POPRAVILO peč iz kotlovne pločevine

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
Demz ima drugače šlosarsko firmo in verjamem da ve kaj govori. Tebe demz pa ne razumem zakaj tolk zapenjaš, si mu povedal svoje če ti ne vrjame pa jebi ga. Bo že sam rešil.

Pa še nasvet: zakaj Aplenca ne pokličeš? Saj še dela.
Tole je bilo mišljeno za Gospoda Aplenca :

70 let stari možak je rekel naredim brez problema ,samo ko je stopil na balkon sem videl da je bolehen. Pa še sedaj je rekel da upa da bo pomladi boljši. Samo jaz rabim peč sedaj.

Če ne verjameš preveri. Včeraj sem bil pri njemu. Samo človek je garač ne palamudžija.
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
In da še dokončam .

Vse se da ,če je volja in znanje.
Prilepil bom zasebni post enega soforumaša ,ki je toliko pameten da se ni javno izpostavil ,ker bi ga takoj zbombardirali..

Okvara ,pregorenje identično kot pri meni..

"
Pa še glede tvoje peči.
Verjetno ti je spuščala na notranji strani nasproti spodnjega priključka.
Tam mrzla voda nabija v vročo notranjo pločevino in jo dobesedno zbrusi - požre.
Tastu se je zgodilo enako in mu jo je popravljal njegov brat, ki je precej let varil.
Odrezal je celo zunanjo zadnjo steno in celo notranjo steno.
Stranice in vzdolžne dele je skrajšal za cca 2cm, da je prišel do zdravega materiala.
Notranjo steno je napravil novo iz "posebne" pločevine, ki jo je sam prinesel.
Zunanjo steno je pustil isto le čez vtok mrzle vode je privaril kos pločevine "da razbije vodo" in ne tolče direkt v steno.
Vse varjeno z elektrodo !

Peč je zdržala še 5 let do predelave kotlovnice.
Za odklop peči, razdiranje, rezanje-varjenje in montažo nazaj ter zagon sta porabila 2 dni s tem, da je tudi tast delal.
Ni malo dela pa material in elektrode mora biti prave kvalitete
"
lp
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

No, če podaljšaš tisto dovodno cev za 10 mm naprej v notranjost in pravilno urediš zadeve v tem detajlu, bo čudežno pol problemov izginilo :fredi: .
Jasno, če imaš kam pripeti, ker rabljene peči so ponavadi sežgane in nimaš kam.

Naslednje : če sta dva delala dva dni, koliko denarja je to vredno? Po moji vednosti za dve novi peči.

To je tako kot bi pokvarjeno televizijo nesel k serviserju popravit. En cel dan je iskal napako in na koncu zamenjal prebit kondenzator za 10 centov. Koliko je njegovo delo vredno? 10 centov? Se lahko ta serviser živi potemtakem od svojega dela?
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.373
5.887
113
pri taščici
Ma FB imaš kovinarske skupine in samsvojmojster skupine itd.
Ni hudiča da ne najdeš tam nekoga, ki ga boš ti nasral, (ker ne ve v kaj se bo spustil) al pa on tebe ker bo drugo leto spet spuščala peč.
Se tisti ki sami znajo variti raje kupijo drugo peč kot pa popravljajo.
Kot bi šel gnilega Opla ki je bil narejen v mio seriji svasat pa klepat cel mesec da bi naredil tehničnega.
Na bolhi kipi drugo.pec, pa kuri naprej.
Pa montiraj zalogovnik in varovanje povratka.
Mogoče ti bo kako.leto.dlje zdrzala
 
  • Všeč mi je
Reactions: krimec

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
No, če podaljšaš tisto dovodno cev za 10 mm naprej v notranjost in pravilno urediš zadeve v tem detajlu, bo čudežno pol problemov izginilo :fredi: .
Jasno, če imaš kam pripeti, ker rabljene peči so ponavadi sežgane in nimaš kam.

Naslednje : če sta dva delala dva dni, koliko denarja je to vredno? Po moji vednosti za dve novi peči.

To je tako kot bi pokvarjeno televizijo nesel k serviserju popravit. En cel dan je iskal napako in na koncu zamenjal prebit kondenzator za 10 centov. Koliko je njegovo delo vredno? 10 centov? Se lahko ta serviser živi potemtakem od svojega dela?
Pa koliko imate vsi tule denarja, plače..Dva dva dni 1500 evrov..Peč je bila 700-800 evrov.
Pa kje to služite ?? Na socialni ?

