POPRAVILO peč iz kotlovne pločevine

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Ja, saj o tem govorim. Konkretno vroč radiator seva in ga zaznaš tudi na par metrov, piko na doda še vonj zapečenega prahu. :cheer:
igi, mene tudi zanima, kaj ste vgradili in približna ocena ali primerjava porabe prej-potem (drva/peleti - elektrika).
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.302
953
113
Celje
Obišči stran
Ja, saj o tem govorim. Konkretno vroč radiator seva in ga zaznaš tudi na par metrov, piko na doda še vonj zapečenega prahu. :cheer:
igi, mene tudi zanima, kaj ste vgradili in približna ocena ali primerjava porabe prej-potem (drva/peleti - elektrika).

v tej temi sem opisal primer. Malce preleti. Konec meseca bom dodal še porabo za februar, potem pa lahko debata ali je to veliko ali ne ;)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Romzi

ericks

Majstr
10. sep 2007
2.745
209
63
ze 8 strani prispevkov, pa se vedno ni poceni kvalitetnega varilca ... se dobro, da grejo temperature cez dan preko 20 ... se malo pa problema ne bo vec.

kot pri Zmelkoow
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.640
6.113
113
Prva tema kjer je OP nasral cel kup neumnosti, vprasal za nasvet in nato vse ostale prepriceval da nimajo prav....hkrati pa je bil na drugi strani Demz v vlogi tistega ki mu je skusal utupit da bedarije govori.... ajme =)))
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Prva tema kjer je OP nasral cel kup neumnosti, vprasal za nasvet in nato vse ostale prepriceval da nimajo prav....hkrati pa je bil na drugi strani Demz v vlogi tistega ki mu je skusal utupit da bedarije govori.... ajme =)))

Saj to je folklora tule. Sploh v Politiki in Čveku. Nabijate kozlarije, ko vam pa podsmodim pod nosom z dejstvi, vam pa vse surle dol padejo :norec: .
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Prva tema kjer je OP nasral cel kup neumnosti, vprasal za nasvet in nato vse ostale prepriceval da nimajo prav....hkrati pa je bil na drugi strani Demz v vlogi tistega ki mu je skusal utupit da bedarije govori.... ajme =)))
Ne se preveč užigati..ste pač navajeni palamuditi. Z rokami nekaj dokazati je pa druga zgodba. Sem ravno toliko star ,da še predobro pomnim kako so se stvari kvalitetno popravljale . Včasih je bil avtomehanik res avtomehanik. Danes je bolj menjevalec delov. Včasih si je znal vsak mulc zaflikati zračnico na biciklu. Moped razstaviti ,sestaviti.. Danes pa samo palamuditi...Škoda besed itak vas je par najbolj brihtnih na svetu..
 
  • Haha
Reactions: jurga

ericks

Majstr
10. sep 2007
2.745
209
63
Ne se preveč užigati..ste pač navajeni palamuditi. Z rokami nekaj dokazati je pa druga zgodba. Sem ravno toliko star ,da še predobro pomnim kako so se stvari kvalitetno popravljale . Včasih je bil avtomehanik res avtomehanik. Danes je bolj menjevalec delov. Včasih si je znal vsak mulc zaflikati zračnico na biciklu. Moped razstaviti ,sestaviti.. Danes pa samo palamuditi...Škoda besed itak vas je par najbolj brihtnih na svetu..

najvecji palamudzija si izpadel sam.

vse se da. da se nov golf 1 sklepat na vikendu, brez prese, rabis samo malo plocevine in enga ki bo to s kladivom izoblikoval po zeljah narocnika. ampak to pac ne gre skozi. ker nimas dovolj denarja, da tega ki tolce s kladivom, placas.

to si izvedel ze takoj na zacetku, samo tega nisi hotel slisat. si raje upal, da bo nekdo od samega dolgcasa prisel varit staro plocevino, pa se material prinesel s sabo. zal tega ze dolgo ni vec.

bom se enkrat ... vse se da, samo mora biti zadaj veliko entuziazma, zelje, casa in na koncu tudi denarja ...

pa ne bit spet uzaljen, da smo vsi proti tebi. ker nismo. si dobil zelo dober nasvet, kaj enega, vec njih, ampak kaj ko noces slisat ...

