POPRAVILO peč iz kotlovne pločevine

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Če morda kdo izve kdo kje za rabljeno ki je šla ven zaradi menjave načina ogrevanja bom več kot vesel .Nekako po izvedbi so bile identične peči " Pavlič- Aplenc-Kob " Tudi če bi se zunanji plašč barvno razlikoval ,lahko uporabim svoje.
Zaželjeno od 18-25kw.

V tem primeru bom jaz imel lepo recimo eno leto časa , da se v miru odločim kako in kaj za vnaprej.

To je vso bistvo ,ki ga pač nekateri nonstop obračajo v neke druge vode.

Verjamem ,da če bi se v živo pogovarjali bi v tretjem stavku brez težav razumeli en drugega.
Kako se pa trenutno ogrevaš, če je ta peč zanič?
 

Robert

Majstr
21. jul 2007
2.637
449
83
Tolmin
Kako pa taka peč sploh lahko eksplodira?
V1- Če na zadnji strani zapreš ventile (ki naj jih ne bi bilo !!!), zakuriš in se malo spozabiš.
Varnostni pa tudi lahko spušča in ga je treba čimprej odstraniti :rolleyes:
V2- Ker se je včasih kar precej kradlo pripravljena drva v gozdu so nekateri zavrtali par zgornjih polen in je se noter "znašla" kakšna "paradajzarca" iz 2.WW ali kaj podobnega.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Nisem bral poročila, toda če je šlo za mizarsko delavnico, imaš ogromno nevarnost za eksplozijo prahu. Vsaka vzdrževalna dela v prašnem okolju zahtevajo popolnoma drugačen pristop kot pa običajno. Dovolj je iskra od brusilke, ki jo je odneslo nekam v zaprašen strop - pa je BUM.

Bodo povedali kaj in kako je bilo, vzrokov je pa lahko kar veliko. En moj prijatelj je komaj preživel eksplozijo centralne peči v svoji lastni kurilnici - pa je gorilničar. Torej izšolan serviser oljnih gorilnikov !

Peč je bila na drva in je zakuhala in je vodo vrglo ven iz sistema skozi varnostni ventil. Možakar je mislil zadevo ohladiti in je spustil vanjo frišno vodo - zadevo je razneslo ! Mi je sam pravil, kako se je zbudil iz nezavesti na tleh, do polovice v kropu ... zadnji del peči je pa z inštalacijami vred odtrgalo in odneslo skozi vmesni zid iz kvadrov in skozi zunanji zid na sosedov vrt. Samo po obrazu ni imel opeklin in je komaj preživel.

Peč je bomba. Pogovarjamo se o kilovatih moči, pa pozabljamo da je zgolj 0,75 kW toliko kot zna en konj potegniti. En konj če potegne, pa - si mimogrede ob roko itd.
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
Če je verjeti zapisom novinarjev ,je šlo za eksplozijo v OKOLICI peči na trda goriva ... Če je to res ,lahko da dejansko sploh ni bila peč v igri. Nekje sem celo zasledil da je bilo nekaj v povezavi z večjim zalogovnikom . Samo za sedaj je še vse baje,menda,če..
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.561
690
113
Peč je bila na drva in je zakuhala in je vodo vrglo ven iz sistema skozi varnostni ventil. Možakar je mislil zadevo ohladiti in je spustil vanjo frišno vodo - zadevo je razneslo ! Mi je sam pravil, kako se je zbudil iz nezavesti na tleh, do polovice v kropu ... zadnji del peči je pa z inštalacijami vred odtrgalo in odneslo skozi vmesni zid iz kvadrov in skozi zunanji zid na sosedov vrt. Samo po obrazu ni imel opeklin in je komaj preživel.

Peč je bomba. Pogovarjamo se o kilovatih moči, pa pozabljamo da je zgolj 0,75 kW toliko kot zna en konj potegniti. En konj če potegne, pa - si mimogrede ob roko itd.

Nima veze z močj, ampak akumulacijo.

Ob uparjanju vode se volumen močno poveča, kar ob zadosti količini povzroči eksplozijo.

Kot če bi želel z vodo gasiti dimniški požar. NE POČNITE TEGA DOMA!
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
Odgovor tvojemu predlogu o flikanju deset let stare peči, ki bi sicer morala zdržati vsaj 20 let.
Sorry, moral sem. Shit happens.
Eh... Temo lahko potem razširimo na sto strani.
Ti žal živiš v nekem vzporednem svetu ,in hvalabogu glede na pisanje ti uspeva. Upam pa trditi da nebi mogel delati pri tebi ,pa ne ker sem lenuh ,ampak ker se na daleč vidi ,čuti ,da si en prepotenten žid ,da ga je treba iskati.

Pa kaj ti res misliš da bi bila moja peč edina v Sloveniji ki bi bila naknadno varjena ,popravljana ?? Pa kje ti živiš. Popravljajo krepko starejše peči od moje.