Ona dva sta to delala na prijateljski bazi ,lepo počasi ,pa sigurno ne od šestih zjutraj do šestih zvečer.

Pa ta domači človek je sigurno bil bolj za pomočnika pa pijačo nosit. Največ časa pa sigurno vzame varjenje nazaj ,kar pa itak dela eden.

Pa kar z nekim denarjem težite vsi ,pa sploh še nobeden ni rekel za koliko bo naredil.

Zato ker ste vsi pametni ,ljubi se nobenemu ,znanja ima pa res malo ljudi. Z rokami ne zna delati skoraj nihče več.

Deset let staro peč reši pravi mojster kamot za par let. Sam Aplenc je rekel brez problema ,samo leta (69) in zdravje mu trenutno ne dopušča delati.

In zdaj človek ki je vse življenje švasal za vas nima pojma ,mi vsi ki smo na tipkovnici pa brihtni ga glava peče...


Samo mojstra iščem ne nasvetov. Že tu se vidi da večina ljudi še brati ne zna , kje šele švasati...haha
 
Nazadnje urejeno:

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.938
8.986
113
EU
Demz, daj prosim pošlji enega svojega naj to zavari. Ma ne, hecam se.
Mercedes, nimaš v vasi v svoji bližini kakšno ključavničarsko delavnico, da bi ti to porihtali.?
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
Ko bi ti delavci od gospoda " Demz" vedeli koliko dobička mu nosijo za tisto plačo ,bi se tudi počohali po glavi...

Res pa ne vem za nobeno takšno delavnico , tisto ko sem vedel pa ne dela več.. Obogateli so verjetno ..haha

Malo se moramo tudi pohecati.

Marsikaj se je tu na forumu že debatiralo ,velikokrat kaj uporabnega izluščiš ,sem pač povprašal. A je to kaj slabega.

Jaz bi še nič ne rekel ,če bi nekdo prišel ,odrezal plato , in lepo rekel . Je možno popraviti ,ni možno popraviti. Ok razumem.

Samo da je pa en kup brezveznih komentarjev že vnaprej ,sploh da kdo pogleda ,in nenazadnje je peč realno še mlada. Deset let pa res ni kar avtomatsko za na odpad.

In še enkrat , sploh nebi pisal ,če bi bilo možno takšno peč kupiti . Kupil bi novo in čao.. Rabljene iste ne najdem ,(sicer iščem komaj dobra dva dni) , plus tega bo vsaka rabljena skoraj sigurno starejša , in lahko da bo delala ,lahko da bo pa že takoj spustila ..In kaj sem potem naredil ?? Če pa to uredim še za kakšno leto ,sem pa enostavno zase zmagal.

In če tole en dva popoldneva malo fuša in pokasira 200-300 evrov , a je to res tako malo ?? Pa kje to delate da je to vse drobiž za vas.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.882
5.160
113
Kaj še nisi sam začel švasat če je tak na izi in poceni?
Al te jebe, ker nimaš opreme in znanja? Al si edn izmed tistih, ki znanja in izkušenj ne ccenijo
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
Kaj še nisi sam začel švasat če je tak na izi in poceni?
Al te jebe, ker nimaš opreme in znanja? Al si edn izmed tistih, ki znanja in izkušenj ne ccenijo
Oprosti,sam ti ne morem reči druga kot butl !! Kje sem napisal da je poceni ?? Kdo do sedaj je pa napisal koliko bi koštalo ?? Res sem pa napisal da so bile novepo 700-800 evrov.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.882
5.160
113
Ja vsak, ki ti je realno povedal, da se bolj splača novo kupit. Ga maš za butla, ker ti to veš, da fušar popravi za mali dnar.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

mercedes - Saj popravilo kakor si ga ti predstavljaš, bo tudi 500 - 700 Ejev. Da ti gre pa nekdo delat novo po meri, bo pa 2 jurja, pa še dobra ne bo, ker vodna peč je zahteven razvojni projekt. Karkoli boš šel iskat nekam v trgovino, bo bistveno bolje in tudi ceneje kot pa delati novo na mero.

