Prepoved prodaje Kraljev ulice

krofica

Fizikalc
24. feb 2010
357
91
28
Hofer se je odločil za zanimivo potezo...

"Običajno zapišejo, da nimajo nič proti nam, da nas podpirajo in razumejo, ampak da stranke to spravlja v nelagodje, stisko, povzroča jim slabo vest, zato prosijo, naj se to neha."

Če jim povzroča tako stisko, slabo vest,... pa naj dajo tist 1€ za časopis in bo njihova vest mirna?
 
  • Žalosti me
Reactions: Matey

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.596
14.282
113
Ja fak ker bullshit. Sram te bodi Hofer :gorjaca:

Je pa to še en dokaz več kako se hoče folk izognit vsaki možni neprijetni življenjski situaciji zgolj zato, ker se ob tem ne počutijo najbolje, sončki preobčutljivi. Ja fak no, kako se mora pa splošno počutit model, ki prodaja to revijo zaradi manjka v življenju? To jih pa ne gane....
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.596
14.282
113
Jabolke in hruške oz. beračenje in prodaja. To je pač drugo kot "motenje" s tem, ko ti pri vstopu ali izstopu iz trgovine ponudi časopis, česar zdaj ne bodo smeli opravljati. V kolikor bi Hofer prepovedal beračenje ob vhodu v trgovino bi se s tem strinjal ampak temu pač ni tako.
 

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.186
3.180
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
Ja fak ker bullshit. Sram te bodi Hofer :gorjaca:

Je pa to še en dokaz več kako se hoče folk izognit vsaki možni neprijetni življenjski situaciji zgolj zato, ker se ob tem ne počutijo najbolje, sončki preobčutljivi. Ja fak no, kako se mora pa splošno počutit model, ki prodaja to revijo zaradi manjka v življenju? To jih pa ne gane....


Glej, jaz grem 2x na mesec (sobota) v Hofer in vedno dam, včasih 1€, včasih 2€... Pa ne vzamem revije in me ne moti...
Moti pa me v centru Ljubljane, pri Mercatorju (Kozolc), ko grem vsake tolko mimo, dva sedita na tleh, en stoji in fehta, joint kroži, pa vsak piksno Laškega v roki... A takemu bom dal?
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.596
14.282
113
Glej, jaz grem 2x na mesec (sobota) v Hofer in vedno dam, včasih 1€, včasih 2€... Pa ne vzamem revije in me ne moti...

Lepo, enako tudi jaz :zmaga:

Moti pa me v centru Ljubljane, pri Mercatorju (Kozolc), ko grem vsake tolko mimo, dva sedita na tleh, en stoji in fehta, joint kroži, pa vsak piksno Laškega v roki... A takemu bom dal?

Mene tudi moti še marsikaj drugega ampak debata ne teče o beračenju na splošno temveč o prodaji revije Kralji ulice pred Hofer trgovinami.
 
  • Všeč mi je
Reactions: MrDaco

bigMIKE

Majstr
19. mar 2012
1.258
150
63
Raj naj Hofer red naredi pri parkiranju pred štacuno in na intervencijski poti. Peesda eni bi se najraj kr do blagajne zapeljal. Policajev pa nikjer za posmrdet, ker pisanje kazni na teh površinah ni v interesu kapitala, ker ga spravlja v nelagodje ker kao odganja stranke.
 

krofica

Fizikalc
24. feb 2010
357
91
28
Ne hodim pogosto v Hofer, kadar pa grem pa z veseljem dam 1 ali 2€, tudi revijo vzamem (1x) ker so zanimivi prispevki iz vsakdanjega življenja + križanka je notri ( :D).
Rajši dam takemu, ki se na nek način potrudi zaslužiti, kot ''beraču'' ki samo čaka da mu ''pade iz neba''...

Konec koncev pa je December ''veseli'' mesec in ne vem zakaj nebi mogli kanček tega veselja deliti z ljudmi, ki nimajo tako veselega življenja (iz takšnih ali drugačnih razlogov...) ??
 
  • Všeč mi je
Reactions: pep

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.771
-198
113
Zdej če bi Kralji ulice smeli prodajat svojo robo tam pred vhodom, A lahko še jaz postavim tam pred vhod svoj štant, pa prodajam svojo robo?

Fajn, Hofer je kupil zemljišče, uredil parking, plačuje reklame in vse finte, da privablja kupce, js bom pa tam pred njihovimi vrati samo štant postavil in kasiral. Bo šlo to skoz?
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.771
-198
113
In vsi tist kralji ulice imajo socialno od 400 - 600 eur (prodaja se zagotovo šteje med dodatno delavno aktivnost) tako da recimo 600 eur, poleg tega številne socialne transferje (plačano dodatno zdr. zavarovanje, enkratne pomoči, javno kuhinjo......) Kar je več od večine penzionerjev, ki hodijo v Hofer.
 
