Pomoč pri izbiri zavarovanja za avto

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.169
2.266
113
Hja veš kako je, kot prvo zaupam vase in v svoje sposobnosti na cesti. To je eno. Kot drugo pa kdo bo kradel 8k € vredno kanto? (ostale delne kombinacije pa tako imam). Da mi vkradejo novega Audija ali pa VW razumem, je riziko, stare kolarnice pa mi nihče ne bo kradel. Torej spoštovan darjan, kaj mi bo kasko? To je pač moj riziko in do sedaj se mi je še vedno izplačalo na vseh avtomobilih. Če pa ga "trofim" pa bodi brez skrbi da ga dobim polovico po delih za 500€ iz dojča. Tako sem tudi naredil s Passatom ko me je nekdo trofil v rit. Zavarovalnica mi je izplačala škodo po njihovih normativih, jaz pa sem si Passateka za smešne dinarčke popravil (celo barvo karoserijskih delov sem izbiral, ni bilo potrebno niti barvanje). Seveda treba malo možgane uporabit in se znajt, to pa je res. Je pa res da vsi niste za to. Ne postavljamo vsi avtomobile na pooblaščence ter čakamo kot lipovi bogovi... Skratka vsakemu svoje, ne skrbi ti za mene!
wink-1.gif
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.169
2.266
113
Kaj je s točo? Ne razumem? Imam pri Triglavu zavarovano delno kombinacijo B (toča, požar, neurja, manifestacije...). Čist vse lahko zavaruješ brez kaska razen kraje ne moreš zavarovat.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.492
6.589
113
Zanimivo. Trigav je potem dobra zavarovalnica.

Pri VBS leasing so mi dejali, da ne potrebujem osnovnega kaska, mogoče jih kontaktiraj, kajti max zneska pa ne vem.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.169
2.266
113
Saj ne kupujem avta darjan, če pa že kupujem pa ponavadi na gotovino. Vprašam samo informativno saj o tem potekajo večkrat pogovori in marsikdo zaradi tega ne vzame leasinga ker mora potem drago kasko plačevat... Drugače pa ja, Triglav je super. Drugače pa lahko pri Grawe tudi zavaruješ extra točo, prav tako pri Generalli koliko mi je znano. Pri Mariborski ne gre, za ostale pa tudi ne vem!

Lp
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.655
14.363
113
jup, tudi Generali ima delni kasko s kritjem toče:

8) Kombinacija požar
Krite so škode nastale zaradi požara, strele, eksplozije, viharja,
toče, snežnega plazu, padca zračnega vozila ter manifestacije
in demonstracije.
 

bero1

Fizikalc
2. sep 2007
2.881
96
48
mb+ -20km
Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:
Sicer rahlo offtopic (ne čist) ampak vseeno... Nagradno vprašanje in sicer katera banka nudi leasinge in do katerega zneska pri katerih ni treba avtomobila kasko zavarovat? Saj se strinjamo da je neumnost 8000€ vredno kanto leasing zavarovat če ni posebnih želja? Mislim da je bilo enkrat nekaj govora da nekateri leasingi že to nudijo... hvala
To bi mene tudi zanimalo,a ve kdo mogoce?
cool-1.gif

Lp.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.655
14.363
113
Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:
Superca! Matey ali veš če to nudi tudi Adriatic Slovenica?

Lp

huh, res nebi vedel... samo bolj dvomim da ima to opcijo... pokliči ter preveri
smile-1.gif
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.169
2.266
113
Ja Matey, sem preveril, tudi oni ponujajo. Samo mi je kar takoj rekla na 080 da SAMO ob sklepanju zavarovanja na novo, češ v stilu, ne hodi sredi leta... Potem pa prekineš zavarovanje in ga skleneš znova
stupid-1.gif


Lp