POPRAVILO nedelujočega nuvija

riba43

Zelenc'
17. apr 2009
10
0
1
81
Kamnik
Popotnik lep pozdrav.
Kar precej vode je preteklo (pravzaprav let), ko sem te prosil za pomoč. Gre za star Garmin 255W, ki sicer dela in imam naložen CN NT2017.20. Pa sem dejal, da bi malo posodobil SW in še kaj, če je. Problem je v tem , da mi v PCju z Windows 10 64 sicer garmina prepozna , da mi ga Garmin Express prepozna kot nuvi 255, updater pa ga ne prepozna. USB povezave ni.Zadnjih nekaj dni sem prebral vse poste tule, probal vse mogoče, brez uspeha. xml datoteka pokaže sledeče:

PartNumber>006-B0827-00</PartNumber>

<SoftwareVersion>780</SoftwareVersion>

<Description>nüvi 255W</Description>
Nisem prepričan, da je sw verzija 780 prava.
Želel bi tvoj nasvet oziroma rešitev problema.
confused-1.gif


Lep pozdrav
 

wind

Pripravnik
17. sep 2007
293
0
16
zdravo ali mi lahko prosim pomagate imam garmin bmw motorrad IV in mi na zaslonu izpiše SYSTEM SOFTWARE MISSING. garmin updater ga sploh ne prepozna. Kaj lahko naredim prosim za pomoč in navodila!
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.308
630
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Zelo verjetna rešitev je ta, da z rgn toolom ustvariš rgn file iz zadnjega uradnega softwera (3.50) za ta model in s tem RGN fajlom potem v preboot-u restoraš software.
 

wind

Pripravnik
17. sep 2007
293
0
16
Citat:
Uporabnik Janch pravi:
Zelo verjetna rešitev je ta, da z rgn toolom ustvariš rgn file iz zadnjega uradnega softwera (3.50) za ta model in s tem RGN fajlom potem v preboot-u restoraš software.
kako pa racunalnik usb kabel prepozna naprave pa sploh ne najde
 

markovodenik

Zelenc'
20. avg 2018
1
0
1
Zdravo!

Ali mi lahko kdo pove oznako čipa za usb priključkom (mali črn z 6. nogicami). Mi je explodiral in bi rad napravo popravil.
Gre za garmin nuvi 2360.

Hvala!
Marko
 

PeterVeliki

Zelenc'
5. dec 2010
5
0
1
Ljubljana
Naredil sem eno veliko neumnost. Pomotoma sem izbrisal vse iz mojega GARMIN DRIVE 51 LMT-s. Sem pač furjast in sem namesto SD kartice formatiral Garmina. Sedaj sem po Alterju vse preiskal, pa ne najdem nikjer datotek za popravit DRIVE 51. Lepo bi prosil za pomoč da usposobim navigacijo tako da pridem v MASS storage in naložim nazaj izbrisane datoteke. Kompletno varnostno kopijo imam (sem jo naredil ob nakupu).

hvala že vnaprej
 

Priponke

  • Slika-3.jpg
    Slika-3.jpg
    89,8 KB · Ogledi: 304
Nazadnje urejeno:

semnov

Pripravnik
19. feb 2009
188
22
18
Težava s starejšim garminom Nuvi mislim da je nekje 772. Lepo delovalo nekaj ler, res karte so malo stare, vendar prometne informacije in obvestila pa super delovalo. Sedaj je dalj časa stal, baterija je prazna, vendar je šlo na akumulator.
Sedaj se mi ne zažene prav, ko želi naložiti mape, so po cca 5 sekundah ponovno zaganja.
Poizkusil sem s hardverskim resetom, tako kot sem zasledil na netu, držim prst v desnem delu ekrana, vendar se prične postopek, ko napiše da se obrišejo vsi podatki in potem ponovno v zagon.
Je kakšna rešitev, ki ne pomeni samo vrži skozi okno? To sicer ne smem, ker smeti dajemo v ZC.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.755
5.382
113
Če je baterija ornk počepnjena.....ma malomprobleme dokler se vsaj za silo ne napolni tako da lahko tudi na polnilec deluje! Pač pri zagonu gre malo več štroma....ko na kompjuterju naprimer....ko nalaga sistem!

Malo filaj pa potem probaj

Če ne pa internet (ebay, aliexpress) pa nova rabljena baterija (cca 15-20eur) pa youtube za tvoj model 772???? ne obstaja....in najdi kako se ga razstavi in menja baterijo ;)
 

semnov

Pripravnik
19. feb 2009
188
22
18
Hvala za nasvet, sem uspel z resetom, sicer verjetno v 10 poizkusu pa vendar sedaj deluje, sedaj grem na operacijo baterija. Mogoče je tu kdo iz Štajerske, ki to bolje zna, sam sem bolj za "konkretne žice" nad 1,5 mm2..
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

zakon

Guru
16. maj 2008
8.531
1.731
113
toti Maribor
Poglej na Nuviju samem. Navadno je taka majhna nalepkica na zadnji strani. Lahko pa pogledaš v nastavitvah v rubriki "naprava".
 

semnov

Pripravnik
19. feb 2009
188
22
18
Hvala za napotke, sedaj sem že naročil baterijo pri tem, ki ste ga priporočili. Verjetno je to ista baterija za vse tipe od 770 do 780. Garmina danes zopet ne morem zagnati, bo res osnovno popravilo zamenjava baterije in potem naprej.
Mi je ta navigacija dosti boljša, kot ta ki jo ima novi nissan leaf.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.277
2.379
113
še v SLO - ampak komaj
Crko mu mini USB priklop (menda) in išče majstora. Kaj ni jasno?
(eden od bolj jasnih postov, ki jih je tu pripopal gor - po mojem je spet začel jemat tablete)