Prepoved prodaje Kraljev ulice

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.726
-3
113
za blagajnami je oglasna tabla, na kateri piše, da hofer išče nove delavce. dvomim, da bi kralji ulice hoteli stati zraven te table.
Si dal idejo, kako pregnat kralje in berače izpred vhodov. Tja naj postavijo tiste table, da iščejo delavce :)

Se bodo teh mest izogibali kot hudič križa :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: BuDi

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.349
8.716
113
Tole prodajanje revije pred trgovinami, parkomati, itd je nadležno. Slovenija je socialna država in vsi dobijo socilano pomoč, izredno pomoč, socialna stanovanja,.... kaj pa delajo z tem je pa drugoi vprašanje. Folk hodi zjutraj v službo, med tem ko na petkovškovem nabrežju že ob devetih zjutraj brezdomci pijejo pivo in se zabavajo. Zdej jim nej pa še denar dajem, da podpiram njihovo lenobi in zasvojenost.
Smilijo se mi kvečjem revne družine, mame samohranilke, invalidi (ta pravi), družine z prizadetimi člani itd in tja z veseljem vedno doniram veliko več kot 1€.
Vsakega, ki še ni videl scene pred sedežem Kraljev ulice toplo vabim. Predstava je vsak dan v centru Ljubljane nasprot Nobel bureka. Cele dneve eni in isti frisi pretežno mladih ljudi s piksnami pira v rokah razgrajajo, ščijejo po pločniku in stolpnici in imajo cel žur. Mene je minilo, da bi kateremukoli Kralju kaj dal.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sixpower

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Kako je pa z zdravstveno oskrbo teh ljudi...ne vem, ga boli zob ali pa si zlomi nogo...? Kako zdravstvene ustanove to resujejo?
 

krofica

Fizikalc
24. feb 2010
356
91
28
Zakaj bi dal 1€ delomrznežu in zakaj bi imel slabo vest, če mu ga ne dam?

Vzameš iz konteksta tisto kar ti paše... tebi jo mogoče ne vzbuja, veliki večini ostalim pa jo izgleda, če je to za Hofer razlog da je (začasno) prepovedal prodajo??

Obvezno zdravsteno zavarovanje mu plača država, dodatno pa tudi. Ti si ga moraš pa sam.
imas brezplacne ambulante...

Najbolje da gresta mednje, ker se jim tok lepo godi, pa vse imajo plačano,...
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.726
-3
113
Vzameš iz konteksta tisto kar ti paše... tebi jo mogoče ne vzbuja, veliki večini ostalim pa jo izgleda, če je to za Hofer razlog da je (začasno) prepovedal prodajo??




Najbolje da gresta mednje, ker se jim tok lepo godi, pa vse imajo plačano,...
Brezplačne ambulante so za tiste, ki nimajo urejenega zdravstvenega zavarovanja. To so npr. tisti brezposelni, ki niso upravičeni do socialne pomoči (=beri imajo denar, pa si nočejo plačat), ali pa so preleni, da bi zaprosili zanjo. Tisti, ki je revež in nič nima, ne more delat ali ne dobi dela, dobi socialno pomoč, kateri pripada tudi zdravstveno zavarovanje.
Pijanci in drogeraši dobijo socialno pomoč (in zdr. zavarovanje), saj zaradi svoje "bolezni" niso zmožni delat.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.788
6.073
113
In vsi tist kralji ulice imajo socialno od 400 - 600 eur (prodaja se zagotovo šteje med dodatno delavno aktivnost) tako da recimo 600 eur, poleg tega številne socialne transferje (plačano dodatno zdr. zavarovanje, enkratne pomoči, javno kuhinjo......) Kar je več od večine penzionerjev, ki hodijo v Hofer.

Nisem se poglabljal kako sociala deluje v primeru brezdomcev. Res me zanima. Ker moje mnenje je da če ti na račun kapne tak znesek, si že sposoben plačat najemnino za 10m2 garsonjero in tisto nekaj položnic poveznih s tem. Hrana jim tako ali tako ni strošek, ker imamo javne kuhinje. Obleke pa tako že sedaj imajo iz karitasa.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.349
8.716
113
Da se razumemo. Noben si ni izbral, da je klošar, to te usoda tja pripelje. Samo jebemoboga, mal spoštovanja do drugih bi pa že Kralji ulice lohk mel. Ker tole tam na Miklošičevi vsak dan ni nobeni stvari podobno. Zagovorniki kar pejte pogledat. Tud klošarji niso več to, kar so bli.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.726
-3
113
Nisem se poglabljal kako sociala deluje v primeru brezdomcev. Res me zanima. Ker moje mnenje je da če ti na račun kapne tak znesek, si že sposoben plačat najemnino za 10m2 garsonjero in tisto nekaj položnic poveznih s tem. Hrana jim tako ali tako ni strošek, ker imamo javne kuhinje. Obleke pa tako že sedaj imajo iz karitasa.
Tudi za spat imajo kje, samo nekateri to nočejo koristit. In še pospravljat za sabo jim tam ni treba, za to delo zavod pošlje brezposelne na javna dela. Za najemnino 10m2 pa zmanjka, ker so trošarine na alkohol visoke. Pa tudi droga ni poceni. Vsekakor pa socialno pomoč dobijo.

Bi bilo res zanimivo raziskat, koliko od socialne pomoči, ki jo da država nameni "revežem" gre za alkohol, cigarete in droge.
 

piagolo

Guru
22. nov 2009
6.089
3.033
113
Najboljši vplačniki v trošarinsko in davčno blagajno glede na prejemke pa zato nobene nagrade.
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.970
2.687
113
Točno tako, pa pomoje bo tega vsako leto več, z današnjo generacijo butt hurt mladine, ki si žile režejo, če jim v restavraciji ne postrežejo obroka brez glutena.
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.167
8.950
113
usode klošarjev so kar podobne, mal so ga srali (beri pili itd), potem ga je pustla žena z otroki, potem je potrebno utopit zalost na 2, še malo bolj pili, izguba sluzbe, no money no funny, izguba stanovanja, KLOPCA. in to je to. Razne bolezni in druge "usodne scene" so druga zgodba.
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.970
2.687
113
Tako je, 95% prodajalcev kraljev ulice je delomrznežev proti katerim se je svet zarotil, ostali pa so pač nesposobni funkcionirati kot del družbe.
Pač, moje mnenje, lahko da se motim (velikokrat se).
Imajo socialno podporo, noben pri nas ne umre zaradi lakote ali zmrzne zunaj (pustimo kakšnega pijančka ki omaga in zaspi zunaj). Mislim, da je večji problem na podeželju, kjer je res huda revščina, socialne stiske, družina ki se komaj preživlja pa so pridni in delajo, tako da ti ljubljanski ''prodajalci časopisa'' naj ne jamrajo preveč.