Pomoč pri izbiri zavarovanja za avto

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.493
6.589
113
Zakaj ne? Kako pa drugače nudijo popuste, če niso predhodno zmenjeni z zavarovalnicami, da bi jim oni malo manj zaračunali ?

Tudi agent od generalija je dejal tako, da lizing hiše imajo vnaprej določeno zavarovalnico.
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.950
1.260
113
Citat:
Uporabnik Kinimod pravi:
Pri nas smo pred kakima dvema tednoma podaljševali dvema avtoma zavarovanje, pa sem za hec izpolnil TOLE. Odgovor je bil menda v kakih dveh urah, hec pa je, da je bla za vsak avto najbolj ugodna ponudba druge zavarovalnice - za enega Generali, za drugega pa ZM (zaradi one fore pri zavarovanju vozniške, ki jo je blo pod mus treba nabavit) in smo pol kar prek njih sklenli. Hitro in korektno, tak da jih kar priporočam.

Tile so pa res hitri, v 11 dneh niso sposobni odgovorit...
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Nič posebnega, s tem da ko bo lizing potekel in boš zavaroval na svoje ime niti pod slučajno ne bo tako ugodno.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.493
6.589
113
Se razume. Ampak imam plan tale avto po tem prodat, ker bo itak imel blizu 300k km.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.655
14.363
113
ah zakaj, pri teh km se motor šele dobr ulaufa
grin1.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.493
6.589
113
Heh..no..saj bomo videli kako bo kaj stanje z €€...

Ampak takrat bo tudi avto manj vreden in se polnga kaska ne bo potrebovalo, IMO.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.493
6.589
113
Hm...iščem pogoje od zav MB, pa mi ni jasno kje so..mi kdo pomaga? Torej small print me zanima.
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Darjan, pri kasku naj ti namesto AXA asistence da AXA PLUS asistenco. Dodati tudi nezgodno zavarovanje zavoznika in potnike.

Pri tatvini je pravilno, da je brez odbitne franšize.

Pri obveznem zavarovanju je ASISTENCA AXA AO nepotrebna.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.493
6.589
113
Imam tole..se pa mi je pokvaril avto in me zanima do česa vsega sem upravičen iz AXA PLUS asistence, ker jaz na njihovi strani ne najdem nič, le tisto bogo sliko ki se niti ne odpre lepo.
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Od kod pa si? Jaz sem zastopnik pri ZM (sem iz Ljubljane) in imam splošne pogoje, lahko ti dam tudi za kasko. Lahko prideš iskat. Sicer bi ti pa jih lahko dali, kjer si dobil informativni izračun.
smile-1.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.493
6.589
113
Štajerska...

Mogoče pa mi lahko pomagaš..kaj pomeni točno tole:

poprvilo/vleka ... XXX €

A to pomeni da krijejo eno in drugi ali eno ali drugo do tega zneska?

Kolikokrat se lahko koristi tole?
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Od nekoga, ki bo prišel na poziv v okviru AXA ASISTENCE se pričakuje, da bodo pred pričetkom popravila znali oceniti, ali bodo vozilo lahko uspešno popravili vozilo ali ne.

Torej popravljati avto in ga potem še odvleči (odpeljati) se tudi meni ne zdi logično.

Glej tekst iz splošnih pogojev za AXA PLUS:

7. člen Popravila vozila na mestu ali nujna vleka
Če v času potovanja pride do prometne nesreče ali mehanske okvare
zavarovanega vozila, zaradi česar je vozilo v nevoznem stanju, bo
zavarovatelj omogočil naslednje oblike pomoči:
(1) če je vozilo možno popraviti in vleka ni potrebna, ter če trajanje
popravil ne bo presegalo ene ure, bo zavarovatelj kril stroške
popravila (brez stroškov za rezervne dele) do:
1) 300 EUR v R Sloveniji,
2) 400 EUR izven R Slovenije;

(2) v primeru, da poškodovanega vozila ni mogoče popraviti na
mestu prometne nesreče ali mehanske okvare v roku ene ure, bo
zavarovatelj uredil in plačal stroške vleke zavarovanega vozila v
pooblaščeno delavnico, ki je najbližja mestu, kjer se nudi pomoč, do
višine:
1) 300 EUR v R Sloveniji,
2) 400 EUR izven R Slovenije;
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.169
2.266
113
Sicer rahlo offtopic (ne čist) ampak vseeno... Nagradno vprašanje in sicer katera banka nudi leasinge in do katerega zneska pri katerih ni treba avtomobila kasko zavarovat? Saj se strinjamo da je neumnost 8000€ vredno kanto leasing zavarovat če ni posebnih želja? Mislim da je bilo enkrat nekaj govora da nekateri leasingi že to nudijo... hvala
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Saj pri tem se ne gre kaj je zate smiselno ali ugodno pač pa kako se lizing hiša zavaruje v primeru, da je na avtu totalka, ti pa nehaš plačevati potem obroke. Zapleniti ti ne morejo ničesar in se lahko pod nosom obrišejo za sredstva. Pri kasku pa so oni upravičeni do premije.

Torej je to bolj kot ne varovalka in spet se bo bolj pogosto pojavljala...
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.169
2.266
113
Daj Roberto ne pametuj vedno z nekimi osnovami ker sploh nisi interesanten, logično da je kasko zato da se banka zavaruje in ne zato, da ustreže banka zavarovalnici....Glej nismo vsi tako neumni kot ti misliš da smo, tudi ostali vemo kaj, ok? Preberi še enkrat kaj sem zgoraj vprašal in če nimaš pametnega odgovora na moje vprašanje PROSIM molči. Razen če nabiraš sporočila, potem povej in te bom razumel... Torej še enkrat sprašujem če ima kdo informacije, kater leasing in do katerega zneska nudi leasing na motorno vozilo brez obveznega kaska, tudi če tega ne nudi v osnovi me zanima kakšne bonitete moreš dosegat pri tem leasingu da ti ugodijo? Hvala
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.493
6.589
113
Zakaj pa "kante" za 8000 ne bi zavaroval? "vse na full" kasko je mene prišel ene 700€, kar je malenkost glede na ceno, koliko bi prišlo, če grem enkrat popravlat karkoli...če je avto "kanta" še ne pomeni da so rezervni deli poceni. Poceni je le pri avtih tipa clio, etc..kjer je polno "turških" delov in rabljenih.

Prej bi rekel, da zakaj bi kanto za jurija zavaroval s kaskim.