Pri Razdrtem: trčilo od 30 do 40 vozil

erikson

Guru
25. avg 2007
21.482
5.477
113
24ur

V uredništvo nam je pisala bralka Nina. Njeno pismo objavljamo v celoti.

"Stojimo na primorski avtocesti, kjer se je očitno zgodila huda nesreča. Še večjo tragedijo je preprečil moški, ki je stal ob avtocesti in mahal z neko lučko in tako opozoril, naj se ustavimo. Tukaj je namreč precej megleno in se stoječe kolone vozil ni videlo. Če ne bi bilo tega moškega, bi bilo še mnogo huje. Pravzaprav mislim, da nam je rešil življenje. Pa ne samo nam, ampak precej veliko ljudem. Ker ne vemo, kdo je ta človek, se mu ne moremo zahvaliti, zato bomo zelo hvaležni, če se mu lahko zahvalite v vašem prispevku. Lepo prosim! Stal je na dežju in poskrbel za varnost mnogih," je zapisla bralka.


zmaga.gif
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.921
5.462
113
Glede na sklopljen tovornjak.......je bla očitno s5 nenadna zavesa.....

Ker si ne predstavljam da se pri 90km/h ne moreš ustavit kolk tolk normalno.....pa čeprav si polno naložen....
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.482
5.477
113
Slabih 30 minut po objavi Nininega zapisa smo v uredništvo prejeli še eno pismo. Tokrat od bralca Mihe. Njegov zapis objavljamo v celoti. "Tudi sam bi se rad zahvalil temu moškemu z lučko. Tudi meni je rešil življenje, saj sem ga v zadnjem hipu videl in zavrl. Drugače bi priletel v kolono z vsaj 130 km/h in še koga poškodoval. Res mu hvala," je sporočil.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Citat:
Uporabnik creep pravi:
Sem šel okrog 13h tu čez in je bila res huda megla pa sem naštel ene 5 pacientov z dnevnimi lučmi brez luči zadaj. Res hvala tistemu, ki se je spomnil spremeniti predpis da z dnevnimi lučmi ni treba imeti zadaj prižganih luči. Da ne govorimo o vožnji raznih frajerjev - poln gas po prehitevalnem v čisti megli. Se sploh ne čudim izidu.

Saj predpis se verjetno ni spremenil, naši so samo preprosto popustili koncernom, ki so se iz bogvekaterega razloga odločili, da podnevi luči zadaj niso potrebne.
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.561
690
113
Citat:
Uporabnik erikson pravi:
Slabih 30 minut po objavi Nininega zapisa smo v uredništvo prejeli še eno pismo. Tokrat od bralca Mihe. Njegov zapis objavljamo v celoti. "Tudi sam bi se rad zahvalil temu moškemu z lučko. Tudi meni je rešil življenje, saj sem ga v zadnjem hipu videl in zavrl. Drugače bi priletel v kolono z vsaj 130 km/h in še koga poškodoval. Res mu hvala," je sporočil.

dež, megla...
confused-1.gif
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Citat:
Uporabnik erikson pravi:
"Tudi sam bi se rad zahvalil temu moškemu z lučko. Tudi meni je rešil življenje, saj sem ga v zadnjem hipu videl in zavrl. Drugače bi priletel v kolono z vsaj 130 km/h in še koga poškodoval. Res mu hvala," je sporočil.[/I]

To lahko reče samo "kamikaza". Joj, kaki kreteni vozijo po cestah, itak, nekateri so pa vozniško kupili in ga jim doslej ni bilo potrebno vrniti.
 

alfabet

Fizikalc
17. jan 2014
1.122
4
38
Citat:
Uporabnik Kamele0N pravi:
Glede na sklopljen tovornjak.......je bla očitno s5 nenadna zavesa.....

Ker si ne predstavljam da se pri 90km/h ne moreš ustavit kolk tolk normalno.....pa čeprav si polno naložen....

Plus močno se vzpenja tukaj (če po slikah prav sklepam na mikrolokacijo nesreče).

