POPRAVILO peč iz kotlovne pločevine

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
Zdaj pa res ne vem, če je res kakor pišeš, ti grem takoj novo peč delat. Me je pa strah, da je zadaj neka finta, še najbolj nedolžna tista da bo plačnik nekdo drug in ne ti.

Namreč : če ti grem delat novo peč - nekdo jo bo moral posneti in izrisati detajle. Tisto kar ima orig. proizvajalec že v seriji. Računaj delovno uro ~80 Ejev, risal bo pa npr. en šiht (če bo uspešen). Izdelavo boš plačal cca. 35 Ejev/uro, priprava, sestavljanje, varjenje skupaj cca. 24 d.ur, če bodo fantje zares imeli vse pripravljeno od onega spredaj, ki ti bo risal po 80 Ejev/uro. Na koncu pregled in testiranje, ultrazvok ali vsaj penetracija, tlačna proba, kar bo požrlo naslednje vsaj 4 ure, ali pa 12, če se bodo pojavljale napake.

Bla bla bla. Ne sanjaj. Si sploh že kdaj videl kovinarsko delavnico odznotraj, da imaš tako dober občutek? Sploh potem če bo nekdo hotel malce prišparati na času in narediti po bližnjici - pa boš reklamiral in naprej objavil, kako so v "tisti firmi" šalabajzersko naredili?

Če greš pa na peč variti fliko, moraš pa imeti na varnem mestu 100% čistočo, torej vsaj eno uro za pripravo in čiščenje peči, sistem brez vode, ko začneš variti pa izpade črvojedina ali še marsikaj, ravno pri Pavličevih pečeh dvoplastnost materiala (pločevina druge klase itd) ...

Kakšen poklic sploh imaš? Tehničnega prav zagotovo ne.
Eh ne da se mi s tabo.. Palamudenje od dela pa nič. Kdor ve kaj iščem bo že razumel..

Če bi se res odločil za novo. Pa kaj ti misliš da so imeli ti izdelovalci pet projektantov ,3 računalnike in ne vem še kaj ?? Daj umiri se , ker se na kilometer vidi da trolaš iz pisarne , vrokah pa kaj takšnega še nisi imel.

In prosim , če te moja objava ne zanima pusti in spreglej.

Taka peč ,je v osnovi tako trotl ziher narejena ,da kaj več od metra skoraj ne rabiš. Pa tudi če bo kakšna stranica centimeter sem ali tja ,ne bo revolucije. V osnovi bo pa tako ves čas stara na voljo in se lahko kaj odreže za boljšo predstavo. Cela zadnja stran z priključki dimnikom , sem siguren da se brez težav prestavi na novi obod ,in so avtomatsko še vsi priključki na istem mestu.Vrata se prestavijo. Obod okoli ,izolacija se prestavi...

Jaz se zavedam da je treba imeti znanje ,samo ti bi pa zakompliciral to škatlo 0,5x0,5x1,2 metra v nezavest.

Vse kar me zanima , za koliko boš naredil novo , po garažni ceni ,ker niti ne računam ,da bo to vzela neka fabrika v proizvodnjo.

Hvala .lp
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: Robert

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.561
690
113
Če poči po varu potem ti zavari vsak ki z rokami doseže od znotraj v peč. Če poči pločevina (velikokrat se od robov naredi "mehur" in na zadnji steni s poleni tja zadevaš in slejkoprej porebiješ "bulo") se da z varom premostit če je manjša razpoka ali pa naredit zaplato čezenj. Spet to ni neka umetnost. Da ti bo pa kdo razstavil peč pa povaril na novo eno stranico je pa iluzija.

Pri nas smo prejšnjo peč 3x povarili pa je vsakič zdržala vsaj par let, pa star var ni počil nikoli oz. je spuščala nekje drugje. Tako da na koncu smo menjali ker je bilo nesmisleno varit saj je slejkoprej prebilo drugje in vsakič si imel sranje od poplave v kurilnici.

Ni računice! Razen, če je varilec "zastonj"

pravilni postopek je tak:
Zadaj odrezat, nova flika se navari od znotraj, potem zaflikat nazaj.

da ne omenjam
+odklopit, odstranit iz prostora,....
 
