Potrebujem posojilo

jure_jankovich

Fizikalc
14. feb 2013
999
0
36
124
Torej, če prav razumem(o): imaš cca. 1000 EUR plače, 400 EUR kredita... je tko?
Ker pol je jasno, da ne moreš več dobit kredita (na preostalih cca. 600 EUR)*

* zneski so okvirni, a verjetno dokaj točni
 

Evrofil

Dopisnik z Bruslja
18. jan 2008
4.522
1
36
Nisem jaz funkcionalno nepismen, nekdo drug je: on sicer dobi vecjo placo kot je minimalna (ergo: ni na minimalni placi), ampak ima placo ze obremenjeno z drugim kreditom (sklepam, da delodajalec neposredno odvede banki).

To je ista fora kot "kolk mam slabo placo", v resnici je pa kredit za avto, pa ozimnica na obroke, pa dve izvrsbi, itd. (ne mislim specificno nate fob0s)...
 

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Če imaš kredit le še do septembra potem na banko najemi nov kredit za eno leto v višini preostale glavnice+1000€ za polog. Če boš bančnem uslužbencu lepo pojasnil boš dobil najcenejši kredit, pa še mesečni obrok ti bo nižji.

PS- ob 400€ obroku si do septembra dolžan še tam 1700 €. Če vzameš kredit 2700 € na eno leto bo obrok tam 280...300€.
 

fob0s

Zelenc'
30. apr 2014
10
0
1
Tukaj imata obadva prav, placo imam pravzaprav malo manj kot 1000 evrov in posledicno zaradi kredita dobim ven malo manj kot 600, kar pomeni da sem zal kreditno nesposoben, ceprav kot sem ze dejal imam se okoli 200 evrov maneverskega prostora....me pa veseli da se koncno razumemo....lp
 

Zmago1

Pripravnik
30. nov 2010
881
4
18
Vzemi večji kredit , z delom tega poplačaj staerga z drugim delom plačaj aro. Samo če jurja za aro nimaš kako boš pol parcelo za 20 ali 20k kupu in potem še gradil na njej?
 

fob0s

Zelenc'
30. apr 2014
10
0
1
Sem ze probal na banki in pac preko zakonov ne morejo....minimalna placa mora ostati na racunu, cena te parcele je pa smesno nizka, ker ni zazidljiva in bom na njej postavil en manjski leseni objekt, seveda brez infrastrukture....Iskrena hvala za vse odgovore. Lp
 

jure_jankovich

Fizikalc
14. feb 2013
999
0
36
124
Ne, glej ... greš na banko, kjer imaš TRENUTNI KREDIT in se zmeniš, da vzameš NOV kredit in s tem NOVIM poplačaš OBSTOJEČI kredit. Seveda pa ne bo šlo, če boš na banki "X" želel nov kredit, medtem ko imaš starega na banki "Y". Se razumeva?
Dvomim, da banka, kjer imaš trenutni kredit ne bo zainteresirana, da di da nov kredit. Ali pa ni vse tko, kot pišeš. To je pa opcija B.
 

fob0s

Zelenc'
30. apr 2014
10
0
1
Hvala za nasvet, bom se to opcijo probal, nisem niti razmisljal o tem, bojim pa se da bo odgovor isti kot pred nekaj dnevi; da ne morem mimo minimalne place, poleg tega imam do jutri cas, edino v primeru ce se z gospodom dogovorim da pocaka do naslednjega tedna s pologom. Hvala, lp
 

Evrofil

Dopisnik z Bruslja
18. jan 2008
4.522
1
36
Ne stekas...

Draga Banka, na kateri imam obstojeci kredit, a mi lahko prosim date nov kredit, ki je za 1000 EUR vecji kot je moje trenutno preostalo placilo za obstojeci kredit, z vecino poplacate obstojeci kredit, 1000 EUR in isti obrok kot sem ga imel sedaj (za, ne vem, 4 mesece vec?) mi pa ostaneta.

Jaz bom se vedno imel minimalno placo in jurja vec, pa stiri mesece dlje vam bom odplaceval.
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Na Sparkasse med prilive štejejo ne samo plačo ampak tudi... pokliči jih.
smile-1.gif



http://www.raiffeisen.si/krediti/osebni/potrosniski/
Potrošniški kredit

Potrebujete gotovino za izpolnitev skritih želja ali želite poplačati drug, manj ugoden kredit? V Raiffeisen Banki vam ponujamo ugodne gotovinske in namenske potrošniške kredite, s katerimi lahko to uresničite.
Prednosti

Do kredita hitro in enostavno.
Kredit lahko odplačujete do 5 let.
Mesečni obrok v višini do 50% plače/pokojnine.
Možno je tudi poplačilo drugih, manj ugodnih kreditov v katerikoli banki.
Možnost zavarovanja preostanka dolga kredita
------------------------------------------------
Kakšno garancijo pa ponujaš?
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Ena znanka ima enega dolžnika za 10.000 EUR. Že 10 let.

Baje bo šel v zapor, raje, kot bi ji vrnil denar. Vse dosedanje izvršbe neuspešne.
smile-1.gif
 

Zmago1

Pripravnik
30. nov 2010
881
4
18
Torej če si tako pristopil banki kot sedaj tukaj (namreč z vsakim novim postom nas prepričuješ da imač iq za 7-letnika) pol se ne čudim da si ne želijo podaljšati kredita, pa brez zamere
 

Mare77

Fizikalc
13. feb 2009
1.323
7
38
46
Okolica južne LJ.
Obstaja tudi možnost, da si za eno leto povečaš limit na svojem računu iz 300€ minusa do 1000€. Tako sem si jaz pomagal, ko sem potreboval denar... Sem pa pri NLB. Če pa izpolnjuješ njihove pogoje pa sedaj ne bi vedel.
 

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Citat:
Uporabnik fob0s pravi:
Hvala za nasvet, bom se to opcijo probal, nisem niti razmisljal o tem, bojim pa se da bo odgovor isti kot pred nekaj dnevi; da ne morem mimo minimalne place, poleg tega imam do jutri cas, edino v primeru ce se z gospodom dogovorim da pocaka do naslednjega tedna s pologom. Hvala, lp

bi prepisal svoj osebni avto na nekoga,ki bi ti posodil denar?
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.305
5.832
113
pri taščici
Mare77:Vprašanje če ni stalno dva jurja v dovoljenem minusu.
Shark: trenutno ne dam nič na notarski zapis in podobne papirje.
Naj mi prinese v hrambo material ki je vreden vsaj 2x več, pa bi mu dal denar po neoderuški obrestni meri. Zaradi mene lahko ženi zlatnino pobere, pa še svojo doda.
Notarski zapis pa naj nese na banko

Lahko sem pa jaz kupec parcele, s tem da dam polog, prodam jo pa ko bo plačana v celoti z obresti za polog.
 
Nazadnje urejeno:

alpine

Fizikalc
22. feb 2012
2.564
21
38
Škofja Loka
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:

Naj mi prinese v hrambo material ki je vreden vsaj 2x več, pa bi mu dal denar po neoderuški obrestni meri. Zaradi mene lahko ženi zlatnino pobere, pa še svojo doda.
Notarski zapis pa naj nese na banko

Lahko sem pa jaz kupec parcele, s tem da dam polog, prodam jo pa ko bo plačana v celoti z obresti za polog.

zmaga.gif