Pa še - ne vem koliko si razgledan, ker sem iz tvojega pisanja prepričan, da si ne znaš izračunati svoje plače. Sploh veš da je tvoja plača obremenjena z okoli 65% dajatev? Brez vračunanih bolniških izostankov ki so pa tudi statistično dejstvo. Pa brez osebnih zaščitnih sredstev ki so pa tudi dejstvo.
Pri delavcu ki je redno zaposlen za 40 ur/teden in ima 1000 Ejev neto plače, je njegova delovna ura vredna okoli 16 Ejev - če kaj naredi ali pa nič. Preprosto delodajalca toliko košta.

Saj nisi morda nameraval popravljati peči na črno :sprasujemse: ? Ker je to protizakonito in kazensko preganjano. Vprašaj na Furs ali pa kar Mamca .
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
mercedes - Saj popravilo kakor si ga ti predstavljaš, bo tudi 500 - 700 Ejev. Da ti gre pa nekdo delat novo po meri, bo pa 2 jurja, pa še dobra ne bo, ker vodna peč je zahteven razvojni projekt. Karkoli boš šel iskat nekam v trgovino, bo bistveno bolje in tudi ceneje kot pa delati novo na mero.

Pa še - ne vem koliko si razgledan, ker sem iz tvojega pisanja prepričan, da si ne znaš izračunati svoje plače. Sploh veš da je tvoja plača obremenjena z okoli 65% dajatev? Brez vračunanih bolniških izostankov ki so pa tudi statistično dejstvo. Pa brez osebnih zaščitnih sredstev ki so pa tudi dejstvo.
Pri delavcu ki je redno zaposlen za 40 ur/teden in ima 1000 Ejev neto plače, je njegova delovna ura vredna okoli 16 Ejev - če kaj naredi ali pa nič. Preprosto delodajalca toliko košta.

Saj nisi morda nameraval popravljati peči na črno :sprasujemse: ? Ker je to protizakonito in kazensko preganjano. Vprašaj na Furs ali pa kar Mamca .
Pa kaj je s tabo ?? Boga tvoja žena in otroci...Si povedal da ne boš rihtal in jaz se ti lepo zahvaljujem . To je to. Odiraj naprej tam kjer gre.

Da ti še enkrat raztolmačim. Takšne nove ni. Če mi jo zrihtaš ti dam provizijo. Kakšen bo nov sistem naprej še ne vem. V dani situaciji bi dal tudi 500 evrov. Samo za delo, ne za tole prazno palamudenje.

Pa ne ti meni nekaj na črno ,upam staviti da si pred davčnimi blagajnami kasiral na žep ,da se je kadilo. Razen če si ti neki svetnik.

Še enkrat hvala za tvoja mnenja.
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
A bo v redu?
Aja
Ni Pavličeva. Je pa klasika.
Saj ste vsi v redu ,sicer se ne poznamo ,a v srcu verjamem da vi načeloma dobro želite.

Dejstva so pač takšna ,da razmer ne poznate , glavna težava pa je ,da zelo površno ali pa sploh ne berete celih postov..

Od prvega posta naprej.

Ena izmed glavnih omejitev je trenutna prostorska razporeditev , ki ne dopušča neke večje peči v širino kot je obstoječa ,to je nekje 45-50cm.

Že tako sem rekel , da je že ta obstoječa peč bila dejansko prevelika. , in da bi bila kamot 20kw ,bi vsaj bolj morala delati.
Hanzi ti mi ponujaš 35kw, in čeprav sem že najmanj dvajsetkrat zapisal da je peč "Aplenc" , so pa te peči delane po istem kopitu kot "Pavlič -Kob...."

Večkrat sem omenil ,da želim ohraniti to ali isto drugo rabljeno peč tudi iz razloga izogib težavam z dimnikarji. Ta peč je vpisana in uporabna do 2031 ker je letnik 2011.

Če morda kdo izve kdo kje za rabljeno ki je šla ven zaradi menjave načina ogrevanja bom več kot vesel .Nekako po izvedbi so bile identične peči " Pavlič- Aplenc-Kob " Tudi če bi se zunanji plašč barvno razlikoval ,lahko uporabim svoje.
Zaželjeno od 18-25kw.

V tem primeru bom jaz imel lepo recimo eno leto časa , da se v miru odločim kako in kaj za vnaprej.

To je vso bistvo ,ki ga pač nekateri nonstop obračajo v neke druge vode.

Verjamem ,da če bi se v živo pogovarjali bi v tretjem stavku brez težav razumeli en drugega.
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
Uh sem si oddahnil - še si živ. :cool:

S tem se ni za šalit....Bogve kaj so počeli. Če prav razumem je vzrok nekje v okolici peči in ne peč .. RIP