Covid-19 Pravno obrazložen postopek za zavrnitev testiranja

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Zboliš in rabiš dotora, kisik...kaj potem? Greš do šlosarja da ti posodi o2 bombo?
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.526
9.218
113
Ne, najprej ti bo doktor porinil v roke kup obrazcev s katerimi boš prevzel odgovornost. In dokler ne podpišeš, te bo gledal, kako umiraš. Če si nezavesten, te bodo pa kar direkt do krematorija zategnili.
Me zanima, kako gre jemanje krvi na medicini dela za pregled pred službo čez brez odvetnikov in FB ter Wordpress doktorjev.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Robert

Konec

Guru
Izključen uporabnik
22. avg 2007
1.924
753
113
GO rica
Pa kaj se gonijo saj ima vsak ustavno pravico dati odpoved ,noben nikogar ne sili v test. Osebno nocem in scasoma bo vedno vec tega da mi vnuka uci netestiran ucitelj ,nocem da mi prodaja netestirana trgovka ,nocem da me strize netestirana frizerka ..in se in se se lahko zmisljujem .....pa smo tam.... Prevec demokracije vsakemu teletu je huda stvar.
 
15. jan 2019
3.459
1.085
113
Recimo Zakon o nalezljivih boleznih.


8. Obvezni zdravstveno higienski pregledi s svetovanjem
31. člen
Zdravstveno higienski pregledi s svetovanjem zaradi preprečevanja nalezljivih bolezni obsegajo usmerjene preglede objektov in prostorov, predmetov in oseb, svetovanje, vključno z odvzemom materiala za usmerjeno laboratorijsko preiskavo.
Pregledi iz prejšnjega odstavka so obvezni za:
1. osebe, ki opravljajo vzgojno-izobraževalno, vzgojno-varstveno in zdravstveno dejavnost, ter za objekte in prostore, kjer se ta dejavnost opravlja;
2. osebe, ki opravljajo dejavnost higienske nege in rekreacije prebivalstva, ter za objekte in prostore, kjer se ta dejavnost opravlja;
3. osebe, ki pridejo v stik z živili, pitno vodo ali zdravili pri izdelavi in prometu živil in zdravil, pri oskrbi prebivalstva s pitno vodo, ter za objekte in prostore, kjer se te dejavnosti opravljajo.
Delodajalci morajo omogočiti preglede iz prejšnjega odstavka v delovnih prostorih in v času, ko poteka delovni proces, razen predhodnih zdravstvenih pregledov oseb, ki se opravijo pred sklenitvijo delovnega razmerja in v sodelovanju z medicino dela.

Npr. učitelj bo modroval, da se ne bi testiral? po drugi strani pa bi lahko širil in okužil deco. Pa kje mi živimo :)

Kazenski zakonik

Prenašanje nalezljivih bolezni
177. člen
(1) Kdor se ne ravna po predpisih ali odredbah, s katerimi pristojni organ odredi pregled, razkuženje, izločitev bolnikov ali kakšne druge ukrepe za zatiranje ali preprečevanje nalezljivih bolezni pri ljudeh in s tem povzroči, da se nalezljiva bolezen razširi, se kaznuje z denarno kaznijo ali zaporom do enega leta.
(2) Enako se kaznuje, kdor se ne ravna po predpisih ali odredbah, s katerimi pristojni organi določijo ukrepe za zatiranje ali preprečevanje kužnih bolezni pri živalih, ki se lahko prenesejo na ljudi, in s tem povzroči, da se kužna bolezen prenese na ljudi.
(3) Kdor stori dejanje iz prvega ali drugega odstavka tega člena iz malomarnosti, se kaznuje z denarno kaznijo ali zaporom do šestih mesecev.
(4) Če ima dejanje iz prvega, drugega ali tretjega odstavka tega člena za posledico smrt ene ali več oseb, se storilec kaznuje za dejanje iz prvega ali drugega odstavka z zaporom do osmih let, za dejanja iz tretjega odstavka pa z zaporom do petih let.

