Vprašanje glede odpovedi hotela v Italiji...

delavec44

Guru
17. dec 2012
1.636
993
113
Ne more biti en mail dovolj za pogodbo. Potem jaz lahko podatke od Jožeta pošljem in bodo njega terjali. Pošljem seveda iz njegovega novega maila.
 

ksi

Fizikalc
23. avg 2007
160
68
28
Ne more biti en mail dovolj za pogodbo. Potem jaz lahko podatke od Jožeta pošljem in bodo njega terjali. Pošljem seveda iz njegovega novega maila.
Potem ti prideš do Hotela in rečejo, da je eden ponudil več in nimajo frej sobe. Seveda je mail dovolj za potrditev za obe strani. Saj isti hotel je imel tudi sigurno opcijo bookinga. Zakaj ni preko bookinga vzel?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Zwergschnauzer

Zwergschnauzer

Fizikalc
12. dec 2022
1.676
11
48
Murska Sobota
Dajmo malo razjasnit.

Če je iz mailov mogoče razbrati predmet pogodbe, ceno, stranke, pogodbeno voljo-soglasje, so bistvene sestavine dogovorjene in je zadeva veljavna.

Če ti po mailu pošlješ povpraševanje hotelu za sobo za določen datum in ti odgovorijo, da je fraj ter sporočijo ceno, nakar "rezerviraš", menda ni dileme, da bo sledila neka "kazen", če se ne boš pojavil dogovorjenega dne v hotelu.

Če pa kakšni detalji niso dogovorjeni (splošni pogoji, kadilci, živali, posebej o odstopu itd.) pa to ne vpliva oziroma so neupoštevni.

Zakaj ni preko bookinga? :)

Zato ker alter šola uči, da je preko maila-direktno, brez provizije bookingu, ceneje ... in ker lahko po balkansko se ne pojaviš in ti nič ne morejo :)
 

Zwergschnauzer

Fizikalc
12. dec 2022
1.676
11
48
Murska Sobota
Ne more biti en mail dovolj za pogodbo. Potem jaz lahko podatke od Jožeta pošljem in bodo njega terjali. Pošljem seveda iz njegovega novega maila.
same lumparije ti gredo po glavi... a tak za foro bi maile hotelom pošiljal in rezerviral? :)

ja pač so na drugi strani normalni in niso zahtevali zavarovanj (kartice) itd.

nek normalen poslovni odnos, ki pa bo za balkan očitno po novem zaostren :) (110% avanas + 100% varščina za škodo)
 
27. jan 2022
4.801
1.737
113
Imam napravljenih nekaj rezervacij preko Bookinga v Koreji in povsod je plačilo na licu mesta s kartico ali kešem - KRW. Ima pa Booking mojo kartico in lepo piše, da ob odpovedi (po tistem datumu ko je še zastonj) plačam najmanj eno nočitev, ponekod tudi več.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek in Valhalla

Narodnjak

Majstr
20. jul 2007
10.254
269
83
38
Ljubljana
če prav razumem, na drugem primeru.... prodajam avto, nekdo mi po mailu začne pošiljat vprašanja, se dogovoriva za ceno (recimo da mu predračuna ne sestavim), napiše v mailu da ga bo vzel in nakazal denar, jz kao umaknem oglas oz. ostalim kupcem rečem da je avto rezerviran, on ne pride po avto niti ne nakaže denarja, potem ga lahko terjam za škodo, izpad dohodka ipd. ?
 

Zwergschnauzer

Fizikalc
12. dec 2022
1.676
11
48
Murska Sobota
če prav razumem, na drugem primeru.... prodajam avto, nekdo mi po mailu začne pošiljat vprašanja, se dogovoriva za ceno (recimo da mu predračuna ne sestavim), napiše v mailu da ga bo vzel in nakazal denar, jz kao umaknem oglas oz. ostalim kupcem rečem da je avto rezerviran, on ne pride po avto niti ne nakaže denarja, potem ga lahko terjam za škodo, izpad dohodka ipd. ?
Tako je, lahko ga terjaš na izpolnitev pogodbe, torej da plača kupnino in prevzame avto itd.

Ker posebna oblika za sklenitev pogodbe ni predpisana, velja tudi dogovor po mailu itd.

Pravica ene stranke, če druga stranka ne izpolni svoje obveznosti

103. člen

Če pri dvostranskih pogodbah ena stranka ne izpolni svoje obveznosti in ni določeno kaj drugega, lahko druga stranka zahteva izpolnitev obveznosti ali pa pod pogoji iz naslednjih členov odstopi od pogodbe z navadno izjavo, če pogodba ni razvezana že po samem zakonu, v vsakem primeru pa ima pravico do odškodnine.
 

zakajaltersuxu

Fizikalc
19. jul 2007
1.587
85
48
Ma brezveze komplicirat, kako pa te bodo identificirali na podlagi mejla. Sami naj prevzamejo riziko svojega poslovnega modela da prej ne rezervirajo sredstev.

Plus kako pa bodo dokazali da ni bilo dogovorjeno da lahko brezplacno odpoveš rezervacijo do npr. ene ure pred prihodom. Splošni pogoji če niso bili jasno skomunicirani poslani ne veljajo, tisti obljavljeni na spletni strani ali pa na oglasni deski v hotelski loži:)

Plus eno iskreno opravičilo in to je to.
 
  • Wow
Reactions: Samo Izoliranc

zakajaltersuxu

Fizikalc
19. jul 2007
1.587
85
48
Tudi če je dal podatke npr.

El Narodnjak
Cesta XIX. divizije 12
8214 Banovci
Emšo, davčno razen da se ugotovi da ta oseba obstaja / ne obstaja v slo je bolj ali manj to to.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.311
2.271
113
Iz vsega je razvidno, da je dal veliko pravih podatkov! (odpoved 1 dan pred prihodom!)
Kako gre pa za tožbo iz tujine, bo pa ALTER praksa-izkušnje povedal!