sej bo ...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
najvecji palamudzija si izpadel sam.

vse se da. da se nov golf 1 sklepat na vikendu, brez prese, rabis samo malo plocevine in enga ki bo to s kladivom izoblikoval po zeljah narocnika. ampak to pac ne gre skozi. ker nimas dovolj denarja, da tega ki tolce s kladivom, placas.

to si izvedel ze takoj na zacetku, samo tega nisi hotel slisat. si raje upal, da bo nekdo od samega dolgcasa prisel varit staro plocevino, pa se material prinesel s sabo. zal tega ze dolgo ni vec.

bom se enkrat ... vse se da, samo mora biti zadaj veliko entuziazma, zelje, casa in na koncu tudi denarja ...

pa ne bit spet uzaljen, da smo vsi proti tebi. ker nismo. si dobil zelo dober nasvet, kaj enega, vec njih, ampak kaj ko noces slisat ...

sej bo ...
Najbolj bogi si ti in tebi podobni..

Če bi znal tekoče brati bi videl da smo že zdavnaj opustili možnost varjenja ,in smo debatirali v povsem drugih sicer povezanih zadevah.

lp
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.640
6.113
113
Najbolj bogi si ti in tebi podobni..

Če bi znal tekoče brati bi videl da smo že zdavnaj opustili možnost varjenja ,in smo debatirali v povsem drugih sicer povezanih zadevah.

lp
Ja kjer si spet poskrbel za salve smeha vseh ki si nam razlozil da se pri ogrevanju na drva cuti zerjavica.... a res? A to v radiatorje prov zerjavico transportiras?

Znas zalit pa pametovat ampak sam sebi si dokazal da si utopist. En mesec si vse prepriceval da obstaja mojster... no in pol ugotovil da mojster ne obstaja.

Pa ni problemov s placilom dokler ti en ni napisal urnih postavk varilca.
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Saj bo... Mogoče se umiriš enkrat..


Pri kurjavi na drva ni občutnih nihanj ,tudi ogrevana voda je višje temperatue in dejstvo je ,da je občutek toplote stokrat boljši kot pri mlačnih radiatorjih.
Bil sem jaz pri takih frajerih doma ki zvečer gledajo tv v bundah ,razen pri res novih gradnjah kjer je vse skupaj že zastavljeno drugače.

Stara hiša ,Peč ven in ena slaba toplotna črpalka je recept da te zebe stoprocentno. No tebe ne..

Će že pogrevaš mojo peč. Marsikdo bi z veseljem pogledal in poizkusil popraviti mojo peč. Samo te ljudi je težko najti. Delajo.

Važn da ste tu sami bogataši ,tu pa tam se najdemo pa še sirotinje .

Kaj to delate da imate vsi urne postavke po 50,100 evrov ?? Je skrivnost.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.142
5.753
113
pri taščici
Če si sirotinja, kot pravis, dobiš kotlovnico gratis.
Poglej na ekosklad.
O temperaturi radiatorjev pa ne vem če bi debatiral.
Dobro dve desetletji preživel ob krušni peči in sem jo sedaj v lastni nepremičnini z veseljem zamenjal za radiatorje, ki se grejejo na drva, temperatura v njih pa do 45.
 

jurga

Fizikalc
5. mar 2010
1.750
50
48
podravska
Saj bo... Mogoče se umiriš enkrat..


Pri kurjavi na drva ni občutnih nihanj ,tudi ogrevana voda je višje temperatue in dejstvo je ,da je občutek toplote stokrat boljši kot pri mlačnih radiatorjih.
Bil sem jaz pri takih frajerih doma ki zvečer gledajo tv v bundah ,razen pri res novih gradnjah kjer je vse skupaj že zastavljeno drugače.

Stara hiša ,Peč ven in ena slaba toplotna črpalka je recept da te zebe stoprocentno. No tebe ne..

Će že pogrevaš mojo peč. Marsikdo bi z veseljem pogledal in poizkusil popraviti mojo peč. Samo te ljudi je težko najti. Delajo.

Važn da ste tu sami bogataši ,tu pa tam se najdemo pa še sirotinje .

