Prehod iz Windows na Linux

95% teh (domačih) poskusov preit na linux desktop se konča tko, da se kup win licenco za 10€ in naloži nazaj okne
razn če si geek in se rad s tem jajcaš

zakaj inštalirat..bootable pa je zadeva rešena...so na ključku, ko te mika ključk v usb režo zadeva se zažene in jih laufaš..če gre , gre, če ne reboot, pa ključk ven pa je
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.417
2.295
113
Ali je po zagonu PC preko USB -LYNUX - ključka potrebno instalirati programe na novo?
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.948
5.474
113
Da....dokler ne inštaliraš linuxa na SSD/HDD in ga poganjas iz ključka je po rebootu vse pobrisano....
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.269
5.845
113
Iz kje si potegnil ISO? Niso vsi enaki.
Kdaj zahteva ključ? med instalacijo al potem v nastavitvah?
Jaz teh težav še nisem mel razen na Home verziji. Pa skrbim za 32 prenosnikov in ~40 stacionarcev.
ISO sem potegnil direktno od microsofta, kakšen mesec nazaj. Ne spomnim se sicer kdaj je vprašal za kodo, sem pa moral uporabit zgoraj omenjeni trik, da sem lahko sploh zaključil inštalacijo, ker brez driverjev ni šlo v internet.

Isti računalnik (intel nuc 12) nima težav z linuxom, dela vse iz prve že več kot 1 leto.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.216
5.598
113
mi ni niti s tem delovalo ...

p.s.
dokler mi bodo take polizdelke ponujali, se bo še vedno vse to sesalo ... razen če je prednaloženo in ne vpliva na ceno
Nakaj drugih načinov
2. End Network Connection Flow Process Using Task Manager

3. Directly Kill Network Connection Flow Using the Command Prompt

4. Skip Let’s Connect You to a Network Page with Alt + F4



beri od tu naprej
Install Windows 11 23H2 without a Microsoft account
 

Zwergschnauzer

Fizikalc
12. dec 2022
1.676
14
48
Murska Sobota
Nakaj drugih načinov
2. End Network Connection Flow Process Using Task Manager

3. Directly Kill Network Connection Flow Using the Command Prompt

4. Skip Let’s Connect You to a Network Page with Alt + F4



beri od tu naprej
Zdaj mam 10ko gori, upgrade mogoče ne bi težil, ali pač?

Ne bomo se igrali več, če zadeva dela, w10 dela bp, ni nobenega razloga, da bi nalagal novejšo verzijo.
 

sousis

Guru
16. nov 2019
1.509
1.004
113
Tema o prehodu iz Win na Linux, noter pa nasveti za inštalacijo Windowsov. :D

Enivej, jaz sem starše brez težav prestavila na Linux - Ubuntu že leta nazaj. Nobenih težav. Pač namesto "Word" ikonice je tam "Writer", pa isto tipkaš noter. Osebno Ubuntu itak uporabljam že ohoho let, najprej v dual boot načinu z Winsi, potem pa toliko časa nisem uporabljala Windowsov, da sem že vmes pozabila geslo za login... Zadnji računalnik, nabavljen lani spomladi, ima gor samo Ubuntu, ker Win enostavno ne rabim. Ne za službo ne za domačo uporabo. Z driverji, tudi za printer, je bilo točno nula težav.

Kdor je prisiljen uporabljati specifične windows-only aplikacije pač ne more prešaltati. Za vse ostale je vseeno. Sploh pri spremembah v UI pri Windowsih ti je vseeno a se moraš navaditi npr. razlik med Win10 in Win11, ali Win in Ubuntu.

Moje priporočilo je Ubuntu, ker ima največ uporabnikov in temu primerno količino nasvetov na forumih, če se ti slučajno karkoli zakomplicira. Kot je nekdo omenil, za njim stoji resna firma s finančnim načrtom, tako da je neka garancija, da se bo razvijalo naprej. Ponujajo tudi plačljivo podporo, security updates so pa za domače uporabnike zastonj (poglej Ubuntu Pro). Priporočam, da vzameš LTS verzijo, da imaš čim dlje podprto. Ampak tudi "navadna" verzija ni nek bavbav. Tle imaš za download.

Sicer pa ne vem kaj pričakuješ od prehoda. Pač isto klikaš okoli, le da so malo drugačne ikone. Ne bo zdaj računalnik delal namesto tebe ali pa ti ugibal misli, da ti ni treba klikat. Za prehod mojih staršev je bila motivacija manj virusov, jaz sem pa šaltala zaradi čiste kljubovalnosti, da ne bom prispevala k Microsoft monopolu. Mission accomplished. ;)
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.948
5.474
113
Vse kar je rekla ona....

Razen:
1) Mint namesto Ubuntu (ker so prodali userje za infote + xfce mi je boljši od default ubuntu destktopa
2) ne virusi...ampak stalno krekanje winsov....praktično podobno kot virus...
 
  • Haha
Reactions: damirj

Zwergschnauzer

Fizikalc
12. dec 2022
1.676
14
48
Murska Sobota
meni se zdi ukinitev podpore konec leta kar hud varnostni problem
pojasni :)

prej sem imel notebook iz 2014 in win 8.1, nikoli posodobil, brez antivirusa... brez ene težave

ko je chrome začel pisat da ne bo več updejta in ker je vedno bolj mlel, sem menjal, pasica je bila sitna reč

ne imet paranoje, kak te hekeri za vogalom čakajo, pa ravno tebe ...

tveganja praktično ni
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.394
1.013
113
Celje
Obišči stran
če je tako easy, napiši :)
Kot je že bilo napisano nekaj postov nazaj. Zadeva je zelo easy.

Ko prideš, do točke, da začne težiti za internetno povezavo narediš spodnje:

press SHIFT+F10 keys to open Command Prompt.
Execute OOBE\BYPASSNRO command then.

After this, setup will reboot the computer and after reboot, you’ll get a new option I don’t have Internet or Continue with limited setup to skip the Internet requirement.
 

Zwergschnauzer

Fizikalc
12. dec 2022
1.676
14
48
Murska Sobota
Kot je že bilo napisano nekaj postov nazaj. Zadeva je zelo easy.

Ko prideš, do točke, da začne težiti za internetno povezavo narediš spodnje:

press SHIFT+F10 keys to open Command Prompt.
Execute OOBE\BYPASSNRO command then.

After this, setup will reboot the computer and after reboot, you’ll get a new option I don’t have Internet or Continue with limited setup to skip the Internet requirement.
kot sem že povedal, ta metoda na mojem novem HP ni delovala ...