Prešibak avto

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.255
136
63
Celje
Citat:
Uporabnik malcomX pravi:
Citat:
Uporabnik badguy777 pravi:
Citat:
Uporabnik Pbutec pravi:
Jebat ga, Opel pač.

Ti si pravi butec.
crazy1.gif


Avto ma pač premalo konjev. Opel dela vedno bolše avte in ga mam raje kot kakega forda al pa peugeota.
17758-icon_confused.gif

Opl dela vedno boljše avte... Audi/merkla/bemfaš dela boljše (brez "vedno" tako v stavku prej) že od nekdaj... In tukaj začutiš,
kam je šlo 30% € več ki si jih dal za A3, napram ksari

In kakšno vezo ima zdaj to s prej napisanim?
 

Fe3

Thinc
13. avg 2007
1.054
16
38
55
Vzhodna Gorenjska
Vse kar je nad 100 kW nima nobenega smisla, neglede na težo.
Za normalno vožnjo in še več je zvrhano dovolj, vse ostalo je preseravanje.
Predvsem ameri in švabi v zadnjem času močnop pretiravajo in jim nikoli ni dovolj.
Jaz pa pravim, da je to ekološki terorizem in za vsak kW nad 100 bi pribil letno 10€ davka/takse/wotever...
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Citat:
Uporabnik SoulMan pravi:
Citat:
Uporabnik malcomX pravi:
Citat:
Uporabnik badguy777 pravi:
Citat:
Uporabnik Pbutec pravi:
Jebat ga, Opel pač.

Ti si pravi butec.
crazy1.gif


Avto ma pač premalo konjev. Opel dela vedno bolše avte in ga mam raje kot kakega forda al pa peugeota.
17758-icon_confused.gif

Opl dela vedno boljše avte... Audi/merkla/bemfaš dela boljše (brez "vedno" tako v stavku prej) že od nekdaj... In tukaj začutiš,
kam je šlo 30% € več ki si jih dal za A3, napram ksari

In kakšno vezo ima zdaj to s prej napisanim?

Kaj lajaš? Tu mamo občinsko tekmo!
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Citat:
Uporabnik Fe3 pravi:
Vse kar je nad 100 kW nima nobenega smisla, neglede na težo.
Za normalno vožnjo in še več je zvrhano dovolj, vse ostalo je preseravanje.
Predvsem ameri in švabi v zadnjem času močnop pretiravajo in jim nikoli ni dovolj.
Jaz pa pravim, da je to ekološki terorizem in za vsak kW nad 100 bi pribil letno 10€ davka/takse/wotever...

Nekdo ki ma nov avto z 400 konji, se mu gladko j€be kak davek bi mu ti naprtil. Ja kul, naredi to.
Kaj se ti bo zgodilo? Mulci z raznimi hudimi turbaši in ostalo eksoto se ti bodo vozli z avstrijskimi tablicami.
Fino, še švabe fojtrajmo z svojim kešom.

Nevem zakaj bi ti nabijal davek, saj te vdrapnejo pri zavarovanju pa registraciji tak da kozlaš.

A si ti malo fauš slovenčka a?

Pa kaj ni lepo videt kakega hudega turbo kajena, ko na semaforu polek tebe napolno zahodi?
Meni je to kul. Pa nor zvok. Pa naj majo pubeci če majo dnar, pa hvalabogu, saj ti niso s tošla vzeli...

ti da maš mesečno 20k€ prihodka, maš bajto, motor, vse vse vse pošlihtano, si nebi kupil kakšne turbo igračke?

Jaz bi si jo. In to v vseh barvah katerih so jo naredli. Mamo kaj v sloveniji z 600 konji +? V mojemprimeru bi meli.
 
Nazadnje urejeno:

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Mah, hebeš te kante s 400+ KM. To so običajno doterani avti v nulo in če hočeš kaj delat (seveda potem ko izključiš vso možno elektroniko) je treba ovinke jemat s kar krepkimi hitrostmi. Kot si omenil je prava stvar pocket-rocket. Recimo meni je še vedno the best za užitke 206-ka RC. Menjalnik v kurcu, sklopka v kurcu, zadek nenormalno hiter, ampak čez ovinke sem pa pri cca. 70-80 km/h garal kot pri norcih (seveda potem, ko je šel ESP na off). In imel nasmeh ne samo do ušes ampak še čez
grin1.gif