  • Všeč mi je
Reactions: laser in navlixx

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.771
-198
113
Jabolke in hruške oz. beračenje in prodaja. To je pač drugo kot "motenje" s tem, ko ti pri vstopu ali izstopu iz trgovine ponudi časopis, česar zdaj ne bodo smeli opravljati. V kolikor bi Hofer prepovedal beračenje ob vhodu v trgovino bi se s tem strinjal ampak temu pač ni tako.
Ja, če ni beračenje je pa to opravljanje komercialne dejavnosti na tujem zemljišču, brez vseh dovoljen, soglasij, mimo inspekcije.... A jaz smem tam svoj štant postavit in prodajat svojo robo ? Tako nevsiljivo mislim ??????
 
  • Haha
Reactions: Matey

altermost

Fizikalc
14. maj 2015
258
73
28
Ja fak ker bullshit. Sram te bodi Hofer :gorjaca:

Je pa to še en dokaz več kako se hoče folk izognit vsaki možni neprijetni življenjski situaciji zgolj zato, ker se ob tem ne počutijo najbolje, sončki preobčutljivi. Ja fak no, kako se mora pa splošno počutit model, ki prodaja to revijo zaradi manjka v življenju? To jih pa ne gane....

Jaz pa Hofer razumem-- kako bi se tebi zdelo če bi pred tvojo pisarno nekdo,ki ne propomore k tvojemu dobremu imenu fehtal - težil tvojim strankam? Poskušam razumet tudi tiste ki "morajo" fehtat - ko sem pred časom eni klošarki,ki je prosila" za otroke" rekel da žena potrebuje pomoč pri pomivanju oken in da ji dam 50€ če pomaga, sem bil deležen rafala psovk in pojasnila da ona ni faking čistilka in da se naj speljem. Drugi primer, varni hiši sem ponudil vikend za 14 dni brezplačnega bivanja(+poln hladilnik) za 5 oseb edini pogoj je bil, da se ne kadi v bajti-dobil sem odgovor da se zahvaljujejo ampak da ni interesentov ker postavljam nemogoče pogoje, zato nimam več slabe vesti če naredim ovinek mimo "revežov".
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.314
1.337
113
Pa ga naredi, nekdo drug ga pa ne bo in mu bo dal tisti EUR ali dva. Nihče ne bo imel zato nič manj in nič več. Point pomagajanj (taega z eurom ali dvema) je, da pomagaš, daš in se ne ukvarjaš kaj bo oni s tem počel. En bo dal na kup, drugi bo letel po liter, tretji po joint...žal bodo na svetu vedno obstajali ljudje, ki se iz takšnih ali drugačnih razlogov odločijo za tak način življenja. Preberi kdaj kaj o njih in boš morda razumel zakaj in kaj se dogaja v njihovih glavah ob tem.
Ne bom nehal hodit v Hofer zaradi tega, se mi pa zdi izjemno debilno, da so sprejeli nekaj takega, sploh ob dejstvu, da ti prodajalci v večini niso moteči. Pa tudi zato, ker jih to moti, ne moti pa jih to kar je že nekdo napisal zgoraj, da ljudje parkirajo svoje avte direktno pred vhod, na intervencijsko pot in še kje.
Kak se že temu reče; hinavščina??
 
  • Všeč mi je
Reactions: kajpace

Maiden

Fizikalc
7. nov 2007
763
182
43
Baje je nekaj drugega v ozadju:
oz.jpg
 
  • Všeč mi je
Reactions: koliko

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.596
14.282
113
Jaz pa Hofer razumem-- kako bi se tebi zdelo če bi pred tvojo pisarno nekdo,ki ne propomore k tvojemu dobremu imenu fehtal - težil tvojim strankam?

Eno je kulturna prodaja, drugo je beračenje. In do zdaj je bilo to za Hofer povsem OK, zdaj pa ene kupce nekaj matra in je nekdo poslal en dopis - tako pravi uradna zgodba podana s strani hoferja - je pa kar naenkrat vse narobe.

Kje so zdaj vsi tisti glasni levičarji s socialnim čutom, da se postavijo v bran vljudni prodaji časopisa, kar nekateri kralji ulic povsem korektno izvajajo?

Seveda se najdejo tudi težaki ali pa taki, ki tudi pisnejo ne in samo molijo časopis ampak zdaj ni fora v tem, fora je v tem, da je nekaterim neprijetno gledat ta folk in ni bil izpostavljen primer beračenja.
 
  • Všeč mi je
Reactions: koliko in krofica