Prenosnik, XP in navigacija?

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.360
6.547
113
Nabaviti si nameravam prenosnik asus eee (7" zadevica) katerega bi uporabljal tudi v avtomobilu za navigacijo.

Kakšne so moje opcije za kaj takšnega, ker gledam da je večina sistemov narejenih za dlančnike (palm ali symbian) in za windows mobile. Obstaja sploh kaj za Windows XP ? Pa še en problem je tu, potreboval bi pretežno za Slovenijo...
 

motoristic

Fizikalc
18. avg 2007
1.309
18
38
Ljubljana
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Nabaviti si nameravam prenosnik asus eee (7" zadevica) katerega bi uporabljal tudi v avtomobilu za navigacijo.

Kakšne so moje opcije za kaj takšnega, ker gledam da je večina sistemov narejenih za dlančnike (palm ali symbian) in za windows mobile. Obstaja sploh kaj za Windows XP ? Pa še en problem je tu, potreboval bi pretežno za Slovenijo...

Garmin Que - AdriaRoute in to je to
wink-1.gif
 

pisatelj

Pripravnik
14. nov 2007
172
0
16
TIS tudi dela.

Oz, je ze kdo sprobal MSjev 2.0 emulator za WM? V enki je IGO mel probleme z zvokom tko da zadeva ni bila uporabna
frown-1.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.360
6.547
113
Hm...ja...sem gledam tale Garmin Que in mi ni nič jasno, so kje kakšna navodila kako se zadevo elegantno reši? Uporabljam pa sarf III BT GPS...
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.360
6.547
113
Takole sem tudi jaz uredil.

nRoute + adriaroute podatki.

Imam pa en problem..routes mi ne delajo, oz sploh ne vem kaj
smile-1.gif


v mapsource sem dal adriaroute mapo, katero sem potem izvozil na SD kartico. Ko pa zaženem nRoute mi pa meče error "insert adriaroute device" or press cancel to use direct route. In potem mi za vsako pot naredi kar direkten route..ne gre mi "po cestah".

Kaj delam narobe?
 

Nejges

Pripravnik
28. nov 2007
53
0
6
43
Murska Sobota
Sygic Drive v7.xxx je oznaka soft. Maporame, poglej več pod Maporama DriveMe 2008!

Zagnal na Visti samo nimam GPSa da bi testiral, naj nekdo stestira!
Mapea Slovenije pa je Sygic_2007.07_SVN_719x drugače pa je Slovenija poleg v mapi AustriaSwitzerland
AustriaSwitzerland.mln vsebuje AUT,CHE,LIE,SVN.
 

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
Točno. Sploh nisem bil pozoren, samo izgled mi je bil nekam znan
bonk.gif


Imaš mogoče še kakšno idejo kje dobit full za xp? PM seveda
wink-1.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.360
6.547
113
Ne vem a sem slep..ampak ne najdem kje lahko potegnem demo. Samo neke podatke morm vpisat, potem pa piše da me kontaktirajo?
 

damek1a

Pripravnik
13. okt 2007
659
0
16
mb
Imam TiS, prenosnik z bluetoothom in nameravam kupiti nek bluetooth GPS sprejemnik. Rabim navigacijo samo za slovenijo. Mi lahko kdo priporoča kakšen gps sprejemnik, ki bo ok deloval s TiSom? Katera verzija TiS-a se najbolje obnese za navigacijo? Glasovnega vodenja najbrž TiS ne omogoča, ne?
Hvala za vse nasvete...
 

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
Poglej. Naloži zadevo, ki sem jo pripel zgoraj, poišči karte in boš zelo zadovoljen
wink-1.gif

Drugače pa dela vsak gps sprejemnik čisto ok. Edino gps gate je dobro uporabit.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.360
6.547
113
Tale sygic drive je zelo dober, a so mape relativno boge. Glede na AR so porazne. Manjka namreč zelo veliko POI.

Za AR pa dela samo nRoute ki pa je zelo bogi program (nima 3D).

Garmin XT pa mislim, da trenutno še ne dela na XP, ali se motim?
 

ExB

Long John
11. dec 2007
26
0
1
Jest uporabljam TomTom Navigator 6 in Garmin MobileXT za PPC na mojem prenosniku v M$jevem zastonjskem Windows Mobile emulatorju. Oboje mi deluje na emulatorju Windows Mobile 5 in 6, najraje uporabljam 6ko, ker ima moznost VGA resolucij, kar pomeni vecje okno na ekranu. V obeh mi deluje zvok, vodenje je delujoce, zadeva ni prepocasna.