POPRAVILO peč iz kotlovne pločevine

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.314
5.840
113
pri taščici
Držim pesti, da ti dimnikar ne bo našel ob čiščenju da je peč naknadno svasana.
Sicer je to majhna možnost, ampak pri kakšnem picajzlu nikol ne veš.
 

jurga

Fizikalc
5. mar 2010
1.750
50
48
podravska
Res ne vem ,ali se eni delate ali ste res brihtni sam za tipkovnico.

Zakaj ne popravljati ,obnoviti ,ali narediti na novo ?? Jaz pa vem ,da bi pravi maček to z veseljem naredil ,in dobil to plačano ,samo težava je ,da takšen človek zelo malo časa preživi ali pa sploh nič za tipkovnico.

Dejansko je pred nami še vsaj par mesecev kurilne sezone. In če bi sedaj imel že vse izdelano do potankosti v svoji glavi kako in kaj ,bi bilo to realizirano dvomim da kaj dosti prej kot do jeseni.

Tako pa sem v tem trenutku totalno nepripravljen . Rad bi lepo v miru po pameti izbral in se odločil kako bomo naprej.


sem jih dosti popravljal ,se zajebaval ,rezal švasal , brusil ... držala pa je !! tisti cajti so danes mimo ...ni se mi več ukvarjat z tem ... pol pa še ceno poveš ... kaj !!?? je pa drago ,veš kolko stane nova ?? hvala lepa ......
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi in krimec
I

Izbrisan uporabnik #9334

No, dimnikar in totengrobar sta pri nas edina eksekucijska poklica, kjer zadostuje izobrazba 6 let osnovne šole, dve leti verouka ni pomembeno. Ampak eksekucijska pa sta. Ljudje pa plačajo.
 
  • Všeč mi je
  • Haha
Reactions: mercedes in Hanzi
19. jul 2007
2.762
1.493
113
Iščem tudi peč za odkup. Ali sem čorav ali pa res ne najdem nič pametnega. Da ne govorim o tem ,da je še večje vprašanje kaj bom privlekel domov , pa če tudi samo za 100-200 evrov. 100x sem zapisal da je težava tudi v velikost ,ki naj v širino ne presega cca 45-50cm. Kupim z velikim veseljem tudi NOVO če je še kje v kakšnem kotu ,ali jo je kdo morda kupil na zalogo pa je sedaj ne potrebuje. Ampak kaj to pišem ,če itak nihče ne bere ampak samo evre štejete. Vse to sem zapisal že najmanj 10x. Takoj sem za nakup nove , ampak v strahu da privlečem nekaj neuporabnega domov ,pa bi vseeno raje poizkusil zrihtati mojo ,ki je pa vseeno relativno še "mlada" 10 let..

Samo še vedno poslušam samo neke nasvete ,ki jih sploh nisem iskal . Iščem mojstra ali peč. Bo sedaj razumljivo.

Ne vem ,ali bi razširil temo ,ali bi odprl novo.

1. obstaja toplovodni kamin , ki ne oddaja toplote v sam prostor ,in ima izhod dimnika zadaj ?

2.obstaja etažna peč za centralno ,ampak da nima na vrhu "kuhalne " plošče , ampak je klasično zaprta ,izoliran kot peč.

Bistvo da je na drva in da ne oddaja toplote v prostor.
A si dal oglas da iščeš peč.

Ko sem dal mojo peč (popolnoma delujočo) ven zaradi zamenjave, sem šel na bolho pogledat koliko so sploh peči, ali se mi da ukvarjat s prodajo ali je enostavno dam na odpad.

Pogledam bolho, in vidim, da nekdo prodaja peč, ki izgleda isto kot moja. Odprem oglas in vidim, da človek kupuje (išče zamenjavo za njegovo peč), ki je ista kot moja.
Pokličem, povem kaj prodajam, me samo prosi, da naj premerim razmake med cevmi (itak, da ne bo treba vse premontirat), na srečo štima, on samo reče pridem iskat.
Se dva prijetna možaka pripeljeta preko pol Slovenije, naložimo, malo pokramljamo in oboji zadovoljno zaključimo dan.

PS: Pri mojih starših so popravljali peč, po parih letih še drži. Je pa res, da je kar zahebano delo (kakor so mi kasneje doma razlagal). Seveda je delal en znanec. Koliko poznam obrtnike, žal ne boš dobil nikogar, če ga še nisi do sedaj. Za prijateljsko ceno ne boš dobil nobenega, ker očitno v krogu znancev nimaš nobenega takega.
Če pa ni prijatelja in prijateljske cene, pa se niti lotili be bodo, ker ne bo računice.
Prijatelj si lahko privošči da naredi nekaj "na hitro", če drži, bo držalo, če bo kmalu spuščalo, pa bo žal spuščalo. Če se greš pa biznis, se pa potem greš biznis, mora držat, moraš dat garancijo, ne veš pri kakšnem težaku boš delal in ti bo še 10× kaj vse ni v redu, ....

Sem imel obrtnika, ki je delal pri meni, in sem ga prosil če mi še eno malenkost naredi, da mi naj pove koliko stane in bova seveda dodatno poračunala. Mi je naredil, ni pa hotel niti računat (in na koncu tudi nisem nič plačal za to dodatno delo).

