Prepoved prodaje Kraljev ulice

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.714
-1.017
113
145 km SZ od Opatije
Jaz pa Hofer razumem-- kako bi se tebi zdelo če bi pred tvojo pisarno nekdo,ki ne propomore k tvojemu dobremu imenu fehtal - težil tvojim strankam? Poskušam razumet tudi tiste ki "morajo" fehtat - ko sem pred časom eni klošarki,ki je prosila" za otroke" rekel da žena potrebuje pomoč pri pomivanju oken in da ji dam 50€ če pomaga, sem bil deležen rafala psovk in pojasnila da ona ni faking čistilka in da se naj speljem. Drugi primer, varni hiši sem ponudil vikend za 14 dni brezplačnega bivanja(+poln hladilnik) za 5 oseb edini pogoj je bil, da se ne kadi v bajti-dobil sem odgovor da se zahvaljujejo ampak da ni interesentov ker postavljam nemogoče pogoje, zato nimam več slabe vesti če naredim ovinek mimo "revežov".

Če je to res, močno upam, da si uno babo poslal k hudiču ... jest bi jo zraven še (saj vem, da bi to vsi, pa samo govorimo) na gobec
Tole drugo je pa tud dddddddd -- jaki pogoji, mater jim j**em.

In ravno taka drhal onim, ki si res zaslužijo pomoči, dela zdrahe ... pol so pa vsi čudni ...
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.982
2.713
113
Ma tud jaz ne štekam, kaj je tak alarm. Večinoma niso vsiljivi in pač grem mimo, zanimivo, da ste vsi taki dobrodelneži in vsak od vas stisne prodajalcu, 1-2eura v roke.
Meni se zdi, da večinoma gre za ljudi, ki so (vsaj na videz) sposobni delati, mislim da v trenutni gospodarski situaciji, ne bi bila prevelika težava dobiti dela. Večinoma res niso vsiljivi, kakšni pa so. Ne vem, včasih kaj darujem za kakšno stvar, večinoma pa pač skrbim za svojo rit in tukaj javno povem. Jebiga, preveč sem se trudil za to kar sem zaslužil, da bom razdajal okoli. Pač, očitno sem čuden, ampak glede na napisano ni skrbi, ker itak vsi ostali poskrbite za njihov zaslužek.
 
  • Všeč mi je
Reactions: navlixx

hermann

Guru
19. mar 2014
9.234
5.797
113
pa pri parkomatih so tudi

ampak tistemu mojstru sem rade volje stisnil kak €, če ne drugega se je vsaj delal, da pazi na avte :D

pred štacunami pa ne vem... sem tako navajen teh sleparskih romunskih "invalidov" in ostale golazni, da mi grejo tam vsi na živce
 

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.194
3.180
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
Ne poznam primera oz še nisem slišal da bi kdo rekel: "ne grem v Hofer ker tam vedno stoji nekdo, ki prodaja Kralja ulice" ...

Seveda ne, to je blesavo...
Tudi to, da bo Hofer izgubil 1€ al pa 2€, ki jih bodo eni dali (drugi pa ne) in ne porabli v trgovini, je, uf, milo rečeno, zgrešeno...
Če bi Hofer bil "pameten", bi Kraljem ulice rekel (vsaj ko je mrzlo), naj pridejo not in stojijo za blagajnami, ne pa da zmrzujejo zunaj... Pa bi se še lahko pohvalili, kako dobri so do Kraljev ulice...
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.773
-212
113
Še moja izkušnja.
Večkrat mi je v bajti pozvonil nek mladenič vpraša če imam kaj za delat, i nikoli nisem imel nič,, potem pa prosi, če bi mu vseeno dal kak euro - Mlad postaven fant, okoli 30, s slabo slovenščino, pomoje je bil slovak. Pa nisem nikoli nič dal. Evo enkrat pa ravno pride, ko sem kopal jarek pred bajto, pravi če imam kar za delat, pravim imam, koliko imaš na uro, pravi 10€ pravim Ok, kar pelji šajtrgo, ki sem jo ravno napolnil, pa začni kopat :) In prime šajtrgo, pelje, se mu strese že pred kupom, pride nazaj, pa pravi da to pa ne more, da to ni zanj, da je ravno prejšnji teden prišel iz bolnice :valjamse: In gre. Zlezem iz jarka, grem do ceste pogledat v katero smer je šel, , ga ni bilo nikjer več, pomoje je tekel proč od dela :evil:.
Evo še drugi primer, se s kolesom počasi peljem poti Lidlu, kjer sem bil zmenjen z enim, vmes ogledujem parkirane avtomobile, in opazim 200m pre Lidlom VW Sharana z romunskimi tablicami. Nobel avto :) No pridem do Lidla, tam čakam in vidim Romuna, ki tam fehtari. Pa so mu ljudje kar dajali. je kar kasiral. Čakam zunaj, potem so pa Lidla zaprli, in se je odpravil proti temu avtomobilu, je bil njegov. Si mislim dober avto za berača - hehe pred Lidlom ga pa ni upal parkirat :) :evil:
Takim da bi kaj dajal. Ni šans, saj imajo vsi socialno najmanj 400€, tisti, ki proda ja tisi časopis pa še dodatek na delovno aktivnost, + zaslužek od prodaje... Ima več prihodkov kot večina penzionerjev, ki hodi v Hoferja.
 
