Potepanje po Španiji 2007

TheAnswer

Dvojček št. 1
7. avg 2007
3.732
0
36
39
No pa sem še jaz končno našel nekaj časa, da predstavim naše potepanje po Španiji. Zaenkrat v obliki fotoreportaže, kasneje enkrat pa bom dodal še komplet potopis ( še vedno v izdelavi ).

Torej na pot smo se odpravili v ponedeljek 23.7.2007 , vrnili pa v torek 7.8.2007.

Bili smo štirje, naše prevozno sredstvo pa škoda octavia 1.9 tdi.

- Vsega skupaj smo prevozili 7250 km.
- povprečna poraba okoli 6,5 l / 100 km
- spali smo v kampih ( cene za 2 šotora, avto , 4 osebe ter elektriko pa so bile od 16 € - 50 € )
- cene nafte : Italija okrog 1.30 € , Francija 1.05 - 1.20 € , Španija 0.95 - 1€ , Gibraltar 0.83 €
cheer.gif

- cene v trgovinah izven mest zelo podobne našim, oziroma še malo nižje. V večjih mestih za odtenek dražje.
- kava od 1,5 € - 3 €
- pivo okrog 2 - 3 €

No za začetek 3 slike poti. Z rdečimi kvadratki so označeni kampi. V kampu pri Granadi smo prespali dvakrat, drugje po enkrat.





Če bo koga zanimal bolj podroben potek poti, lahko kasneje dodam še potek po dnevih, od prvega do zadnjega.

No sedaj pa nekaj slik. ( naj kar takoj povem, da niso izpod mojih rok )

pogled na Monaco – brezplačno, 4 x kava v Monacu 10 €


malo pred Španijo


plaža v San Sebastianu. Atlantik presenetljivo ne preveč hladen. Tam okrog 22, 23 °C


gps – u negre slepo zaupati. Včasih najde take in drugačne »bližnjice«


res prekrasno, ni kaj dodati



grad v Figueresu


planota visoka okrog 1000m , posejana z nekaj čez 1200 vetrnicami


žito do koder seže pogled


še en grad, v Španiji jih je res ogromno


meni osebno najlepši od teh ki smo jih videli


Segovia : akvadukt


katedrala


grad


prestol Segovi-jskega gradu


z malo sreče vidiš tudi kakšnega divjega konja


Cordoba : zvonik mošeje ( visok natanko 99 m )


pa še naš luksuz


najjužnejša točka Evrope ( Punta de Tarifa ), na levi strani Atlantik, na desno Sredozemlje med njima pa naše prevozno sredstvo


hribček v ozadju ni kar en hribček, temveč Afrika


Gibraltar navduši že ob prvem pogledu


takole pozirajo opice na Gibraltarju


vrtovi Mavrske palače Alhambre




pogled iz Alhambre na Granado


ter še pogled na dvorišče ( meni se ta bolj dopade )


Sierra Nevada. Z avtom se pripelješ na 2550m. Zunaj te pričaka prijetnih 26 °C. kakšen balzam proti 45,5 °C iz Cordobe


kavbojska vasica v Tabernasu. Tu je bilo posnetih ogromno westernov. Med drugim tudi The good, the bad, the ugly


akvarij v Valencii ( baje največji v Evropi )


še ena slika iz Valencie. Stavba 4D Imax kina


malo pred Barcelono – hribovje Monseratt


narodni muzej v Barceloni


2 sliki vodometa, ki je nekajkrat na teden, traja okrog 2 uri, ogleda pa si ga nekaj tisoč ljudi



Gaudijeva mojstrovina – Sagrada familia


slovita La Rambla. Pivo ni ravno najcenejša zadeva tukaj. 2 x superca = 28 €


Figueres – rojstni kraj Salvador Dalija



Evo, to bi bilo zaenkrat iz moje strani vse. Če vas pa karkoli zanima, kar vprašajte.
Se bosta pa verjetno kaj javila še avtorja slik, ki sta pravtako registrirana tu na alterju, ter bosta še onedva kaj dodala.
 

Hazler

Pripravnik
3. sep 2007
361
0
16
Obišči stran
Super. Ker je to moj že dolgo načrtovani načrt. Mogoče malo dlje do portugalske, me res zanimajo vse podrobnosti. Če bi res lahko napisal vse po dnevih bi bilo super. V katerih kampih ste spali in kakšni so.
 

TheAnswer

Dvojček št. 1
7. avg 2007
3.732
0
36
39
Potopis je v izdelavi. Tam bo opisan vsak dan posebaj, zraven bo pot od vsakega dneva, + še kakšna slika več kot tukaj.

Bo pa verjetno minilo še kakšen teden, dva predno ga bom dokončal, zato sem tudi najprej objavil samo nekaj slik, ter najbol pomembne podatke.
 