Upam, da so tistega šipca, ki je prinesel angleški sev, ustrezno preganjali.

Te ustavi policaj, ne bom pihal...., potrebuješ pregled za vozniški, ne bom....itd. itd.

Ni treba, ja, noben te ne more prisiliti...

Kakšen bo rezultat pametovanja, pa je jasno.

Sem za Indijski model s palico.
 

Alan

Fizikalc
22. jul 2007
2.031
19
38
42
Ljubljana
Mislm da ste falil poanto, marsikdo nebi mel problemov s testiranjem, ce bi bil ta realen pokazatelj! Pa obstajajo tud neinvazivne verzije ki pa jih pri nas ne uporabljajo razen ce je zdravnisko predpisano. Tezijo s testiranjem v prvi vrsti zaradi zasluzka in pa seveda za nabijanje cifer da se bojo lohk se mal igral to svojo igrco!
 
15. jan 2019
3.459
1.085
113
Mislm da ste falil poanto, marsikdo nebi mel problemov s testiranjem, ce bi bil ta realen pokazatelj! Pa obstajajo tud neinvazivne verzije ki pa jih pri nas ne uporabljajo razen ce je zdravnisko predpisano. Tezijo s testiranjem v prvi vrsti zaradi zasluzka in pa seveda za nabijanje cifer da se bojo lohk se mal igral to svojo igrco!

vseh teh scen ne bi imeli, če folk ne bi bil jebvetrski in bi se odgovorno obnašal...
 
13. jul 2011
2.677
625
113
Mislm da ste falil poanto, marsikdo nebi mel problemov s testiranjem, ce bi bil ta realen pokazatelj! Pa obstajajo tud neinvazivne verzije ki pa jih pri nas ne uporabljajo razen ce je zdravnisko predpisano. Tezijo s testiranjem v prvi vrsti zaradi zasluzka in pa seveda za nabijanje cifer da se bojo lohk se mal igral to svojo igrco!

Marsikdo ima probleme z vsemi in z vsem.
Zakaj HAG test ne bi bil merodajen? Pri nas v službi smo jih v razmaku pet tednov opravili nekaj sto in nismo imeli nobenega lažnega pozitivnega. Imeli smo enega lažnega negativnega, pa še ta možno da v času testiranja še ni bil okužen. Verjamem, da zna biti kakšna serija testov problematična, ampak to se hitro ugotovi in sploh ne pomeni, da so problematični vsi testi. Statistika in ZKP pravita tako, ne glede na to kaj tumbajo butasti mediji.
Koliko je metoda invazivna pa ve vsak sam. Moj sedemletnik jo je dvakrat prestal brez da bi trznil. Nekateri odrasli pa znajo narediti dramo iz tega, to pa ja.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Konec
19. jul 2007
2.766
1.495
113
Mislm da ste falil poanto, marsikdo nebi mel problemov s testiranjem, ce bi bil ta realen pokazatelj! Pa obstajajo tud neinvazivne verzije ki pa jih pri nas ne uporabljajo razen ce je zdravnisko predpisano. Tezijo s testiranjem v prvi vrsti zaradi zasluzka in pa seveda za nabijanje cifer da se bojo lohk se mal igral to svojo igrco!
A lahko malo elaboriraš, ali pa ti nabijaš črke.
ta realen pokazatelj/za nabijanje cifer - virus je itak fejk / PCR testi so fajk / PCT testi so OK, ampak HAT je pa čisti fejk
svojo igrco! - a to misliš, "sedaj ko vsi umrejo samo zaradi covida" in"plačujejo da svojci prijavijo pokojnika kot COVID" ali pa "3.717 je itak fejk" pa "17 % presežna smrtnost je itak fejk"
 
  • Haha
Reactions: jonny77
15. jan 2019
3.459
1.085
113
pa kje si se ti skrival celo leto te epidemije? si bil odgovoren in si bil doma, odklopljen od interneta, za vsak slučaj, ker mogoče korona tud po žici lahko pride?

smo tole že vse predelali... po ene 10x.