Khm, zadnji stavek je bil že skoraj v stilu Hondašev
grin1.gif
....
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.558
688
113
Citat:
Uporabnik Simon_Vi pravi:
Stvar je vedno bila in vedno bo o razmerju moč/kilogrami.
ne-ne-1.gif

važen je tudi diagram navora in moči,
da o tehniki vožnji ne govorimo
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Še vedno imam sicer željo vozit AX-a GTI... Mater to mora letet, pa tudi če ga Cayenne Turbo poje in prežveči za šalo.
grin1.gif

En sovaščan je nekoč imel AX-a GTI. Stvar je imela res nenormalne pospeške, vendar morš tudi vedet, da se voziš v orehovi lupini.
grin1.gif
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.299
-8.463
113
Citat:
Uporabnik ChaoRen pravi:
Citat:
Uporabnik Pungi pravi:
Imel sem enako probleme kot ti, le da sem jaz vozil VW Polo 1.0. Ta kanta od polota ni šla nikamor. Najbolj na k. mi je šlo, ker sem moral biti zelo previden pri speljevanju. V primeru, da sem dal premalo gasa ali pa prehitro spustil sklopko je avto takoj crknil. Prehiteval nisem kaj dosti, ker bi ogrožal samega sebe.
crazy1.gif


Avto mora imet določeno število konjev, glede na svojo težo. Če jih ni dovolj zna bit vožnja rahlo neprijetna.
smile-1.gif

Tega polota sem vozil v avtošoli. 45 KM, meni je šlo že v avtošoli na jok...
hysterical-1.gif
Bili sta 2 mašini. Novejša je imela 50KM in je bila kar poskočna. Do 100 je šlo dobro, potem pa dalje res bolj počasi
grin1.gif
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik crashednburnt pravi:
En sovaščan je nekoč imel AX-a GTI. Stvar je imela res nenormalne pospeške, vendar morš tudi vedet, da se voziš v orehovi lupini.
grin1.gif
Hehe, sem seznanjen s tem. Imel AX-a 1.1i, tako da vem tudi za problem zavor, itd... Ampak vseeno. Že moja kanta je letela kot svinja, kaj šele s 105KM
stupid-1.gif
.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.196
1.813
113
To so pač mlinčki, ki morajo poganjati 1 tono težek avto...kar je zanje napor. Tako da...do prve trgovine so OK vse ostalo pa je bolj mučenje...oz. morajo bti obrati motorja blizu rdečega polja.

Mat ima Yarisko 1.0 pa je podoben 'problem'..klanec, hitrost (upor vetra) in teža sopotnikov niso zanj...in s takim avtom je vsaksršno prehitevanje smrtno nevarno.
 

qqqqqqq

Fizikalc
23. apr 2008
1.405
0
36
Jaz sem pred kratkim zamenjal avto, isti model le 1.6 motor namesto 1.1, končno se lahko vozim po AC.
 

Nightcrawler

Pripravnik
22. avg 2007
196
0
16
Hm ja, vozil sem golfa 2 1.3 ko je bla moja kanta na servisu. Na AC sem pri 100 km/h v peti prestavi dal gas do konca in nisem mogel verjet, da se ni nič zgodilo. Dejansko rabiš ene 10 sekund, da prideš do 110. Končna je sicer nekje okrog 150, samo preden prideš do tja je itak že stoletje naokrog.
Za vozit po omejitvah super, za prehitevat - forget about it.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.299
-8.463
113
Zanimivo, kako sem lahko jaz normalno prehiteval z 1,0l Polotom. Je tukaj toliko nesposobnih ljudi?
 

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.255
136
63
Celje
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:
Zanimivo, kako sem lahko jaz normalno prehiteval z 1,0l Polotom. Je tukaj toliko nesposobnih ljudi?

Ja če pa pri 100km/h v 1.3 mlinčkih prehitevajo v peti...
 

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.300
1.061
113
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:
Zanimivo, kako sem lahko jaz normalno prehiteval z 1,0l Polotom. Je tukaj toliko nesposobnih ljudi?
tudi jaz..... 1.0l Atosom in se je dalo normalno prehitevat...

zdaj pa z 1.3 accentom.... gre kot za šalo
cheer.gif
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Citat:
Uporabnik SoulMan pravi:
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:
Zanimivo, kako sem lahko jaz normalno prehiteval z 1,0l Polotom. Je tukaj toliko nesposobnih ljudi?

Ja če pa pri 100km/h v 1.3 mlinčkih prehitevajo v peti...


Kot si napisal!! Imam sodelavca, ki pravi, da še ni spravil avta čez 4k obratov, ker se mu smili...ima pa bencinarja, ne naftarja.
bonk.gif

In takih je kar velik, potem pa tarnajo, da nikamor ne gre....
bonk.gif