  • Všeč mi je
Reactions: mercedes

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
Ni računice! Razen, če je varilec "zastonj"

pravilni postopek je tak:
Zadaj odrezat, nova flika se navari od znotraj, potem zaflikat nazaj.

da ne omenjam
+odklopit, odstranit iz prostora,....
To je moja želja... Zadnji del odrezati ,menjati celo plato , pogledati če je drugje še "užitno" , po potrebi še kaj dodatno.
Ta peč ko pobereš stranske obloge izolacijo dol ,je itak ena sama škatlica ,nobene znanosti.
Peč bo že zunaj.Hiša pritlična .

Imam pa občutek ,da je tista prava generacija švajsarjev že globoko v penziji. Ideje imamo vsi ,samo rok ne...
 

ericks

Majstr
10. sep 2007
2.751
210
63
Jaz se zavedam da je treba imeti znanje ,samo ti bi pa zakompliciral to škatlo 0,5x0,5x1,2 metra v nezavest.

tale stavek me je zelo zmotil. z veseljem berem teme, kjer nekdo ki nima pojma o tehniki laicno sprasuje po forumu za nasvet in se potem
To je moja želja... Zadnji del odrezati ,menjati celo plato , pogledati če je drugje še "užitno" , po potrebi še kaj dodatno.
Ta peč ko pobereš stranske obloge izolacijo dol ,je itak ena sama škatlica ,nobene znanosti.
Peč bo že zunaj.Hiša pritlična .

Imam pa občutek ,da je tista prava generacija švajsarjev že globoko v penziji. Ideje imamo vsi ,samo rok ne...

najboljs bo, da sam en snelkurs varjenja ubodes in porocas ...
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
Eh...vlečeš iz konteksta..Beri zakaj sem mu tako odgovoril. Če bi se držali moje objave ,oziroma povpraševanja po mojstru ,bi bilo tudi lepo.

Tako pa vse drugo ,samo bistva ni..
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Ti iščeš mojstra, ki bi ti delal zastonj. Pazi - "zastonj" je tudi, če ti bo računal 20 Ejev/uro.
Koliko ti računa avtomehanik ko pelješ avto na servis? Ali frizerka ko greš za 10 minut na njen stol? Tu bi pa imel predelavo stare skurjene peči, kjer je pa strokovnost resnično pomembna in ekonomsko popolnoma nevzdržna - torej bi plačal tako delo?

Zelo čudno. Razen če se gre za restavracijo nekega pomembnega oldtajmerja. Zakaj ne greš enostavno kupiti nove, ki bo zagotovo vsaj pol cenejša?

Mozolje dobim ob pavličevih izdelkih. Nekoč, pred več kot 30 leti je bil še nekako v redu, potem so se pa izredno pokvarili. Materiali druge klase, varjenje popolnoma amatersko ... vse v smislu "drž vodu dok majstori ne odu :nigladek: ."
Serijsko so mi nosili švasat njihove bojlerje, tudi peči sem popravljal na terenu in ravno pri Viktorju Knavsu mi je do konca prekipelo. Pa je moj sosed. Enostavno sem mu rekel, naj nese prekl. bojler tja kjer so ga naredili. Potem me je debelo gledal prav tako kot ti zdajle tule gledaš. Ni problema, lahko ti zapalim tisti var 100 Ejev, toda tisti izdelki so strojniška sramota. Naj jih sanira torej tisti ki se igra, namesto da bi "delal" ! :mad:

Vodoinštalater mi je zmontiral kurilnico s 120 literskim bojlerjem za tehnološko vodo. Leta 1996 je bilo to. Nisem se mešal v njegove materiale, saj se poznava in si zaupava. Toda - po letu in pol, leta 1998, je bojler spustil. Grem najprej gledat če gre samo za malenkost, odvijem izolacijo iz bojlerja, tam pa presenečenje : na sredini plašča in sredi površine je bil izdelan var v obliki črke Y, dolžina kakih 8 cm, zraven pa napis : "Sređeno ~npr. 15.maj 1995" !!!

Torej eno leto prej kot so mi ga prodali !

Potem sem reklamiral, vmes je bila tudi zgodba ki je dvigovala pritisk, toda zamenjali so ga z novim, tokrat NR. Seveda je bil poizkus da bi kaj doplačal itd (na račun boljšega materiala itd :mad:, da ne boste kaj doživeli! :gorjaca: ) . Zadeva se je po enem letu zopet poscala! Grem zopet odpret izolacijo - spustilo je na varu, var pa narejen z elektrodo in že vizualno kot bi ga delal faliran študent FDV !

V istem obdobju so mi pa nosili iz celega posavja, od Laškega do Brežic, popravljat tista skropucala. :nigladek: Cena sploh ni bila važna, vsak je bil presrečen če sem zaflikal luknjo in se yebal z gnilim in dvoplastnim plehom, kupljenim pod klaso !

