Prepoved prodaje Kraljev ulice

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
250
113
ja, res se je hitro umaknil hofer. cudno...

no, zame je tole prodajanje enako kot beracenje oz. fehtanje. Tist cajtng sm vedno pustil, ker mu ne dam 2e zaradi revije, ampak mu pac dam.

sem vcasih redno sponzoriral te osebe, ampak potem pa pocasi nehal, ker sem se malo zamislil in opazil da so med njimi mladi, sposobni delat in ce se je on odlocil za tak nacin zivljenja, ne vem zakaj more potem mene obremenjevat. zato me motijo. pa tudi opazam da sploh niso klosarji, ampak obicajni ljudje s financnimi tezavami.

z veseljem pa dam kaksnemu pravemu klosarju, k iskreno pove, da rabi za kaksen liter vincka ali pircek.

enkrat sem delal pred merkatorjem na trzaski, tak manjsi, brez delikatese, pomoje je ponoc odprt. no tm je mlad poba inventar. pa naguzen na vhod, da se skoraj spotaknes obenj. naslonjen na steno, in fehtari... v koritu od roz pa skrit pircek. pa cist ok oblecen, cigareti niso problem...

delat se sprav, jebentis!!
 

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.151
3.163
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
Glej, so kar so...:
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.088
2.188
113
v lokalni ostariji
Kralji so kar ok, vsiljivih nisem srecal. Tisti pred parkomati so pa narkomani in znajo biti vsiljivi... Romuni ki se gredo biznis so pa čisto druga stvsr
 

Jeri

Fizikalc
2. sep 2007
580
171
43
40
sej mene tud motijo. mene motijo, k fehtajo pri avtomatih na parkiriscih.

Ena “smešna” situacija na tole...
Sva šla s kolegico na večerjo v staro Ljubljano. Parkirala sva se na makadamskem parkirišču pri križankah. No, tam parkirava, greva na večerjo, na poti nazaj že gruntava, če imava sploh kaj drobiža za plačat, oz kakršen koli način, da sploh plačava tam na avtomatu.. vmes med hojo napraskava 1,5€. Drugega nisva imela razen bančne kartice (take, ki bi jo avtomat sprejel nisva imela). No, prideva do avtomata, vstavim kartico v avtomat, pokaže 1,80€.. greva še enkrat čez denarnice, žepe,...nimava kej,30 centov zmanka... mal jamrava tam pr avtomatu, minuto, dve...kartico vmes že ven plune iz avtomata.. sva rekla, nič, greva do bankomata po denar. V tistem naju ustavi brezdomc, ki ponavadi pobira tam ostanke drobiža...brska po drobižu in nama da 30 centov. Ga vprašava če resno misli, da nama kar da 30 centov? Je rekel da ja, da lahko tudi on kdaj kaj vrne, saj mi tudi njemu dajemo... sva bla vesela te geste, se mu iskreno zahvalila, plačala parking in šla

Pa še kar se tiče Kraljev ulice, me ne motijo. Je pa res da ne kupujem te revije, preprosto ker ne berem časopisov, revij,... pa tudi zelo redko imam kakšne kovance pri sebi..
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.726
-3
113
1.) beračenje je biznis, pri nas predvsem v domeni romunskih in slovaških brazilcev
2.) biti Kralj je redko kaj drugega kot osebna odločitev. ljudje z (razpadajočo) streho nad glavo so nemalokrat v veliko večji stiski pa jih nihče ne vidi, ker ne stojijo pred Hoferjem.
Zakaj misliš da je beračenje biznis predvsem za romune in slovake? A misliš da njim ljudje šenkavajo več kot našim?
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Ne, zato, ker ta glavni mafijozoti iz Romunije naberejo 15, 20 revezev iz Romunije in pridejo k nam beracit. Vse, kar dobijo, morajo dat sefu....teh 20 revezev pa dobijo toliko, da prezivijo.
No in temu se rece biznis...biznis za mafijo, ne za te reveze
Torej, 20 ljudi zbira denar za enega ali dva....spijo ne vem, kje in koliko jim da za jesti cez dan tudi ne vem.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.186
5.730
113
Zakaj misliš da je beračenje biznis predvsem za romune in slovake? A misliš da njim ljudje šenkavajo več kot našim?

Eno je življenski slog (to so klošarji), drugo je pa beračenje, ker je dober biznis. To so pa slovaški in romunski brazilski "invalidi".
 

altermost

Fizikalc
14. maj 2015
258
73
28
ja so "invalidi"-ko sem bil pred leti v Parizu in sem lutal po metroju mi je pozornost pritegnila mlada beračica "invalidka" ki je ponavljala : sem invalidka iz bosne, ko sem jo vprašal bona iz kojeg kantona si? me je debelo pogledala in rekla n u inteleg in ker sem bil en mesec prej v Mamaji na dopustu sem vedel da je rekla ne razumem sem jo v angleščini vprašal vprašal zakaj nateguje ljudi mi je v pogovoru povedala da se ji ne da študirat in da raje berači ker tako dobi več denarja kot oče ki dela v Dači.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.133
2.208
113
Zakaj je prodaja tega časopisa prepovedana pred vsemi objekti javne uprave?
NIKJER nisem videl take ali podobne prepovedi!

Hofer ni kriv da ima Slovenija rekordno gospodarsko rast, rekordni proračun, v glavnem denarja kolikor hočeš...
Nekaj ne štima...
Janša ni na oblasti?

Nisem za to, da so taki pred Hoferjem. Bil v dveh, ki imajo take ljudi spredaj. Najcenejšega vinčega je v obeh zmanjkalo!

SPAR Celje, garaža. Tam je ena, ki kar leti od strank do strank in fehta tisti denarček iz košare.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.754
5.380
113
endvatri prav luštno smo se imeli ko si bil na počitnicah......nobenega nepotrebnega brihtuliranja ni bilo po forumu....
 
  • Všeč mi je
Reactions: Lord_Raiden

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.726
-3
113
Pozabil si dodati povezavo.

Podpiram predlog, da tudi brezdomcen socialno znižajo na 18 eur, svoje prostore za prespat, pa zdravstveno zavarovanje vključno s psihologom, pa javno kuhinjo pa itak že imajo. Vsaj za tiste, ki jih hočejo koristit.

Edino me skrbi, da bi zaradi tega ukrepa propadel kak slovenski vinar.
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.092
733
113
...
Če bi Hofer bil "pameten", bi Kraljem ulice rekel (vsaj ko je mrzlo), naj pridejo not in stojijo za blagajnami, ne pa da zmrzujejo zunaj... Pa bi se še lahko pohvalili, kako dobri so do Kraljev ulice...
za blagajnami je oglasna tabla, na kateri piše, da hofer išče nove delavce. dvomim, da bi kralji ulice hoteli stati zraven te table.
 
  • Všeč mi je
Reactions: msenjur

Lord_Raiden

Majstr
2. nov 2007
4.502
288
83
Vsaj 99% brezdomcev je samo krivo za svojo situacijo.. Ko ji vidim se prav nič nelagodno ne počutim. Ker vem tisto kar mam v denarnici in na banki sem zaslužu z delom. In kolk bom zapravil v trgovini je moj problem.

A tisti brezdomci ki mislijo da bodo od mene kaj dobili ki se vidi od daleč da so delovno sposobni naj kr pozabijo od mene ne bodo niti centa dobili.

Jaz dam samo če gre za otroke za ostale me boli ena stvar.