POPRAVILO peč iz kotlovne pločevine

Tenforest

Majstr
3. sep 2007
5.654
498
83
41
povsod malo
Moj pravi, da se lahko kadar koli z njim pripelje inšpektor in gresta pogledat "novo" peč in on se ne bo hecal ker konkurenca je huda in se enemu drugemu mečejo polena pod noge.
Državi se gre, da zmanjša CO in ppm 2.5 tudi zaradi TEŠa ki bo bruhal lignit do 2050
 
  • Všeč mi je
Reactions: mercedes

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.300
3.409
113
No lahko pa si kot moj tast , ki dimnikarja ne spusti v bližino hiše. Pa malo dopise piše in minevajo leta.
Take tudi imamo
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Moj pravi, da se lahko kadar koli z njim pripelje inšpektor in gresta pogledat "novo" peč in on se ne bo hecal ker konkurenca je huda in se enemu drugemu mečejo polena pod noge.
Državi se gre, da zmanjša CO in ppm 2.5 tudi zaradi TEŠa ki bo bruhal lignit do 2050
Samo še vedno je sivina..Ne vem čisto točnega datuma ,ampak recimo lani,predlani si jo lahko še uradno kupil v trgovini. A vgraditi je ne smeš sedaj ?
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Samo še vedno je sivina..Ne vem čisto točnega datuma ,ampak recimo lani,predlani si jo lahko še uradno kupil v trgovini. A vgraditi je ne smeš sedaj ?
Ne, ne smeš. Gre za dve med seboj neusklajeni inštituciji.
Ena je tržni inšpektorat, ki prodajo dovoli (oz. jo je dovolila), medtem pa okoljski inšpektorat ne dovoli oz. ni dovolil uporabe. Vsaj leta 2019 je bilo tako. :nigladek:
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Še vedno je sivina. Samo ne vem koliko to potegne.
Vsa ta navodila veljajo za primarni vir ogrevanja. Jaz imam še vedno eno peč na kurilno olje v sistemu. Dam gorilec pregledati ,pa rečem da je to primarni vir ,pa kolikor sem jaz razumel je to to. Lahko rečeš tudi da se greješ s klimo . ??
Ali ga brcam v temo ?
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Da malo oživim temo..

Varjenje sem že umaknil iz opcij..

Gledam opcijo toplovodnega kamina. Ali sem nekaj spregledal ,ali to lahko normalno uporabljaš kot nadomestilo peči ?

Gledam recimo tale kamin : https://prity.si/izdelek/ns20/

To je legalna menjava ali je kakšna skrita "caka" ??
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Ker se nikomur ne ljubi..Tisti ki bi morda bili pri volji pa ponavadi ni najbolj vešč tipkovnice.Vsak raje pametuje do nezavesti.
Pa zaželjeno ,da se sedaj držimo teme glede toplovodnega kamina ..
 
  • Všeč mi je
Reactions: zino
I

Izbrisan uporabnik #9334

Ti bom dal dobro prispodobo. Crkne ti TV in ga neseš nekam popravit. Možakar se bo yebal 5 ur, da bo našel ... en skurjen upor v vezju. Ja, se zgodi, če sem tudi jaz naletel na ta primer kot popoln amater, potem tudi v praksi ni to neobičajno.

Mu boš plačal 150 Ejev za zgolj diagnozo?
- Če greš z avtom na uraden servis, ti zaračunajo diagnosticiranje posebej, servisno uro kasneje pa posebej. Kakšna je njihova cifra? :fredi:

Sedaj, ko boš nekega majstra poklical, da ti naj uredi peč - mu boš plačal stroške kakor bodo, ali se boš šel zgovarjat, da "je šlosarija itak bla bla bla... to zna vsak pod kozolcem in je precenjeno itd ..." , ko bo pa po popravilu peč znova spustila čez 14 dni - ga boš klical na odgovornost ali kako drugače?

:sprasujemse::sprasujemse::sprasujemse:

Samo na tale moj zmazek odgovori kolikor se le da objektivno. Bo dovolj.
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Mene načeloma ne moti pisanje..
Razen brezveznega.
Pa samo brati je treba.

Še enkrat brez problema :
Gledam opcijo toplovodnega kamina. Ali sem nekaj spregledal ,ali to lahko normalno uporabljaš kot nadomestilo peči ?

Gledam recimo tale kamin : https://prity.si/izdelek/ns20/

To je legalna menjava ali je kakšna skrita "caka" ??
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.918
8.965
113
EU
Sprehajam pesiko skozi vas mimo soseda, ki pove da je kupil deset metrov drv. Nenavadno da v tem času kupuje, zato je pojasnil, da je prijatelju crknila peč na drva.
Popravljal ni. Staro vrgel ven in kupil novo na pelete. Zraven dodal boiler s toplotno črpalko. Vse skupaj sedem tisoč Eurov. Drva pa je prodal.
Mercedes, verjetno boš na koncu ti tudi tako naredil.
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Sprehajam pesiko skozi vas mimo soseda, ki pove da je kupil deset metrov drv. Nenavadno da v tem času kupuje, zato je pojasnil, da je prijatelju crknila peč na drva.
Popravljal ni. Staro vrgel ven in kupil novo na pelete. Zraven dodal boiler s toplotno črpalko. Vse skupaj sedem tisoč Eurov. Drva pa je prodal.
Mercedes, verjetno boš na koncu ti tudi tako naredil.
Če bo le mogoče tega sigurno ne bom naredil..Ga ni na svetu ki bi me prepričal o enaki toploti pridobljeni na drug način kot z drvi.

Nikoli več ne bo tako toplo kot sedaj ali pa za enormne stroške .

Vsi ki trdijo nasprotno se tolažijo.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.389
1.354
113
Sprehajam pesiko skozi vas mimo soseda, ki pove da je kupil deset metrov drv. Nenavadno da v tem času kupuje, zato je pojasnil, da je prijatelju crknila peč na drva.
Popravljal ni. Staro vrgel ven in kupil novo na pelete. Zraven dodal boiler s toplotno črpalko. Vse skupaj sedem tisoč Eurov. Drva pa je prodal.

Off-topic: po mojem se je zaj... Takšno kombinacijo je ubodel žlahtnik... Po petih letih je6anja z nalaganjem peletov, s pepelom in specialnimi sesalci (o tem, da je tisti fini prah za pljuča prav gotovo neblagodejen, kdaj drugič) je le pogruntal, da bi bila boljša rešitev samo toplotna črpalka...

Glede na navedeno ceno pa še celo dražja ne bi bila.
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
vem ja , sam ko se greješ ne ješ žerjavice, v kruh pač je, tako da slabo si povezal.
TO se da nategovati do onemoglosti.

Žerjavica nudi tisto stalno toploto. Vsak ki je kdaj preizkusil eno in drugo toploto ve kaj govorim.
Lahko tudi kakšne grelce našponaš do konca ,samo boš jokal ob računu za elektriko. Pri drvah je prej težava ,da nudijo preveč energije.
Tudi pri kruhu ne ješ žerjavice ,realno sploh ne sme priti kruh v stik v žerjavico. Peč se prej pomete na stran..
lp