Sorry, s pavličevimi izdelki se naj ukvarja kdor ima želodec. Jaz ga nimam več. Vse na svetu sem naredil da bi imel neomadeževano ime, tole je pa sramota da sploh obstaja.
 
Nazadnje uredil moderator:
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

dejan_

Guru
23. maj 2012
2.276
1.947
113
Vsak ima po svoje dobra mnenja in namene..Ampak res ,sedaj ne iščem nasvetov ,ampak človeka ki bi to kvalitetno uredil ,menjal , ali celo vse skupaj naredil na novo po merah stare. Tist samo malo poflikati me realno niti ne zanima. Ker se sedaj že na oko vidi ,da je zadnji del kurišča zelo porozen in že mehak na pritisk ,tako da smo malo poflikati je zapravljanje časa. Zaradi specifike same vgradnje ,mali prostor , in mali več časa da se odločimo kaj in kako za vnaprej ,si na ta način kupim malo več časa.. Ker je pa stara samo deset let ,pa je zakonsko še lahko v uporabi do 2031 . To je vso bistvo.

Majstr, tega ti ne bo šel nihče popravljat. Živiš ti v neki utopiji.

Pa samo kot vprašanje. Kako si ti predstavljaš da bi se to obnovilo?
Zgoraj vidim da si celo napisal da bi ti nekdo povaril novo peč po merah obstoječe peći.
Dej ne se hecat
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
Ti iščeš mojstra, ki bi ti delal zastonj. Pazi - "zastonj" je tudi, če ti bo računal 20 Ejev/uro.
Koliko ti računa avtomehanik ko pelješ avto na servis? Ali frizerka ko greš za 10 minut na njen stol? Tu bi pa imel predelavo stare skurjene peči, kjer je pa strokovnost resnično pomembna in ekonomsko popolnoma nevzdržna - torej bi plačal tako delo?

Zelo čudno. Razen če se gre za restavracijo nekega pomembnega oldtajmerja. Zakaj ne greš enostavno kupiti nove, ki bo zagotovo vsaj pol cenejša?

Mozolje dobim ob pavličevih izdelkih. Nekoč, pred več kot 30 leti je bil še nekako v redu, potem so se pa izredno pokvarili. Materiali druge klase, varjenje popolnoma amatersko ... vse v smislu "drž vodu dok majstori ne odu :nigladek: ."
Serijsko so mi nosili švasat njihove bojlerje, tudi peči sem popravljal na terenu in ravno pri Viktorju Knavsu mi je do konca prekipelo. Pa je moj sosed. Enostavno sem mu rekel, naj nese prekl. bojler tja kjer so ga naredili. Potem me je debelo gledal prav tako kot ti zdajle tule gledaš. Ni problema, lahko ti zapalim tisti var 100 Ejev, toda tisti izdelki so strojniška sramota. Naj jih sanira torej tisti ki se igra, namesto da bi "delal" ! :mad:

Vodoinštalater mi je zmontiral kurilnico s 120 literskim bojlerjem za tehnološko vodo. Leta 1996 je bilo to. Nisem se mešal v njegove materiale, saj se poznava in si zaupava. Toda - po letu in pol, leta 1998, je bojler spustil. Grem najprej gledat če gre samo za malenkost, odvijem izolacijo iz bojlerja, tam pa presenečenje : na sredini plašča in sredi površine je bil izdelan var v obliki črke Y, dolžina kakih 8 cm, zraven pa napis : "Sređeno ~npr. 15.maj 1995" !!!

Torej eno leto prej kot so mi ga prodali !

Potem sem reklamiral, vmes je bila tudi zgodba ki je dvigovala pritisk, toda zamenjali so ga z novim, tokrat NR. Seveda je bil poizkus da bi kaj doplačal itd (na račun boljšega materiala itd :mad:, da ne boste kaj doživeli! :gorjaca: ) . Zadeva se je po enem letu zopet poscala! Grem zopet odpret izolacijo - spustilo je na varu, var pa narejen z elektrodo in že vizualno kot bi ga delal faliran študent FDV !

V istem obdobju so mi pa nosili iz celega posavja, od Laškega do Brežic, popravljat tista skropucala. :nigladek: Cena sploh ni bila važna, vsak je bil presrečen če sem zaflikal luknjo in se yebal z gnilim in dvoplastnim plehom, kupljenim pod klaso !

