Prenos delnic na družinskega člana

Jozek

Pripravnik
23. avg 2007
110
0
16
Se da prenesti delnice kot darilo na vnuka? in če, je treba plačati davek?

''Slišal '' sem da če preneseš kot darilo na sina, ne plačaš davka, če na vnuka da?

Kako se obračuna davek z prenosom z dedka na vnuka (stopnja)?
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.414
5.913
113
pri taščici
tud mene, čeprav sumim da bi moralo iti direkt ker to je praktično 1. dedni red. Ker če to ni, potem pač narediš prepis na sina, iz sina pa na sina (vnuka)

Mene bolj zanima kaj moram naredit, da dobimo certifikatske delnice po pokojni babici. Babica je že 15 let pokojna, dediča sta dva, zmenila se bosta, podedoval bi najbrž nekdo od vnukov. sedaj dobiva dividende brat na svoj TRR :bonk
 
Nazadnje urejeno:

zetko

Pripravnik
18. avg 2007
916
0
16
40
1. Kar se samega davka tice zdele nisem ziher, ampak pomojem ne bi smelo biti obdavceno, sploh ce se gre za certifikatske delnice. Postopek pri darovanju npr. druzinskemu clanu je pa tak, da morata lastnik delnic in druzinski clan stopiti do borznoposredniske hise, odpret trgovalne racune, potem pa prenesti delnice (najprej je pametno stopit do KDD po izpisek, da vidis kje se delnice sploh nahajajo).

2. Kar se pa tice dedovanja, mors it pa z tisto odlocbo o dedovanju (ki jo dobis po zapuscinski razpravi) na KDD in potem oni uredijo prenos.
 

Shipman

Fizikalc
18. okt 2007
1.561
0
36
če ne gre za certifikatske delnice, potem lahko pride do odloga davčne obveznosti. to pomeni da oče/dedek ob odsvojitvi ne plača davka, sin/vnuk pa ga, ko te delnice proda.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.414
5.913
113
pri taščici
zetko. mislim da moramo mi obnovit zapuščino, ker v prvotni pred 15 leti sploh ne vem če so kaj omenjali certifikate.Moram pogledat.