Zadevo širijo packi.

Imam tu sosede, se lepo pazili od lani, potem pa letos šli na družinski praznik (torej tvegali) in vsi so lepo fasali, ni bilo prijetno (pripovedovano čez ograjo na 5m).

Če bi se folk odgovorno obnašal, se virus ne bi tako širil in bi ža prej zajezili.

Zabave so seveda še naprej, za zaprtimi vrati.

Jaz sem bil odgovoren, veliko časa sem bil doma, ker je država zaradi packov zaprla, šole, ustanove, pa tudi sicer se nisem izpostavljal. V trgovini še vedno hodim jaz na 3 tedne in to je to. Ostalo pa se je naročalo po spletu.

Asocialno vedenje in druženje v mehurču ter higiena je največ kar lahko narediš sam.

Enim se pa j.... ko pa fašejo in razširijo pa izgubijo spomin al pa vse solzno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad in Konec

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.611
245
113
ne vem, delovni procesi so potekali normalno, živilske trgovine so laufale na polno - tukaj se je mešalo precej ljudi iz različnih okolij.

Zdej krivit samo tiste, ki so šli na družinski praznik za vse okužene je precejšnje pretiravanje.
 
19. jul 2007
2.766
1.495
113
ne vem, delovni procesi so potekali normalno, živilske trgovine so laufale na polno - tukaj se je mešalo precej ljudi iz različnih okolij.

Zdej krivit samo tiste, ki so šli na družinski praznik za vse okužene je precejšnje pretiravanje.
delovni procesi sopotekali normalno, živilske trgovine so laufale na polno
to je družbeno gledano pomebno dogajanje s precej veliko dodane vrednosti

samo tiste, ki so šli na družinski praznik
to je družbeno gledano povsem nepotrebno dogajanje z nula dodane vrednosti (na individualnem nivoju je precej pomembno dogajanje, ampak v tem času je to enostavno irelevantno dejstvo)

In dandanes, v obdobnu snežinkic, ki so oh in sploh pomembni in posebni, je pač to zunaj dojemanja realnosti
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad in Konec

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.611
245
113
delovni procesi sopotekali normalno, živilske trgovine so laufale na polno
to je družbeno gledano pomebno dogajanje s precej veliko dodane vrednosti

samo tiste, ki so šli na družinski praznik
to je družbeno gledano povsem nepotrebno dogajanje z nula dodane vrednosti (na individualnem nivoju je precej pomembno dogajanje, ampak v tem času je to enostavno irelevantno dejstvo)

In dandanes, v obdobnu snežinkic, ki so oh in sploh pomembni in posebni, je pač to zunaj dojemanja realnosti

ampak še vedno, ne moreš rečt da so družinski prazniki krivi za večino okužb. In če bi hoteli 0 okužb, bi pač ustavili še vse delovne procese. Zaprli ljudi v hiše in stanovanje za 3 tedene, pa bi bilo. ampak sej zdej vemo, da to rešitev, a ne?

druga zgodba je pa res - dojemanje resnosti situacije. Paniki pretiravajo in se skrivajo, snežinkice pa pač flankedrajo okoli in se imajo lepo kolikor se pač lahko imajo ob takih ukrepih, kakšna vmes res prenese virus, ampak s tem poskrbi za boljšo prekuženost naroda! :)
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.353
1.733
113
Če bi res hoteli manj okužb, bi kot prvo ne nagrajevali folka zato da hodi okužen v službo (100% nadomestilo) in kot drugo poenostavili popolnoma idiotsko ureditev dela od doma.

Drugače pa "epidemiolog" v meni upa da so se vsi ti tepci, ki ne premorejio kančka zdrave pameti in se držat niti osnovnih ukrepov, že okužili in da tokratno sproščanje ne bo imelo pretirano negativnega vpliva na razmere.

Kar vidim debile: "Sej ni več ukrepov, gremo obiskat vse kolege, znance in sorodnike. Saj je dovoljeno zbiranje do 10. Toliko nas ne bo!"