Praga Hotel

YuGec

Fizikalc
18. avg 2007
2.801
0
36
Ima kdo kakšne izkušnje s hoteli v Pragi?

Vredu hotel za solidno ceno se išče za konec novembra.
 

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
11
38
Baroko , ko sem službeno v Pragi sem ponavadi tukaj, 2 posteljna soba je cca 60€/noč, všeč mi je, ker imajo povsem zaprto notranje parkirišče, ter v zelo mirnem predelu se nahaja.
Če tu ni prosto vzamem sobo v Quality , cenovno podobno, slabše parkirišče, ob glavni vpadnici...
 

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
11
38
V centru sem spal samo enkrat in sicer tukaj, Yasmin cena cca. 180€ za dvoposteljno sobo, zadeva je zelo "fancy", temu primerna je tudi cena...

Jaz sem raje malo ven iz centra, sploh, ker se vedno gor peljem z avtom, hoteli v centru so večinoma omejeni s parkingi.
Povezave do centra so odlične z vseh strani mesta, tramvaj, metro, taksi.
Boš pa tudi v centru našel ugodno prenočišče, le, da sobe za isti denar ne bodo tako "komot" kot malo iz centra.
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.324
944
113
Titograd
Tnx. Upam da bom bližje centra. Kako pa so kaj cene? Res variirajo iz ene ulice v centru do druge poleg?



Aja, pa kakšne so cene javnega prevoza, torej taxi, metro in kaj še pač imajo?
 
Nazadnje urejeno:

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
11
38
Ja res je, hoteli imajp zelo različne cene, glede na to v kako "elitni " ali "zloglasni " ulici stoji hotel...
Svetujem da v Googla vpišeše "Praga hotels", pa ti jih vrže ven malo morja, skoraj vsi imajo na strani tudi cenik.

Najceneje se je voziti z metrojem, je pa res, da vozi "samo" do 2:00.
Na avtomatu pač kupiš 24 urno karto in se po mili volji voziš gor pa dol po Pragi, cena mislim, da je okrog 2€ za cel dan.

Tramvaj ima podobno ceno, vozijo celo noč (glavne linije), le bolj poredki so med 24:00 in 6:00.
Če primerjam metro in tramvaj, s z metrojem neprimerno hitreje od enega konca Prage na drugega...

Taksisti so zgodba zase..., sploh ponoči, če greš nadelan iz diskača v hotel..., te probajo opeharit.
Pač greš od enega dor drugega pa zbijaš ceno..., recimo za razdaljo 5-6 km, kot npr od Slona do BTC-ja, plačaš lahko od 10-25€, od začetka, ko nisem vedel kako stvar deluje so me nategoval.
Zdaj pa lepo vprašam kolko do tega in tega hotela, prvi reče 600 kron, cca. 20€, drugi 500..., no na koncu se ponavadi peljem za 300 kron.

Kolkor so mi povedali (domačini, s katerimi poslovno sodelujemo), velja še najbolj zaupati taxi službi "AAA", so največji in naj bi vozili po enotni tarifi za vse..., odkar vem za njih si jih, kar iz hotela naročim in res do sedaj še ni bilo problemov.

Taxi AAA
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.324
944
113
Titograd
Hvala za info. celodnevna za metro je zanimiva varianta, iz 31. decembra na 1. januar baje tak vozi tudi ponoči
smile-1.gif