Pomoč pri izbiri zavarovanja za avto

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.492
6.589
113
Čez nekaj časa bom nabavil nov avto - rabljenega ford mondeo, za vrednost okoli 8000€

Se pri takšnem avtomobilu splača kasko?

Katero zavarovanje naj izberem? Se dosti na poti (letno okoli 60.000km) in bi rad, da se morebitne težave rešijo hitro. Dosti mi tudi pomeni "asistenca" recim nadomestno vozilo, vleka..ali kaj podobnega. Katero zavarovalnico bi izbral? Vozniško imam več kot 10 let.
 

Kinimod

Serpico
4. dec 2007
1.839
0
36
45
SV SI
Pri nas smo pred kakima dvema tednoma podaljševali dvema avtoma zavarovanje, pa sem za hec izpolnil TOLE. Odgovor je bil menda v kakih dveh urah, hec pa je, da je bla za vsak avto najbolj ugodna ponudba druge zavarovalnice - za enega Generali, za drugega pa ZM (zaradi one fore pri zavarovanju vozniške, ki jo je blo pod mus treba nabavit) in smo pol kar prek njih sklenli. Hitro in korektno, tak da jih kar priporočam.
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.361
381
83
Triglav ima AMZS, kar je vsaj v Sloveniji velika prednost.

Kaj /koga ima konkurenca in s kom ima pogodbo Triglav v tujini pa nimam pojma.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.492
6.589
113
Kakšne so pa kaj cene te asistence pri triglavu?

Je tu gor kak njihov agent?
 

B81

22. jul 2007
34.621
9.050
113
ZM ima privatnike z avtovlekami in svojimi nadomestnimi avti, sem enkrat koristil s službenim avtom. Meganom.
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.361
381
83
Citat:
Uporabnik Denis pravi:
ZM ima privatnike z avtovlekami in svojimi nadomestnimi avti, sem enkrat koristil s službenim avtom. Meganom.

Je tut kolega koristil, na Madžarskem, s Scenicom, ki nima rezervne gume. Ima pa neko polnilo, ki seveda ni pomagalo.

Rezultat - cel dan(!) je preživel na eni bencinski pumpi, da so našli mojstra, ki je zamenjal gumo.
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.361
381
83
Po spominu:
od vse skup nič (1€ ali 1 cent?) če imaš polni kasko + kombinacije
do dobrih 20€, če nimaš nič drugega

Govorim za osnovno, imajo pa vsega skupaj tri različne (kolikor denarja, toliko muzike). Kakorkoli že, pride te ceneje kot če vzameš članstvo v AMZS.

Pri ta haupt paketih zavarovanja je asistenca (comfort, ta boljša) že vključena.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.492
6.589
113
Pa se splača polni kasko za rabljen avto, za katerega bom dal okoli 8000€ ?

Član pri AMZS pa sem že.
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.361
381
83
To je podobno, kot bi spraseval a se sploh splaca kupit rabljen avto za 8k? Odgovor je odvisen od vsakega posameznika. Jaz sem mel ful kasko za slabsi in manj vreden avto. Sem bil miren pred krajo oz. vlomi, toco, huligani, amaterskimi soferji ki jim je parkiranje spanska vas, brez strahu pred okvarami.

Jest bi rekel takole: ce nimas v zepu 12k za pusnit tako ali drugace, vzemi kasko. Se bolj to velja, ce bos vzel kaksno obliko financiranja.

Asistenco pa ocitno ze imas. Razen ce rabis kaj vec (tujina, nadomestni avto...)
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
Včasih je bil Cifra za te zadeve, vendar že nekaj mesecev ni od njega nobenega glasu
confused-1.gif
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Kje si pa ravno Triglav našel. Jaz ti lahko zavarujem le za Zavarovalnico Maribor ali Generali.

Sicer sem iz Ljubljane, lahko pa se pripeljem tudi do KR...
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.418
126
63
Ker je Triglav najbolj fleksibilna zavarovalnica....

Malce povprašaj na servisih katero zavarovalnico svetujejo za kasko oziroma katera najmanj komplicira.
bo v vsaj 90% odgovorih beseda Triglav .
 

B81

22. jul 2007
34.621
9.050
113
To je odvisno od cenilca.

Sluzbeni avto imamo na kakih 5-ih krajih poškodovan.
Pridem do Šerbineka k cenilcu (Zav.MB), pa komplicira in dve poškodbi v razmaku 30 cm dvakrat naredi zapisnik, budalo.

Grem na servis, pa mi tam rečejo (Slov. Bistrica), naj grem še k cenilcu. Ta mi je pa cel papir izpolnil, dal gor še gumo ( ne vem, zakaj) in radkapo, ker je je 1 cm manjkal, bila odlomljena.
Tako bi imeli samo eno škodo, zdaj zaradi cepca pri Šerbineku pa imamo tri škode. Sicer je avto službeni, je minimalna premija za kasko, samo vseeno se bo poznalo.
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.418
126
63
To zato delajo, ker določena zavarovanja lahko koristis le 3x letno pri Mariborski ( ali pa 4x , ne vem tocno), tako da zato tako vztrajno furajo vsako škodo posebi...sej ti pravim, Triglav lahko rečem da najmanj komplicira, in to govorim iz izkusenj,pa tudi vidim v firmi kako stranke pizdijo k morajo pri ostalih zavarovlanicah letat naokoli ko zmešani.

En cist simpl primer v primeru financiranja.

Pri Triglavu je dovolj ce leasing poslje soglasje na fax.... pri Mariborski, mora pa stranka nesti vlogo za prijavo škode na leasing, katero morajo tam potrditi in potem jo mora stranka nazaj dostaviti, original seveda. Fax jim ni dovolj.

Skratka komplicirajo u nulo.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.492
6.589
113
Avto bom vzel na lizing, tako da bom primoran izbirati med tilion in ZM.

Katero priporočate? Zanima me dober kasko in pa asistenca, cena ni tako pomembna.
 

Pongo

Pripravnik
19. jul 2007
644
0
16
Obišči stran
Med tema dvema bi se jaz odločil za zavarovalnico Mb.
Tilia se po mojih izkušnjah vedno nekaj izmotava, ko je treba kaj izplačati.
bonk.gif