Mac mini problem

igorduska

Pripravnik
27. jan 2008
337
0
16
Ptuj
www.ptuj-on.net
Pozdravljeni,

prejšnji teden se mi je zgodilo, da mi je med delom na kratko zmanjkalo elektrike in moj mac mini se je seveda ugasnil. Ko sem ga ponovno vključil, sem takoj opazil, da se precej dolgo zaganja. Pred tem dogodkom je bil za delo pripravljen že po slabi minuti, naslednji dan pa je za zagon potreboval 26 minut.
Po nasvetu računalničarja sem spustil skozi first aid v disk utility in po tistem se mi je zdelo, da deluje bolje. V torek zjutraj ob začetku dela pa ista zgodba. Spet je potreboval več kot 25 minut in samo delovanje je bistveno slabše kot pred tem dogodkom.

Ima kdo kakšno idejo kaj bi lahko bilo narobe. Sicer sem dobil že tri odgovore, da je verjetno fasal disk, pa me vseeno zanima, če ima kdo še kakšno idejo oz. je imel podoben problem.

Sicer je še v garanciji, vendar imam težavo, ker sem potem sigurno kak teden brez njega in ga za delo nujno potrebujem in nimam nobene alternative za ta čas.

Hvala za odgovore.

Igor
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
O? My bad, moja jabka je še malo starejšega letnika in nimam zadnje verzije osx-a
zmaga.gif
 

dune

Fizikalc
26. maj 2014
1.432
39
48
HFS+ je dokaj problematičen za take zadeve, kot je izpad elektrike. Jaz bi naredil time machine backup vsega, formatiral disk in naložil osx na novo. Potem pa restoraš z backupa.
 

dune

Fizikalc
26. maj 2014
1.432
39
48
Ja to ti je še zadnja rešitev, če je vendarle težava v SW in ne v HW. Če tudi po tem ne bo delalo, bo pač treba disk menjati.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Jst nisem tako dolgo čakal, da se bo prižgal. Sem imel samo siv zaslon al neki.
Se mi zdi, da mi je to spodaj pomagalo. Pa skos sem imel občutek, da se od takrat naprej drugaže prižiga. Da je sedaj za vsak zagon tudi zapiskal. Ampak se nisem velik obremenjeval, ker je ostalo delalo:)

Resetting PRAM
Shut down the computer.
Press the power button.
Before the grey screen appears, press the Command, Option, P, and R keys at the same time.
Hold the keys until your computer restarts and you hear the startup sound a second time.
Release the keys.
After you reset the PRAM, you might notice that some of your settings have been reset—things like the time, the volume, mouse settings and keyboard preferences, and other things like that. If you remember your previous computer settings, you should be able to get it back to normal in just a couple minutes.