Uvozni postopek čas izvedbe

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
Pozdravljeni,

zanima me okviren čas , v katerem se lahko uredijo papirji do registracije za uvoženo vozilo.

Vozilo je že pri avtohiši ,pa me zanima v kakšnem času se lahko uredijo dokumenti.

Kakšen je sploh postopek do registracije v Sloveniji.

To me zanima , ker prodajalec pravi , da verjetno v enem tednu ne bo šlo skozi ??
 

jezek

Guru
24. jul 2008
2.618
1.241
113
Meni je delal diler in sem imel naslednji dan po tem ko je sleper razlozil avto vse papirje za registracijo. Je pa bilo sredi tedna in diler ima ocitno neke veze za homologacijo. Furs je odlocil v 4 urah (elektronska vloga plus vljuden klic...)
 
  • Všeč mi je
Reactions: mercedes
5. apr 2015
1.337
692
113
Ponavadi se pri fursu ustavi. Imajo 30 dni za obdelavo vloge. Klic res pomaga, men so rekli, na kateri enoti je najkrajša čakalna doba in sem potem tistega izbral. Trajalo je 5 delovnih dni od oddaje vloge prek edavkov.

Verjetno pa dilerji majo 1000 in 1 zgodbico za furs da pospešijo zadevo.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.407
9.158
113
glavni problem je bil (pred leti furs) celo 2 meseca...zdaj pa mislim da gre rel. hitro skozi. če maš homolomo, lahk pa na preizkušnjo voziš in čakaš na furs.
 
  • Všeč mi je
Reactions: mercedes

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
Zato me pa zanimajo okvirni termini . Prodajalec je predvidel ,da bo morda urejeno že drugi teden ?

Itak moram čakati ,samo vseeno me zanima okvirno kako je s temu..
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
Če dopušča možnost ,da bi bilo drugi teden ,pa verjetno najbolj pozna postopek ali pa ljudi...
Sploh nima veze ,zanimalo me je samo , ker sem mislil ,da je to rešeno takoj..Zato sem spraševal ,da me nebi on kaj flancal.
 

ptice

Fizikalc
23. jul 2011
225
172
43
Jaz sem poleti "uvozil" dve vozili. Homologacija je hitra - v ponedeljek opravljena, papirji v torek. Glede FURSa sem že pred tem preko euprave "na zalogo" vložil nepopolno vlogo-brez homologacije in jo dopolnil takoj s homologacijo. Tako sem že imel neposreden stik z referentom. Odmero DMV so izdali v nekaj dneh, kljub dopustom, vse preko emaila, brez zamudnega pisnega vročanja.