Kaj to delate da imate vsi urne postavke po 50,100 evrov ?? Je skrivnost.


zdaj pa si že dosaden ,da te imajo tu že polni k..c !1 jaz sem popravljal peči in švasal da mi je po riti teklo ,ko pa sem rekel ceno pa je onemu po čelu teklo -kdo se še danes zajebava s tem nihče . kaj se tiče kurjenja na drva,olje pelete ... 70 stopij je 70 stopinj in občutek toplote radiatorja je isti ,tak da ne filozofiraj preveč .Saj tu niso vsi bogataši so ljudje ki znajo preceniti kaj se splača popraviti in kaj je že odslužilo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: frenk_v in Apollo8

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Če si sirotinja, kot pravis, dobiš kotlovnico gratis.
Poglej na ekosklad.
O temperaturi radiatorjev pa ne vem če bi debatiral.
Dobro dve desetletji preživel ob krušni peči in sem jo sedaj v lastni nepremičnini z veseljem zamenjal za radiatorje, ki se grejejo na drva, temperatura v njih pa do 45.
Če bi imel dobro krušno peč je nebi dal ven za noben denar..Govorim zase. Če ne za gretje pa za peko..Drugim sploh ne odgovarjam več..70 stopinj za drva je normala 70 za olje se spufaš takoj..
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Moji starši so vrgli krušno peč ven okoli leta 1965. Se dobro spomnim.
Krušna peč je preteklost, kdor jo danes dela, jo dela zaradi ambienta in ničesar drugega. Zadeva zavzame 1/4 talne površine bajte - kdo bo to gledal :zavijazocmi: . Si sploh kdaj šel zakurit v krušni peči? Mislim da je ni več punce pri nas ki bi to sploh znala. Imam mamo ki je to furala v mladih časih, pa ti bo odkritosrčno povedala, da si čuden romantik.

Toliko o krušni peči.

Razumem te pa, da si želiš v tako stari bajti visokotemperaturno ogrevanje. To je popolnoma logično, samo determiniral si ga slabo, zato pa so tule taki komentarji. V stari bajti brez izolacije lahko greješ samo visokotemperaturno, sicer ne bo haska. Tvoja ideja s kaminom ki bi vseboval vodno ogrevanje, je povsem v redu. Zraven si omisli še spodobne radiatorje ki imajo velik volumen vode, npr. tako kot "trika" nekoč, pa bo. Z nizkotemperaturnimi režimi v taki bajti ne narediš nič. Tudi radiatorji morajo biti izbrani k temu - ne pozabi. Čim večji volumen vode, da imaš vztrajnost.

Glede varjenja pa, še enkrat, če bi kdo pomislil da bi dobil nekega varilca na finto da mu bo to izziv, nikar tako razmišljati. To so resne zadeve in resno delo, od izziva se pa ponavadi zelo ubogo živi. Na koncu ga pa še pojebejo, ko bo čez 2 meseca var spustil :nigladek:. Vse se da narediti. Včasih smo to z veseljem delali, saj je bil odnos krepko drugačen. Danes pa - če boš samo senco vrgel nekam na sosedovo, lahko že pričakuješ sranje. Sami ste tako želeli (mlajša generacija podpihnjena z ameriškimi filmi), sedaj pa imate.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.640
6.113
113
Saj bo... Mogoče se umiriš enkrat..


Pri kurjavi na drva ni občutnih nihanj ,tudi ogrevana voda je višje temperatue in dejstvo je ,da je občutek toplote stokrat boljši kot pri mlačnih radiatorjih.
Bil sem jaz pri takih frajerih doma ki zvečer gledajo tv v bundah ,razen pri res novih gradnjah kjer je vse skupaj že zastavljeno drugače.

Stara hiša ,Peč ven in ena slaba toplotna črpalka je recept da te zebe stoprocentno. No tebe ne..

Će že pogrevaš mojo peč. Marsikdo bi z veseljem pogledal in poizkusil popraviti mojo peč. Samo te ljudi je težko najti. Delajo.

Važn da ste tu sami bogataši ,tu pa tam se najdemo pa še sirotinje .

