod plačuje veliko več (kriminaliteta, zdravljenja ipd.), kot zaradi športnikov, ki bi radi malo prehitevali...zato ne razumem, kako ti je lahko to enako.
 

B81

22. jul 2007
34.469
8.943
113
Lahko, ampak sploh ni primerjave v številu...glede na vse probleme, ki sem jih zgoraj naštel.
 

feler

Fizikalc
21. jan 2008
1.700
12
38
Do sedaj je bilo to nekako vsem skrito in nobenega ni zanimalo, je pa na trgu ogromno tega, največji problem so ponaredki, in kakšne čudne sestavine, ipd. Nekako "najčistejši" GH tako ali tako prihaja iz medicine, in ta je na črnem trgu tudi najdražji, se govori okoli da kura okoli 1000 EUR, zdej pa marsikdo ki si pač to želi si pa tega ne more privoščiti in kupujejo neke poceni zadeve za sto,dvesto EUR in pol je kar je.
Drugče pa o kokainu,heroinu ipd. ni nekako nekih reklam na netu. Za steroide pa polno, npr. evole ene http://www.dailymotion.com/video/x8yl8m_dianabol-risky-with-bad-side-effect_sport

Evole posledice, drugače takšnih tipov je pri nas bolj malo:

https://www.youtube.com/watch?v=ZMUZd4Xv-Sc
https://www.youtube.com/watch?v=Ly-43S9_zO0&feature=related - okoli minute kar grdo zgleda

Tudi teh zadev je ogromno vrst, sam jih ne zagovarjam, ampak vse ni metati v isti koš. Tako kot je droga alkohol, nikotin in heroin, ni vse eno in isto a ne.
 

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
Citat:
Uporabnik Trigger pravi:
Citat:
Uporabnik Denis pravi:
Če bi se radi šli neko dopinško policijo, pa naj na testu pozitivnega športnika malo priprejo in pobarajo...
vseeno se mi to niti pol tako hudo ne zdi, kot dilanje mamil. Ok, v športu prepovedano, če pa se nekdo želi pikat in testirat...piješ in kadiš tudi lahko, pa noben nič ne reče.

Zakaj je dilanje in uživanje steroidov zate bolj sprejemljivo kot je dilanje in uživanje droge
sprasujem se.gif


V praksi je stvar namreč zelo zelo podobna če izvzamemo "zadetost". Možgane ti pa skuri oboje!!!

ker bilderji ne pulijo torbic starim mamicam iz rok?
 

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
sintol je olje, ki si ga 'žrtev' oziroma bolje rečeno, veleum, vbrizga v mišice in te so posledično pač večje, ker je v njih pač še to olje...
 

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.459
1.837
113
na temni strani lune
@all ki se ne strinjajo z mano........

Hehe se mi je zdelo da bo podoben odziv
grin1.gif


Glejte, za tiste ki ne veste, sam delam v zaporu, kjer imam dnevno opravka z narkiči, dilerji in podobno "sodrgo".

Ne gre se toliko za kaj steroidi oz. droga povzročajo v družbi, temveč bolj za kriminaliteto dejanja.

Za mene je stvar zelo zelo podobna, dilaš drogo da zaslužiš ali dilaš steroide da zaslužiš.

Njuno KD nima tako velikega vpliva na družbo kot jo ima dilanje droge, ampak v končni fazi gre še vedno za KD, ki ima veliko skupnega z dilanjem droge(s tem pač mislim na preprodajo prepovedanih snovi z namenom zaslužka)

Po pisanju nekaterih tukaj gor, sem sklepal, da skorajda ne vidijo kaj je narobe pri njunem dejanju. Jaz pač vidim da sta zavestno kršila zakon z namenom zaslužka, čisto tako kot vsak diler z drogo in ne vidim nobenega razloga zakaj bi njuno dilanje imelo kaj manjšo stopnjo kriminalitete kot dilanje z drogo (pa vzemimo v zakup da dilerji in podobni ne kradejo ženskam torbic ipd., temveč jim jih "uporabniki" storitev, kar pa je že čisto druga tema)

Morda je to moja poklicna deformacija ali kaj podobnega, vendar res ne prenesem raznoraznih dilerjev in podobnega.

Pač moje mnenje.....
 

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
Kakšne družbene posledice ima po tvoje recimo dilanje anabolikov in recimo dilanje heroina? Enake, različne? Kako recimo trpi družina zasvojenca s heroinom in kako družina bodybuilderja na anabolikih? Zakon pač pravi, kar pravi, jaz osebno ne bi preprodaje anabolikov, GH in podobnega okvalificral kot kaznivo dejanje, ampak okej, zakonodajalec meni pač drugače. Sam recimo vidim alkohol in nikotin kot precej bolj družbeno škodljiva. Tistih nekaj sto posebnežev, ki se 'špika' in večino časa preživi ob gledanju videov svojih vzornikov - profi bildičev orjaških dimenzij, konzmiranju piščanca, tune ter dvigovanju kosov železa, pa naj še naprej fura svoj stil. Doping v športu? Eden glavnih argumentov za njegovo prepoved je, da 'naj imajo vsi enake možnosti'. Pa jih itak nimajo. Nek tekač na kakšni afriški planoti ima precej slabše pogoje kot nek skorajda 'v laboratoriju vzgojen' ameriški ali evropski atlet.
 

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Uporabnik stieber pravi:
Kako recimo trpi družina zasvojenca s heroinom in kako družina bodybuilderja na anabolikih? Zakon pač pravi, kar pravi, jaz osebno ne bi preprodaje anabolikov, GH in podobnega okvalificral kot kaznivo dejanje, ampak okej, zakonodajalec meni pač drugače.
Koako pa trpi družina nekoga, ki je v trgovini kupil salamo en dan čez rok trajanja? Za to zna inšpekcija tud fajn zaračunat, je pač takšna prodaja prepovedana.
 

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.459
1.837
113
na temni strani lune
Kakšne posledice ima "dilanje" droge še predobro vem in vsakodnevno vidim.

Tudi npr. trava nima nekih hudih družbenih posledic in praktično nobena družina ne "trpi" zaradi nje nič bolj kot zaradi anabolikov, njena prodaja je pa še vedno prepovedana.

Zame je diler z travo, anaboliki, horsom ali biločem prepovedanim praktično enak. Opravičevanje takih ljudi z izgovori v stilu saj z dilanjem tega nobenemu ne škodijo, pri meni ne drži vode. Stvar je pač prepovedana in in z njeno prodajo se izvrši KD, za katerega upam da bo primerno sankcionirano.

Pa da ne bo nesporazumov, ne enačim uporabnikov "drog" in steroidov. Enačim samo dilerje prej omenjenih substanc.
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.335
760
113
Se pravi je bil potem diler s steroidi pred par leti zate čisto sprejemljiva pojava, glede na to, da takrat sistem ni prepovedoval in sankcioniral tega...??