Sem pa ravno na tem delu že večkrat doživel, da je kamion s počasnega pasu naenkrat 'skočil' na voznega s tistimi njegovimi 60km/h, ko se je spravil prehitevati. Že ob dobri vidljivosti je bilo nevarno, kaj šele v megli ...
 

Slovenet

Majstr
21. jul 2007
4.396
485
83
43
Še vedno Rdeči revirji
Pri počasnih pasih je še en problem, za moj občutek so preozki. Ne vem kako je na Primorki, pred trojanskimi tuneli iz smeri Ljubljane, so definitivno preozki, ker večina tovornjakov vsaj malo vozi po voznem pasu.

Glede dnevnih luči, res je so problem, če zadaj nič ne sveti. Drug problem pa je folk, ki ne zna vklopit zadnje meglenke v močni megli. Je pa še ena fora pri dnevnih lučeh, VAG grupa je svoje čase imela dnevne luči z izklopljeno notranjo osvetlitvijo. Če nisi ravno popolnoma nesposoben, hitro ugotoviš, kdaj moraš vklopiti kratke luči.
 
13. jul 2011
2.677
625
113
važno, da dars omeji hitrost na 40 km/h za vsak drek, ko je res treba pa samo floskule predvajajo na informacijskih panojih.
 

INKVIZITOR

Archbishop
3. apr 2009
3.516
5
38
Dej se ti mal umiri. Ti si [cenzura]. V taki situaciji, je dovolj da samo 1 (en!) narobe reagira in verižno trčenje je tle. Ko pa se opravlja izpit, se pa nikjer ne preverja reakcijskega cajta in sposobnosti na simulatorju reševat različne situacije.

Če bi blo po tvoje, bi blo vsak teden 5 mrtvih, ko bi bila megla. Tko da ne seri....
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.614
199
63
Kranj
kreteni ne znajo voziti, nikoli ne more biti megla kriva.

VEDNO folk.
 

B81

22. jul 2007
34.551
8.992
113
Citat:
Uporabnik INKVIZITOR pravi:
Dej se ti mal umiri. Ti si [cenzura]. V taki situaciji, je dovolj da samo 1 (en!) narobe reagira in verižno trčenje je tle. Ko pa se opravlja izpit, se pa nikjer ne preverja reakcijskega cajta in sposobnosti na simulatorju reševat različne situacije.

Če bi blo po tvoje, bi blo vsak teden 5 mrtvih, ko bi bila megla. Tko da ne seri....

Pri povratnikih se preverja reakcijski čas in sploh ni enostaven...
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.921
5.462
113
Citat:
Uporabnik Jado pravi:
kreteni ne znajo voziti, nikoli ne more biti megla kriva.

VEDNO folk.

Pa KAMIONI.....k gredo ziher na uro 140
10.gif
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Problem je, da vozite 3cm za ritjo!! In vedno vsi živčni, vsem se mudi, na kavicah pa imate potem čas posedati ure in ure. Še premalokrat se zgodi takšna nesreča.
 

Gox

1.200. registrirani uporabnik
24. sep 2007
1.978
69
48
44
www.citroenar.com
Jaz sem dva tedna nazaj v taki megli vozil proti LJ ... videl si samo 1 "belo" prekinjeno črto na tleh ... vozil sem cca 80km/h in bulil v sivino in belino, da ne bi slučajno kdo ustavljen na cesti.

Je pa kar precej voznikov šibalo po prehitevalnem mimo s kar večjo hitrostjo. Če tak osebek naleti na stoječo kolono, se sigurno ne bo uspel ustavit.
Avto z vklopljenimi zadnjimi meglenkami še kar pravočasno opaziš, kak star kamion s klasičnimi žarnicami, majhne okrogle lučke, ki komaj da svetijo pa glih ne vidiš tako hitro.

Ni zastonj v Italiji omejitev 50km/h v primeru megle ... sam držijo pa se glih ne.