Sorry, s pavličevimi izdelki se naj ukvarja kdor ima želodec. Jaz ga nimam več. Vse na svetu sem naredil da bi imel neomadeževano ime, tole je pa sramota da sploh obstaja.
Oprosti ,sam ti si res že tečen... Odpri si temo pa zlivaj frustracije po mili volji.

Jaz iščem MOJSTRA in ne pametnjakoviča. Pa kaj si ti neko merilo da določaš katera peč je dobra in katera ne ?? Si ti kakšna referenca kaj se lahko dela in kaj ne ? Si telepatsko pogledal peč.

Pa kaj ti veš koliko bi jaz nekomu plačal ?? Pa tudi če 20 evrov. Pa na fuš je res to tako malo denarja ?? Pa ti neki pravi bogataš ,če tako služiš ,in sploh ne vem kaj se obremenjuješ z nami sirotinjami. Pa če spet govorimo o tvojih 20 evrih , in če je to ene tri popoldneve ,je to hitro 200 evrov. Pa kaj ti delaš da je to vse drobiž zate ?? Bistveno je pa sploh to ,da se sploh še nismo pogovarjali o plačilu ampak si ti kar zmišljuješ in pstavljaš drugim pogoje in soliš pamet kaj je za delati in kaj ne. In še vedno menim ,da če se menjujejo večji deli pločevine ,da to ni nobene panike. Pa kaj se na tem svetu res nič več po tvoje ne popravlja ? Kar vse stran pa novo ? Eh..škoda mojih živcev. Če človek komentira kar ga ni nihče vprašal je pač takšen rezultat.

In še na koncu se vrnem na začetek . Napisal sem ,da je peč tipa Pavlič ,izdelal jo je pa Aplenc. Pa kdo ti je sploh rekel da se moraš ti vele gospod strokovnjak alala ubadati oziroma rihtati mojo peč ??
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: endvatri

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
Majstr, tega ti ne bo šel nihče popravljat. Živiš ti v neki utopiji.

Pa samo kot vprašanje. Kako si ti predstavljaš da bi se to obnovilo?
Zgoraj vidim da si celo napisal da bi ti nekdo povaril novo peč po merah obstoječe peći.
Dej ne se hecat
Smilite se mi nekateri... Rabite malo stare šole.

Zakaj se nebi obnovilo ? Luba marija..Avto je raztrešen na prafaktorje pa ga poglihajo v nulo. Pol delov poglihajo ne menjajo. Tule pa ene peči iz par kvadratov pločevine nebi odrezali plate ven pa novo noter.. Ne se smešiti prosim.

70 let stari možak je rekel naredim brez problema ,samo ko je stopil na balkon sem videl da je bolehen. Pa še sedaj je rekel da upa da bo pomladi boljši. Samo jaz rabim peč sedaj.

Tole pa eno samo bluzenje brez volje do dela..
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Legenda gre, da Viktorja takrat ni bilo doma in ti je vrata odprla malda in brhka Melanija.

Mlada in brhka Melanija ni nikoli bivala v tej hiši. Je odšla po svetu že prej, ko so še živeli v bloku nekje v NHM. Kar se moje zgodbe tiče in Viktorja, pa le verjemi. Viktor je prav v redu možakar. (Njegova Malči pa sploh :fredi: . Se lahko obe punci skrijeta pred mamo.)
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.775
2.666
113
Demz ima drugače šlosarsko firmo in verjamem da ve kaj govori. Tebe demz pa ne razumem zakaj tolk zapenjaš, si mu povedal svoje če ti ne vrjame pa jebi ga. Bo že sam rešil.

Pa še nasvet: zakaj Aplenca ne pokličeš? Saj še dela.
 
Nazadnje urejeno:
I

Izbrisan uporabnik #9334

Oprosti ,sam ti si res že tečen... Odpri si temo pa zlivaj frustracije po mili volji.

Jaz iščem MOJSTRA in ne pametnjakoviča. Pa kaj si ti neko merilo da določaš katera peč je dobra in katera ne ?? Si ti kakšna referenca kaj se lahko dela in kaj ne ? Si telepatsko pogledal peč.