Group_Therapy

Dvojček št. 2
18. jul 2007
7.339
1
38
No, tudi tale tema ni napacna
grin1.gif

Mogoce bom ob priliki vrisal pot v Google Earth, samo se mi bolj malo da
redface-1.gif
 

karantanka

alterka & vizitka 2007
19. jul 2007
7.108
0
36
Notranjska
www.mojaknjiga.si
Ena sama foušija me je, ful dobru. Jaz bi tudi rada videla dnevni potopis, še posebej me zanima francoski del. Sama sem namreč nameravala letošnje poletje (vsaj 3 tedne) preživeti v Franciji, pa je zaradi nakupa hiše je potem vse skupaj odpadlo.
 

bushi

Pripravnik
12. avg 2007
381
0
16
Obišči stran
Kolko so pa bli kaj stroski? Tisto kaj si napisal, sem videl, ampak mislim vse skupaj?

Prenocisca?
Benzin?
Cestnine?
Ostalo?
Skupaj?
 

TheAnswer

Dvojček št. 1
7. avg 2007
3.732
0
36
39
Citat:
Uporabnik bushi pravi:
Kolko so pa bli kaj stroski? Tisto kaj si napisal, sem videl, ampak mislim vse skupaj?

Prenocisca?
Benzin?
Cestnine?
Ostalo?
Skupaj?

No pa dajmo mal seštet vse skupaj.

Nočitev : 12 x camp = 460 € ( povprečno 38 € na kamp oziroma 9,5 € na osebo )

gorivo : 7250 km , poraba 6,5 l = 470 l disla ( kar je prbl. 500 € )

cestnine : Italija 2 x 60 € , Francija ( proti Španiji okrog 10 €, nazaj prbl. 30 € - če bi šli vseskozi po AC okrog 60 € v vsako smer ) , Španija - 6 €
Španci imajo ogromno zastonj avtocest, tiste ki so pa plačljive pa so noro drage. Plačljive AC so okoli turistično najbolj razvitih krajev, drugje je enostavno tako malo prometa da se jim ne splača.

Ostali stroški: - tukaj lahko štejemo predvsem razne vstopnine, ki se ponavadi gibljejo tam od 5 - 10 €
nekaj primerov: - katedrala Segovia 3€ , grad Segovia 4€ , palača Alhambra 10€ , mošeja v cordobi 8€
Malo dražja pa je bila vstopnina v akvarij v valencii ( 23 € )

Skupni strošek: za 15 dni smo porabili vsak okrog 550 € ( sploh ne veliko glede na to kaj vse vidiš in doživiš )
 

virtuoz

Fizikalc
20. jul 2007
873
80
28
Turo, ki sem jo opravil lani sem že opisal v Popotniški malhi, sedaj pa dodajam še slike:





















Še malo predstave akcije divjega zahoda, ki pa je bila neverjetno realistična:





Čudovito mestece Peniscola, kjer smo doživeli tudi njihov praznik in parado.

Tako izgledajo španske bojevnice v akciji:



Ter njihovi možje, prav tako v akciji: (jaz se nahajam varno za rešetkami
smile-1.gif
)



Peniscola











 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
@TheAnswer
Odlicno! Res lep roadtrip. Vidim da ste imeli QUECHUA sotor. Kako se je kaj obnesel? Kondenz u sotoru? Ste imeli kaj dezja?

@virtuoz
A bi lahko pod ali nad slikce napisu kaj (kje) je na sliki da bomo vedeli pri nactrtovanju podobnega roadtripa. Ker nekatere zadeve se mi res dopadejo in jih nebi rd izpustil.
smile-1.gif
(usaj za slike 1,2,3,4,5 in 8) :D
Lepo prosim
 

Group_Therapy

Dvojček št. 2
18. jul 2007
7.339
1
38
Citat:
Uporabnik alfist555 pravi:

@TheAnswer

Odlicno! Res lep roadtrip. Vidim da ste imeli QUECHUA sotor. Kako se je kaj obnesel? Kondenz u sotoru? Ste imeli kaj dezja?




Sotor je prestal nalogo, samo ko bi se se pospravil tako hitro, kot se postavi
grin1.gif
V dezju ga pa se nismo sprobali.



Priporocam
cheer.gif
 
Nazadnje urejeno:

virtuoz

Fizikalc
20. jul 2007
873
80
28
Malo zamujam, toda bolje kasneje kot nikoli.
redface-1.gif


1. Samostan na gori Montserrat pri Barceloni
2. Park v Barceloni
3. Cadiz
4. Cadiz
5. Sevilla
8. Sevilla
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Virtuoz in Group_therapy a ste sli skupi? Zanima me se neki. Opazu sem da je zraven useh avtocest peljejo tudi navadne magistralke. Kako je z cestninami u Spaniji in kje ste se vi vozili? Po avtocesti ali po magistralkah?

Hvala obema