Oprosti ,ampak še vedno pišem v svojem postu.

In če se dotaknem teme še iz drugega zornega kota. Če sem pravilno sledil ,me je do sedaj samo eden vprašal kako se grejem sedaj. Sedaj ali je res mislil tako , ali je mislil drugače ne vem.

Ampak ni ga junaka ki bi vsaj malo človeškosti pokazal ,vsaj na tipkovnici in rekel ,daajmo nekaj rešiti možaka. Ne poznamo ozadja , a dejstvo je da išče pomoč in ne pametovanje. Ne ,ne takšen način je vsaj pri večini in tistih ki mislijo da so nekaj več ,in da so pojedli vso pamet že zdavnaj izumrlo. Vsak se lahko znajde kdaj v situaciji ko potrebuje pomoč takšno ali drugačno .

V določenih segmentih ti tudi ves denar sveta ne rabi popolnoma nič. In takrat se lahko človek brez kančka slabe vesti samo nasmehne.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Ne razumeš, ... ne zastopiš nič. Na toliko straneh smo ti odgovorili, da se tako kot si ti predstavljaš - ne dela. Se je delalo, da, pred 30 ali več leti, toda danes je v ozadju še marsikaj kot pa samo sreča na obrazu naročnika v tistem hipu ko so peč zašvasali nazaj. Žal.

Zakaj? Zato ker si pri svojem delu tudi odgovoren. Ter zato, ker moraš ob svojem delu zadovoljiti tudi cesarja in njegove inštitucije. Zato je mnogo bolje poiskati novo peč, dimnikarji imajo mnogo manjšo vlogo pri tem kot ti tule strašiš, kot pa na silo flikati staro in pregorelo. Še zlasti pa ob novici da je pavličeva, kar sem pa tudi opisal zgoraj kaj vse je bilo z njihovimi izdelki.

V 80. in 90. letih je bila prava poplava raznoraznih proizvajalcev, velika večina je začela vmes izvajati bližnjice kot so materiali iz žnj klase. Sem bil zraven in vem kaj govorim, povem pa, da mene te bližnjice niso premamile. Opredelil sem se na industrijske zahteve in tam ni bližnjic - ker jih preprosto ne sme biti. V malopotrošnji smo pa lahko občudovali marsikaj.

Sedaj pa naj bo dovolj. Za premostitev si pomagaj z raznimi gašperji ali toplotnimi črpalkami, vsekakor pa nikar improvizirati. Lahko, toda na lastno odgovornost. Moji zapisi so predvsem dobronamerno opozorilo, ker je že marsikaj bilo in še bo, nikakor pa da bi te omalovaževal. Opozoril sem pač na tvoje napačno razmišljanje v tem problemu, ki - vem da ni majhen. Sploh v tem letnem času. Sicer pa peč crkne vedno ravno takrat ko je v uporabi, čez poletje pa nikoli, kajne.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.393
1.356
113
OP: je res takšen problem z dimnikarji, kupiš rabljeno peč in mirna bosna?

Sosedom je pred petimi leti pretekla peč centralne kurjave, stara kakšnih 25 let. Vgradili so rabljeno (staro prav tako dobrih 20 let), in zaenkrat še dela. "Dimnikarska" zakonodaja se je v tem času gotovo spremenila, pa se res izvaja? Vsaj v naših koncih noben dimnikar (krajevnih koncesij tako ali tako ni več, in lahko pokličeš kateregakoli) okrog tega ne komplicira...
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
Iščem tudi peč za odkup. Ali sem čorav ali pa res ne najdem nič pametnega. Da ne govorim o tem ,da je še večje vprašanje kaj bom privlekel domov , pa če tudi samo za 100-200 evrov. 100x sem zapisal da je težava tudi v velikost ,ki naj v širino ne presega cca 45-50cm. Kupim z velikim veseljem tudi NOVO če je še kje v kakšnem kotu ,ali jo je kdo morda kupil na zalogo pa je sedaj ne potrebuje. Ampak kaj to pišem ,če itak nihče ne bere ampak samo evre štejete. Vse to sem zapisal že najmanj 10x. Takoj sem za nakup nove , ampak v strahu da privlečem nekaj neuporabnega domov ,pa bi vseeno raje poizkusil zrihtati mojo ,ki je pa vseeno relativno še "mlada" 10 let..

Samo še vedno poslušam samo neke nasvete ,ki jih sploh nisem iskal . Iščem mojstra ali peč. Bo sedaj razumljivo.

Ne vem ,ali bi razširil temo ,ali bi odprl novo.

1. obstaja toplovodni kamin , ki ne oddaja toplote v sam prostor ,in ima izhod dimnika zadaj ?

2.obstaja etažna peč za centralno ,ampak da nima na vrhu "kuhalne " plošče , ampak je klasično zaprta ,izoliran kot peč.

Bistvo da je na drva in da ne oddaja toplote v prostor.