Pa kaj ti veš koliko bi jaz nekomu plačal ?? Pa tudi če 20 evrov. Pa na fuš je res to tako malo denarja ?? Pa ti neki pravi bogataš ,če tako služiš ,in sploh ne vem kaj se obremenjuješ z nami sirotinjami. Pa če spet govorimo o tvojih 20 evrih , in če je to ene tri popoldneve ,je to hitro 200 evrov. Pa kaj ti delaš da je to vse drobiž zate ?? Bistveno je pa sploh to ,da se sploh še nismo pogovarjali o plačilu ampak si ti kar zmišljuješ in pstavljaš drugim pogoje in soliš pamet kaj je za delati in kaj ne. In še vedno menim ,da če se menjujejo večji deli pločevine ,da to ni nobene panike. Pa kaj se na tem svetu res nič več po tvoje ne popravlja ? Kar vse stran pa novo ? Eh..škoda mojih živcev. Če človek komentira kar ga ni nihče vprašal je pač takšen rezultat.

In še na koncu se vrnem na začetek . Napisal sem ,da je peč tipa Pavlič ,izdelal jo je pa Aplenc. Pa kdo ti je sploh rekel da se moraš ti vele gospod strokovnjak alala ubadati oziroma rihtati mojo peč ??

Zakaj se sam ne lotiš? Saj je čisto enostavno ... odrežeš pa malce dovariš nazaj ... :sprasujemse:
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.775
2.666
113
Mlada in brhka Melanija ni nikoli bivala v tej hiši. Je odšla po svetu že prej, ko so še živeli v bloku nekje v NHM. Kar se moje zgodbe tiče in Viktorja, pa le verjemi. Viktor je prav v redu možakar.
Saj jaz ti verjamem, sam zgodbo sem hotel še malo začinit.
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
Zakaj se sam ne lotiš? Saj je čisto enostavno ... odrežeš pa malce dovariš nazaj ... :sprasujemse:
Oprosti še enkrat ,bimbo na kubik...Pa kaj se ti ukvarjaš s sirotinjo z deset let staro pečjo.. Živi svoje sanje in se podpiši z imenom in priimkom da bodo vsi vedeli kdo edini v Sloveniji je edini za podajanje strokovnih mnenj tudi če niso pozvani k temu . Še enkrat iščem MOJSTRA ne pametnjakoviča.

In tudi če bi nekdo po ogledu rekel ,lej tole se pa res ne da popraviti ,ali pa tole je dosti dela bo stalo 200,300,400 evrov ,šele potem bi lahko govorila o pametnem pogovoru. Potem je pa moje ali se odločim plačati ali pa ne.

Na kamionu je zdrobilo motor ,ne boš verjel ,avto niti motor nista končala na odpadu.. Še dober milijon je šlo brez problema.Samo je bilo pa treba delati ,ne pa pametovati.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Demz ima drugače šlosarsko firmo in verjamem da ve kaj govori. Tebe demz pa ne razumem zakaj tolk zapenjaš, si mu povedal sove če ti ne vrjame pa jebi ga. Bo že sam rešil.

Pa še nasvet: zakaj Aplenca ne pokličeš? Saj še dela.

Ja, hvala. Res sem se preveč zapel. Definitivno sem imel težave s tistimi .. Pavlič blagovno znamko.
Ko mi pa nekdo izjavi, da ni nič tako strašnega če greš kar delat novo peč po naročilu in izmerah na terenu, ...

Sorry, hotel sem samo opozoriti na zgrešeno miselnost.
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
Ja, hvala. Res sem se preveč zapel. Definitivno sem imel težave s tistimi .. Pavlič blagovno znamko.
Ko mi pa nekdo izjavi, da ni nič tako strašnega če greš kar delat novo peč po naročilu in izmerah na terenu, ...

Sorry, hotel sem samo opozoriti na zgrešeno miselnost.
Prosim ne zavajaj..
Jaz sem bral tvoje odgovore ,ti beri moje če že tako siliš komentirati.

Izmišljuješ si neke stavke ki ne vem kje jih pobiraš. V vsakem tretju stavku nekaj pišeš na pamet..

PAVLIČ- APLENC !!!! Razumeš (tip peči Pavlič izdelal Aplenc ) sicer boš sedaj rekel da je vse isto ,samo potem vsaj ne nabijaj s Pavličem.

Kdo je rekel da moraš popraviti ali sestaviti novo peč pri meni na dvorišču ?? Čeprav verjetno tudi ni ravno nemogoče ,ni pa potrebe.

Zmišljuješ si kar neke cene ,tarife... Boge tvoje stranke..Katastrofa če si takole zmišljuješ.

Nove peči so bile po ne vem več točno tam 700-800 evrov. Ti bi zdaj za popravilo predvidevam rad več ??

in še in še..