Pri Razdrtem: trčilo od 30 do 40 vozil

erikson

Guru
25. avg 2007
21.411
5.394
113
Goli_vrh_LJ.jpg


Goli_vrh_KP.jpg


Goli_vrh_LJ.jpg


Goli_vrh_KP.jpg


Megla. Zgoraj posnetek, spodaj v živo.

Zaradi prometne nesreče je zaprta primorska avtocesta med priključkoma Senožeče in razcepom Nanos v obe smeri. Za osebna vozila priporočamo regionalno cesto Senožeče - Razdrto in obratno. Nastaja zastoj v obe smeri, zastoj je tudi na regionalni cesti. Opozarjamo voznike, da morajo pustiti med ustavljenima kolonama, dovolj prostora za vožnjo intervencijskih vozil.
 

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.775
1.859
113
Izgleda spet scenarij vožnja-megla-skoči na bremzo brez razloga-bum od zadaj-ponovi zadnje dejanje 30x.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Nego? Še nisi slišal da je potrebno prilagoditi hitrost glede na razmere na cesti, v tem primeru vidljivost. In ne me hoblat, da vsaj 100 ali 200m vnaprej ne opaziš da je nekaj sumljivega ker je dobesedno sivina... Če pa je megla že od Kopra pa nimaš kaj noret... Isto če se vidljivost postopoma slabša nimaš kaj tišat do konca kakor da je jasen sončen dan...
 

ThaShizznitt

Fizikalc
13. jan 2008
4.781
4
38
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Nego? Še nisi slišal da je potrebno prilagoditi hitrost glede na razmere na cesti, v tem primeru vidljivost. In ne me hoblat, da vsaj 100 ali 200m vnaprej ne opaziš da je nekaj sumljivega ker je dobesedno sivina... Če pa je megla že od Kopra pa nimaš kaj noret... Isto če se vidljivost postopoma slabša nimaš kaj tišat do konca kakor da je jasen sončen dan...

A ni potemtakem kej druzga krivec? recimo megla v glavi, da ne prilagodis hitrosti ? Ne pa sama hitrost. Ce ti ne bremzas pri 130 na uro, je isti klinac a ne bremzas pri 30 na uro.....karambol bo v vsakem primeru, sam pleh bo drugace zvit, pa morda kri kje prisotna....

Nego wiseass.....
 

ThaShizznitt

Fizikalc
13. jan 2008
4.781
4
38
To je zato, ker folk sanja. Ker so jim senkal izpit, ker ne vejo, da je zavorna pot na mokrem, snegu, daljsa kot na suhem.....sam se lepo vidi da folk vozi enako na isti klincevi razdalji, ce je suho al pa dez....al pa megla ocitno. Hitrost kriva.....dejte no....
hysterical-1.gif
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.411
5.394
113
Tekst je že ves čas gor.

Nesreče v cestnem prometu
30.1.2016 13:57
POSTOJNA
Huda prometna nesreča na AC Senožeče - Razdrto, pred izvozom za Novo Gorico.
 

alfabet

Fizikalc
17. jan 2014
1.122
4
38
ksz

Ne bi se čudil, če je kdo vozil samo z dnevnimi lučmi (zadaj tema). Samo včeraj na obali (nizka oblačnost, rahlo megleno) naletel na dva takšna.
 

Tenforest

Majstr
3. sep 2007
5.659
499
83
41
povsod malo

creep

Fizikalc
19. jul 2007
1.306
50
48
42
www.lampret.net
Sem šel okrog 13h tu čez in je bila res huda megla pa sem naštel ene 5 pacientov z dnevnimi lučmi brez luči zadaj. Res hvala tistemu, ki se je spomnil spremeniti predpis da z dnevnimi lučmi ni treba imeti zadaj prižganih luči. Da ne govorimo o vožnji raznih frajerjev - poln gas po prehitevalnem v čisti megli. Se sploh ne čudim izidu.