Prepis kluba na drugo osebo

_BANDIT_

Pripravnik
12. feb 2008
775
22
18
Ali ima mogoče kdo kako informacijo kako je glede prenosa lastništva kluba na drugo osebo. Sem uradni zastopnik in lastnik kluba, katerega ne mislim več upravljati oz bi ga rad predal drugim ljudem, ki imajo željo po lastnem klubu in sedaj me zanima, kakšen je postopek za prenos. Ima mogoče kdo kake izkušnje s tem?

Hvala!
 

Mantara

Pripravnik
6. avg 2007
355
3
18
Mislim da gresta oba na ajpes in se vpiše drug lastnik.
Isto tako potem gresta na banko kjer je račun odprt in se prepiše še račun.

Za točno potrditev tega napišem kasneje ko dobim kolega na telefon, kateri je to že delal.

lp
 

Bobek007

Drehher
22. jul 2007
303
0
16
Kako je za klube nevem.
Za podjetja je tako, da se najprej odpre drugo podjetje(odpre sin) in nato se naredi prenos podjetja. Ta prenos je možen, npr. iz očeta na sina, v primeru, da gre oče v penzijo.

TRR ni mogoče prenesti, lahko se samo zapre, ker je vezan da davčno številko.

Mislim, da bo potrebno najprej odpred klub in nato naredit "odkup" kluba.
 

_BANDIT_

Pripravnik
12. feb 2008
775
22
18
Nekdo mi je dejal, da gre to tako, da se naredi kao sestanek - skupščina kluba, kjer se ugotovi, da bo od takrat naprej uradni zastopnik kluba postala druga oseba, da se sedež kluba prenese na drug naslov itd itd, kjer se potem vsi podpišejo in se to potem overi na upravni enoti.

Ampak to je spet samo ugibanje, verjetno bom moral iti kar na upravno enoto in se pozanimati tam.
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
Če je govora o društvu, potem je tako, kot si napisal. Torej skupščina, oz. občni zbor društva, zapisnik, overitelji, potem pa na Upravno enoto, kjer se registrira nov zakoniti zastopnik in recimo tudi nov naslov društva. Predloži se podpisani in overjen zapisnik, ki je pravna osnova za te spremembe.
Na banki potem sprovajaš podobne spremembe, npr. sprememba naslova in pooblaščencev za razpolaganje z transakcijskim računom. Za spremembo zakonitega zastopnika papirji iz UE, za ostalo sklep upravnega odbora, oz. zakonitega zastopnika društva.