Prenos bonusa na drugo zavarovalnico

trust

PEPČEK 2007
2. maj 2008
2.023
0
36
20km iz Idrije
Živjo

Triglav me je razočaral na veliko, z njim nočem več imeti opravkov, razočarali so me tako zastopnik, kot na šaltarju (tam delajo sami neizobražn folk, k ne ve, zakaj je tam), zato iščem drugo zavarovalnico.

Kako je glede bonusa?

In, katera zavarovalnica je dobra GENERALI, ADRIATIC, druga ????
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Bonus je tvoja last in ga prenašaš od zavarovalnice do zavarovalnice. S svojo zadnjo polico se oglasi na drugi zavarovalnici in dobiš bonifikacijo, ki ti pripada. Če nimaš police (zaradi vračila premije), ti je Triglav najbrž izdal potrdilo o bonifikaciji, če ti ni - ga zahtevaj.

P.S. Če si zakomplicirana stranka, se obrni recimo na Adriatic ali ZM.
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Tudi sicer je dobro imeti svojega zavarovalnega zastopnika, ki ti lahko svetuje, kaj je dobro imeti zavarovano, zoper katere rizike, pomagal ti bo pri reševanju škodnih zahtevkov, če je potrebno tudi kakšno pritožbo napisal, deležen si lahko tudi kakšnega dodatnega komercialnega popusta.


Jaz imam svojo zavarovalno agencijo, delamo za ZM.

Prenos bonusa in napredovanje po premijski lestvici med zavarovalnicami je zelo enostaven. Če si npr. pri neki drugi zavarovalnici uspešno prestal vsaj 11 mesecev pri bonusu 50% (bez povzročene škode), ti lahko jaz dam 55% bonus PR - 03 pri AO, pri kasku pa 50% PR - 01.

Potrebujem le polico prejšnjega zavarovanja, v tvojem primeru Triglav.

Ena izmed prednosti zavarovanja pri kasku je tudi, da pri zlonamernih dejanjih tretjih oseb ne izgubiš bonusa.
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Trust vam bo dal popra.
hysterical-1.gif



Spomni se njegovih dogodivščin.

Prenos iz A na B, B neodjavljen, C na polno, zahtevek iz B.
bonk.gif
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Aha, to je ta primer.
smile-1.gif


Pač človek, ki zahteva (nad) standardne storitve.

Meni je najpomembneje, da je človek pošten. Vse ostalo se da urediti.
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
>>>Meni je najpomembneje, da je človek pošten.


Kako pa to ugotoviti? Potem ali prej, saj na čelu nikomur ne piše.