Nazadnje urejeno:

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.773
-212
113
Seveda ne, to je blesavo...
Tudi to, da bo Hofer izgubil 1€ al pa 2€, ki jih bodo eni dali (drugi pa ne) in ne porabli v trgovini, je, uf, milo rečeno, zgrešeno...
Če bi Hofer bil "pameten", bi Kraljem ulice rekel (vsaj ko je mrzlo), naj pridejo not in stojijo za blagajnami, ne pa da zmrzujejo zunaj... Pa bi se še lahko pohvalili, kako dobri so do Kraljev ulice...
Najboljš da bi Hofer še par svojih polic umaknil, da bi imeli kralji več prostora :bonk:Pa stole in mizo kupil, da nebi na tleh sedeli :bonk:
Saj so ja Kralji :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: sixpower in BuDi

hermann

Guru
19. mar 2014
9.234
5.797
113
1.) beračenje je biznis, pri nas predvsem v domeni romunskih in slovaških brazilcev
2.) biti Kralj je redko kaj drugega kot osebna odločitev. ljudje z (razpadajočo) streho nad glavo so nemalokrat v veliko večji stiski pa jih nihče ne vidi, ker ne stojijo pred Hoferjem.
 

Ateis

Guru
13. sep 2007
2.205
679
113
Tole prodajanje revije pred trgovinami, parkomati, itd je nadležno. Slovenija je socialna država in vsi dobijo socilano pomoč, izredno pomoč, socialna stanovanja,.... kaj pa delajo z tem je pa drugoi vprašanje. Folk hodi zjutraj v službo, med tem ko na petkovškovem nabrežju že ob devetih zjutraj brezdomci pijejo pivo in se zabavajo. Zdej jim nej pa še denar dajem, da podpiram njihovo lenobi in zasvojenost.
Smilijo se mi kvečjem revne družine, mame samohranilke, invalidi (ta pravi), družine z prizadetimi člani itd in tja z veseljem vedno doniram veliko več kot 1€.
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.951
3.239
113
OK, pozabil napisat, da ti pred Mercatorjem tudi "prodajajo" revijo in so Kralji ulice...

Mercator: Razumeti je treba obe strani
Mercator ponujanja revij Kralji ulice pred svojimi poslovalnicami ne dovoljujemo.
"Gre za to, da prodajalci Kraljev ulice ne prosijo za donacijo, oziroma pomoč Mercatorja, pač pa kupce, ki pridejo v trgovino. Zaradi tega dobivamo pritožbe kupcev," pravi predstavnica za stike z javnostjo Durinova.

Mercator sicer nikogar ne odganja pred trgovin, a do trgovin, kjer so tudi varnostniki, Kralji ulice niti ne pridejo, pove Durinova.
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113


Tu se vidi moc medijev. Verjetno imajo svoje razloge. Navsezadnje pa gre za privatno zemljisce. Ampak iz ene FB objave so mediji naredili tako negativno publiciteto, da dobi clovek obcutek kako Hofer muci siromake pred svojimi poslovalnicami.