Predstavniki ljudstva na sodišču

dijo_porko

mona
6. sep 2007
2.124
55
48
122
ali kako se že temu reče, v glavnem: danes sem imel na sodišču obravnavo in zraven sta bili tudi dve študentki prava kot predstavnici ljudstva. Ali imajo to na pravni fakulteti kot obvezno prakso + kaj imajo od tega? Sicer si je na začetku ena od punc pripravila blok za pisanje, a ga je kmalu pospravila.

LP
 

dekca

alter gentleman
25. jul 2007
3.964
0
36
123
A ni to kukr ene sorte porota? Mislim, da je obvezno se udeleževat razprav, če te uturijo med porotnike. Mogoče sta bli tedve porotnici, pa najlažje naberejo porotnike na pravu, ker med ljudstvom ta funkcija ni ravno priljubljena.
Kakšno pizdarijo si pa ušpiču?
 

lovelove

lovelove
23. jul 2007
2.788
0
36
115
zravn komšije
Citat:
Uporabnik dijo_porko pravi:
ali kako se že temu reče, v glavnem: danes sem imel na sodišču obravnavo in zraven sta bili tudi dve študentki prava kot predstavnici ljudstva. Ali imajo to na pravni fakulteti kot obvezno prakso + kaj imajo od tega? Sicer si je na začetku ena od punc pripravila blok za pisanje, a ga je kmalu pospravila.

LP

Ja, v bistvu gre za obvezno udeležbo na glavni obravnavi. (ponavadi gre to pri Kazenskem pravu In Kazenskem procesnem pravu)

Najbrž ni treba povedati, da so glavne obravnave javne, razen kadar zakon določa drugače.
 

lovelove

lovelove
23. jul 2007
2.788
0
36
115
zravn komšije
Citat:
Uporabnik dekca pravi:
A ni to kukr ene sorte porota?
ne-ne-1.gif
 

kloshar

Ciganæe
26. jul 2007
5.998
0
36
Citat:
Uporabnik dijo_porko pravi:
ali kako se že temu reče, v glavnem: danes sem imel na sodišču obravnavo in zraven sta bili tudi dve študentki prava kot predstavnici ljudstva. Ali imajo to na pravni fakulteti kot obvezno prakso + kaj imajo od tega? Sicer si je na začetku ena od punc pripravila blok za pisanje, a ga je kmalu pospravila.

LP

Ej, glihkar sem prišel z obravnave, hjoj, naklučje ... Sodilo se je enemu cigotu, ki je bil obtožen velike tatvine, sojenje pa je bilo prestavljeno, ker se obtoženi ni zglasil na sodišču.
grin1.gif


Smo pa dobili že v začetku leta nalogo, da se moramo v 1. letniku študija udeležiti vsaj ene obravnave in napisati poročilo.

Evo ti odgovora.
wink-1.gif
 

dijo_porko

mona
6. sep 2007
2.124
55
48
122
Jaz nič, nastopal kot priča oz. oškodovanec pri tožbi države proti xy, ki ga tožijo po 325. členu kazenskega zakonika.

325. člen

(1) Udeleženec v prometu, ki s kršitvijo predpisov o varnosti cestnega prometa iz malomarnosti povzroči prometno nesrečo, v kateri je bila kakšna oseba hudo telesno poškodovana, se kaznuje z denarno kaznijo ali z zaporom do treh let.
(2) Če ima dejanje iz prejšnjega odstavka za posledico smrt ene ali več oseb, se storilec kaznuje z zaporom do osmih let.

Na srečo samo točka 1)

Modela pa itak ni bilo na sodišče(neupravičeno), ampak ga niso prisilno privedli.

LP
 

Roby

Pripravnik
27. jul 2007
429
0
16
www.sd-preserje.com
Citat:
Uporabnik kloshar pravi:
Citat:
Uporabnik dijo_porko pravi:
ali kako se že temu reče, v glavnem: danes sem imel na sodišču obravnavo in zraven sta bili tudi dve študentki prava kot predstavnici ljudstva. Ali imajo to na pravni fakulteti kot obvezno prakso + kaj imajo od tega? Sicer si je na začetku ena od punc pripravila blok za pisanje, a ga je kmalu pospravila.

LP

Ej, glihkar sem prišel z obravnave, hjoj, naklučje ... Sodilo se je enemu cigotu, ki je bil obtožen velike tatvine, sojenje pa je bilo prestavljeno, ker se obtoženi ni zglasil na sodišču.
grin1.gif


Smo pa dobili že v začetku leta nalogo, da se moramo v 1. letniku študija udeležiti vsaj ene obravnave in napisati poročilo.

Evo ti odgovora.
wink-1.gif

offtopic
A ti si bodoči pravnik. Zdej pa razumem zakaj take bedarije pišeš. Poznam kr neki pravnikov pa usi kr neki bluzijo brez veze!
 

ahmet_car

poupismen
3. sep 2007
563
0
16
delal sem na sodišču in noben nesme vstopiti v okrožno sodišče v Ljubljani če nima vabila.
Varnost imajo kr orenk urejeno.
 

PNG

Fizikalc
24. jul 2007
1.103
2
38
41
papua nova gvineja :)
www.senzala.si
ja, kot so rekli...gre za obvezno udeležbo na eni obravnavi, pol moraš pa poročilo napisat. Je zadeva kar komplicirana, ker se skoraj nobena obravnava ne konča z obsodbo/oprostitvijo, saj vedno kdo manjka (obtoženi, priča..). To je tut vse, kar vidiš sodišča v 4 letih prava
bonk.gif


Predstavnik ljudstva je pa lahko mislim da vsak na vseh javnih obravnavah, saj se tako uresničuje načelo javnosti sojenja (kontrola sodnih organov).
 

kloshar

Ciganæe
26. jul 2007
5.998
0
36
Citat:
Uporabnik excalibur pravi:
Citat:
Uporabnik kloshar pravi:
Sodilo se je enemu cigotu, ki je bil obtožen velike tatvine...

Eh...to pa res ne vem, če bi ti verjel na besedo
grin1.gif

Mi je govorila potem sodnica, kako se je tip branil ... Bili so 3je komadi in so šli krast aluminij (al baker, ne vem). Tist aluminij so potem zavili v bale (slama), jih kotalili po hribu in preko ograje nalagali na kombi. No, potem je prišla policijo, 2 sta zbežala, onega, ko je zlagal bale v kombi, so pa dobili. In on je rekel, da se je čisto po naklučju znašel tam, da je stal na drugi strani ograje, da sta ga una 2 nagovarjala v to, da je kombi dobil po naklučju od sestre, ker je šel pogledat punco ... V glavnem
hysterical-1.gif