Kaj to delate da imate vsi urne postavke po 50,100 evrov ?? Je skrivnost.
Delamo verjetno razlicne stvari in dalec od tega da bi bili bogatasi. Ampak znamo ocenit kje je smiselno popravljat in kje ne...

napisal si
Će že pogrevaš mojo peč. Marsikdo bi z veseljem pogledal in poizkusil popraviti mojo peč. Samo te ljudi je težko najti. Delajo.
Prvo kot prvo, tvoje eči ne more pogreti nihče več, ker je spustila hahahahahahahah. Ok šalo na stran. Pišeš logične nesmislne, namreč v isti sapi trdiš, da bi marsikdo pogledal in skušal popraviti peč, ter da da je te ljudi težko najti. V bistvu nisi našel nobenega. ZAto lahko zlahka ovržemo to nebulozo, da teh ljudi kar mrgoli. Na celem forumu nihče ne pozna niti enega.

Pri kurjavi na drva po tvojem sistemu morda n nihanj, je pa izjemno slab izkoristek drv, vecino namrec pozenes skozi dimnik. Ko se ti pec zapre in se vse skupaj zacne cmarit v kotlu je pac konec z ucinkovitostjo. Tvoj radiator ne ve kdo greje vodo ki teče skozi njega. Ti tudi ne, če ne poznaš objekta.

Ti pa predlagam da začneš švasat in se specializiraš za taka popravila. Pa poročaj o poslovnih uspehih
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Dajte vsi se lepo predstavite z imenom in priimkom ,da vas obiščem gospode in dam vsakemu nekaj zaslužiti da vidim vaše expertize...Da ni ravno obratno, da nimam na koncu jaz bolje vse poštimano samo se ne duvam na suho...
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.640
6.113
113
Komot. Mojo kurilnico je enkrat prisel pogledat en soforumas, zal sem pozabil kateri, vem pa da je helikopterje popravljal :)

Sicer v svojem nastopastvu pozabljas, da ne glede na to kaj imamo doma, nase kurilnice delajo, tvojo familijo pa ze slab mesec zebe.

Pa ti ne privoscim slabega, sam s tem odnosom si tam kjer si....ze dolgo na svetu in tu gor sprasujes ce kdo koga pozna
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Mene nič ne zebe..Je bila za rezervo peč na olje..Tam po enem tednu sem pa že kuril..Tako da se zastonj naslajaš ob moji peči..

Me pa pi*zdi da sem dal noter peč starejšo kot je moja. Po desetih letih itak nebi smela odpovedati in je skoraj sigurno bila tam neka slaba točka v materialu. In zato sem predvideval možnost popravila ,v kar sem še vedno prepričan. Res pa da obogateti se pa res neda s popravilom ene peči.

Drugače pa že čaka da se kaki romi pripeljejo in čao miki...

Toliko enega jamranja in prošenja na kolenih za državno pomoč s s strani privatnikov. Včasih vsak evro prav pride. Ampak ne . Raje jamrat. Da se razumemo ,ne vsi ,ampak večina pa.

Ni pomembno ,a ko bi vedeli koliko enih avtomobilov od kvazi extra bogatih privatnikov so pobrale banke in lizing hiše..Haha. Tu mi gre pa res na smeh. Pa ne zaradi privoščljivosti, ampak ker par komadov poznam kako visoko so se nosili. Pa ravno na podoben način ,da malih del sploh nebi jemali. Danes bi pa tri luknje z veseljem izkopali..

Dokler ne vidiiš sploh ne moreš verjeti koliko enih bajt,stanovanj,avtov je na fafing ,kredit..

Jaz imam pa vse svoje.. Samo prodam lahko kaj ,dolžen pa niti centa.
Res pa da ne mečem stvari kar po tekočem traku stran. Sem pač siromak.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.142
5.753
113
pri taščici
Ni tam zadaj pri vtoku bila slaba točka v materialu.
Tam zadaj pri vtoku imajo vse peči slabe točke pri materialu.
Zato so "izumili" varovanje povratka oziroma mešalni ventil, ki omili to slabo "točko".
Se glede krušne peči.
Nisem je vrgel ven iz hiše.
V hiši ki sem jo kupil je ni bilo.
Zaenkrat je ne pogrešam. Če pride do situacije ko več dni (mesecev) ne bo elektrike in kruha v trgovini, takrat se mi bi pa začelo kolcat po njej.
Sicer pa me je prekurjena peč nekajkrat prehladila. Očitno knajpanje in "savnanje" ni za mene.
 
  • Všeč mi je
Reactions: mercedes