Njegove besede so pa bile, na m2 tega ne morem računat, ker bi budalo delal iz sebe (bi prišlo prepoceni), če ti pa povem koliko bi ti računal na uro, bi me pa ti nekam poslal. In je tudi rekel, da se takega dela ne bi lotil, ampak da mi bo naredil uslugo in pač naredil naprošeno (ampak samo zato, ker sem njegova redna stranka - ja kar nekaj € odnesel od mene).
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver in mercedes

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
Na prvo žogo kar primerno.

Moram preveriti kako res to spraviti v Slo . Slovenska trgovina , vem da takšne peči ne sme prodati ,razen če bi bila imenovana kako drugače in ne kot peč n trda goriva.

Imamo morda kakšnega dimnikarja ,da bi povedal kako je v praksi sedaj s takšno menjavo peči.

Po logiki bi morali biti veseli da je nova ,če tudi samo na trda goriva, še vedno sigurno boljša kot kakšna stara zapacana.
Ta podatek s strani dimnikarja bi bil kar pomemben.
 

ericks

Majstr
10. sep 2007
2.750
210
63
pec se da dobiti v slovenijo bp. vprasanje je samo koliko logistike je se zadaj. si doma v brezicah? ali postojni?
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
Ne eno ne drugo..Okolica Celja. ( širina me še malo bega ? en podatek je 470 drugi 570 ?? )
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.314
5.840
113
pri taščici
Če imas staro pec v evidenci kurilnih naprav, potem dvomim da ti bo tole.dimnikar pozegnal. Ker novih peci po mojem.znanju zakonodaje (če se ne smejo prodajati, smatram da se tudi ne smejo.montirati nove klasične peči) ti je ne bi smel.pozegnat.
Ne vem.pa kako dejansko dimnikarji sedaj delujejo. (Kontrola evidence kurilnih naprav ob obisku?) Že nekaj časa nimam opravka z njimi.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Še dve leti nazaj je bilo tako, da si v SLO lahko prodajal take peči, nisi pa je smel uporabljat. :zavijazocmi:
Kar se tiče dimnikarja: staro uscano peč postaviš ped bajto in mu poveš da je crknila in da se greješ na elektriko dokler ne rešite z bolj ekonomično rešitvijo.
Nihče pa nima vstopa v bajto brez tvojega dovoljenja. Če gre res za kratkoročno rešitev je to pač to, na dolgi rok se pa na ta način ne bi zafrkaval.
Dimenzije so pa takole: 47 cm je sam kotel, z oblogo je 56 cm (če bi to šlo skozi).
 

jurga

Fizikalc
5. mar 2010
1.750
50
48
podravska
Imamo kakšnega dimnikarja, da ne ugibamo ?


kaj te misliš da bo dimnikar vedel kako peč si imel noter ? Ko da si je zapomnil glih tvojo staro peč-daj nekaj rabljenega not pa bo mir . Meni pride dimnikar enkrat na leto ,naredi letni pregled in to je to . peč pa čistim sam ,dimnika pa ne rabim ker je čisti ko suza tako pravi dimnikar.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Je že pisal da rabi ozek kotel, teh pa ni na pretek. Naš je od oka vsaj 70 če ne še več v širino, pa niti ni pri tavelkih.
Če bo dal noter nov kotel se pa na 100 metrov vidi da je nov, razen če so bo igral in dal gor star pleh :)
 

jurga

Fizikalc
5. mar 2010
1.750
50
48
podravska
Je že pisal da rabi ozek kotel, teh pa ni na pretek. Naš je od oka vsaj 70 če ne še več v širino, pa niti ni pri tavelkih.
Če bo dal noter nov kotel se pa na 100 metrov vidi da je nov, razen če so bo igral in dal gor star pleh :)


joj ,saj bi starega kupil ,če pa že novo nabavi pa ze zakamuflira, saj dimnikara ni vsakih 14 dni ,jo v tednu dni zrihtam da je že na vides stara ,ne se bati saj dimnikari tudi niso taj zajeb.. i
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
Do dimnika si dimnikarja dolžan spustiti ,tam je normalno tudi peč.

In ravno v jesen je nekaj popisoval letnico peči. Sedaj ali je beležil barvo ,ali celo slikal ,se mi pa niti ne sanja.

Plehov ne moreš kar tako menjati ,razen če bi dobil isto peč ,kar je bila moja želja.

Je pa sigurno tu cel kup sivih con.

Peč načeloma bi lahko kupil lani ,predlani ?? In jo hranil doma . Nikjer nisem zasledil da ne smeš vgraditi peči če jo imaš doma. ? Prepovedano oziroma ni je možno več kupiti.

Škoda da se res ne pojavi kakšen kvalificiran dimnikar.
Zdaj da kupim novo pa jo potem moram vreči ven čez pol leta tudi ni neka optimalna rešitev.

Drv imam pa za nekje dve zimi vedno na zalogi. Se pravi bi vsaj ta drva rad pokuril.

Za vnaprej sem pa trenutno nekako najbolj nagnjen k monoblock peletni peči ali toplovodni kamin.

Kot skrajna rezerva bo pa peč na kurrilca še vedno ostala.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.324
3.421
113
Pa od stare peči gor zalimaj tablico. Pleh pa na roko poštrihaj pa bo.(pač si malo prebarval peč ,da ne bo tak zažgana)
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
Eh,malo bolj sigurren pa miren pa tudi želim biti..Tote opcije so tako ,ali bo ali pa ne bo...