Prepoved prodaje Kraljev ulice

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.263
5.821
113
pri taščici
Pojdite na kakšno manjšo kmetijo pogledat kako so se financami.
Penzija je ponavadi ena, ce je kmečka je to dobrih 200 evrov.
Potem se pa nekaj matrajo se s kašno njivo in kakšno kravo.
In so na slabšem kot socialci s skoraj 500 evri.....
Zemlje pa seveda ne bodo prodali. Če je stavbna mogoče se, kmetijska pa itak ni veliko vredna
 

Maiden

Fizikalc
7. nov 2007
763
182
43
Da se razumemo. Noben si ni izbral, da je klošar, to te usoda tja pripelje. Samo jebemoboga, mal spoštovanja do drugih bi pa že Kralji ulice lohk mel. Ker tole tam na Miklošičevi vsak dan ni nobeni stvari podobno. Zagovorniki kar pejte pogledat. Tud klošarji niso več to, kar so bli.
To ni čisto res, se je že zgodilo, da si je brezdomstvo izbrala dobro situirana oseba, ker je želela tako živeti, je pa res, da je tega zelo malo.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.574
113
Marlbor
Nisem se poglabljal kako sociala deluje v primeru brezdomcev. Res me zanima. Ker moje mnenje je da če ti na račun kapne tak znesek, si že sposoben plačat najemnino za 10m2 garsonjero in tisto nekaj položnic poveznih s tem. Hrana jim tako ali tako ni strošek, ker imamo javne kuhinje. Obleke pa tako že sedaj imajo iz karitasa.
Prejemnik socialne pomoči mora biti prijavljen na zavodu za zaposlovanje. Brezdomstvo je pač life style. Prideš brez problema iz tega, če si to dejansko želiš. Prijava na zavod za zaposlovanje, potem dobiš socialno pomoč, zdravstveno zavarovanje, stanovanje z 90% subvencijo. Če hočeš, lahko lepo furaš, samo potem pač nisi odpadnik iz ulice. Oni pač hočejo biti brezdomci ... je pa res, da je med njimi večina psihičnih bolnikov in ne znajo tako razmišljati kot ostali.
 
  • Všeč mi je
Reactions: mirsi in Guinness

cappy

Guru
8. apr 2010
8.154
4.482
113
mislim da je kombinacija vsega skupaj. potem pa da prideš iz tega si moraš RES RES RES želet tega ker ko si enkrat navajen na tak lifestyle je težko. prav hudo ti ni, ljudje te mal postran gledajo ampak ti je itak vseen ker si skoz pod dozo. družbe maš dost s katero se lahko družiš nekaterim se pa itak na polno smiliš in ti še pomagajo.
vse to zgubiš če se enkrat spraviš na "prava" pota.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.331
9.065
113
ko moraš enkrat skrbet zase in za tistih nekaj fičnikov si gotof. Tako pa brez vsega, brez skrbi. Ni pa to za vsakega.
 
  • Všeč mi je
Reactions: piagolo

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.594
14.272
113
Da se razumemo. Noben si ni izbral, da je klošar, to te usoda tja pripelje. Samo jebemoboga, mal spoštovanja do drugih bi pa že Kralji ulice lohk mel. Ker tole tam na Miklošičevi vsak dan ni nobeni stvari podobno. Zagovorniki kar pejte pogledat. Tud klošarji niso več to, kar so bli.

Sam mal "naglas razmišljam": ni vsak klošar prodajalec revije Kralj ulice ampak vseeno je pa vsak klošar kralj ulice. In zdaj v temu topicu se mi zdi, da prihaja do veliko nesporazumov ravno zaradi tega, ker eni pišejo o klošarjih, drogeraših in klošarjenju na splošno, drugi pa o bolj natančno določeni (pod)skupini. In ja, nekateri so si to posredno ali neposredno sami izbrali ampak to generalizirati na vse je pa milo rečeno zgrešeno tako kot se tudi ničesar drugega ne more posploševati na vse.
 
  • Všeč mi je
Reactions: MrDaco

dufus

Fizikalc
13. okt 2007
1.927
60
48
Tocno to, dejte si vi najprej razcistit kaj je razlika med Kralji in kralji ulice.
Ker Kralji (z veliko) ne popivajo in se drogirajo po ulicah, niti niso vsiljivi na kakrsen koli nacin. Je pa veliko "Kraljev" s plasticnim izvodom revije, ki pa pocnejo vse zgoraj nasteto, ja.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.496
8.862
113
Sam mal "naglas razmišljam": ni vsak klošar prodajalec revije Kralj ulice ampak vseeno je pa vsak klošar kralj ulice. In zdaj v temu topicu se mi zdi, da prihaja do veliko nesporazumov ravno zaradi tega, ker eni pišejo o klošarjih, drogeraših in klošarjenju na splošno, drugi pa o bolj natančno določeni (pod)skupini. In ja, nekateri so si to posredno ali neposredno sami izbrali ampak to generalizirati na vse je pa milo rečeno zgrešeno tako kot se tudi ničesar drugega ne more posploševati na vse.
Sam kritika instituta revije Kralji ulice je na mestu, ker ta gamad ki se tam zbira direktno škodi vsem ostalim.
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Da se razumemo. Noben si ni izbral, da je klošar, to te usoda tja pripelje. Samo jebemoboga, mal spoštovanja do drugih bi pa že Kralji ulice lohk mel. Ker tole tam na Miklošičevi vsak dan ni nobeni stvari podobno. Zagovorniki kar pejte pogledat. Tud klošarji niso več to, kar so bli.
Eeem ne, klosar je danes v 90% nacin zivljenja! Ker je kul in najlazje igrati zrtev. Zanimivo, da se vedno nasedate.
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Se pac stisni in potozi svoji punci, zeni kako se pocutis. Zihr te bo potolazila.
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
nope, mene ne rabis omenjati imas sam polno kapo problemov. Najprej te resuj. ;) Pol se pa cudi odzivu.