Pomoč - ne morem formatirat win7

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Zdravo,

torej po dolgem času sem se odločil, da trenutni windows 7 (beta) formatiram in naložim final varianto windowsa 7.

Problem se pojavi, da ko zapečem .iso sliko od windowsa na dvd in restartam pc in naštimam, da mi boota iz dvd pogona se nič ne zgodi....računalnik se enostavno zažene naprej in gre v windows...v moj profil

poskusil sem vstavit en dvd filem v moj dvd pogon ko je računalnik prižgan in mi ne odpre ničesar - kot da bi bil prazen dvd....očitno sem nekaj ali a je sam windows nekaj zaj---- z mojim dvd pogonom.

zanimivo pa je to, da ko vstavim prazen cd/dvd v ta isti pogon me vpraša ali želim zapeči bilo kaj na prazen medij
bonk.gif


ko vstavim dvd v pogon na kateremu je filem ali slike, ali mp3 se začne vrteti in čez nekaj sekung nekaj potihem zaropota in se ustavi...tako ponovi 3x in se ustavi...

je možno, da je šla dvd enota?

kaj mi priporočate? kako naj vem ali je fizično enota šla ali samo windows zajebava?

poskusil sem ustvarit bootable usb ključ in nanj naložil win 7 vendar mi ne prime ob zagonu pc-ja (čeprav imam naštimano v biosu, da se mi najprej boota from removable usb, nato cd/dvd in šele nato harddisk).

kakšna ideja ali nasvet?

zelo rad bi formatiral pc (prenosnik) ker je ta win 7 beta že skoraj da zamrznil...vse mi zamrzuje ker očitno ni še tako stabilna različica ta beta..

hvala in lp
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
V BIOS nastavi boot z DVD-ja (oziroma če obstaja med zagonom prikliči boot menu, piše na ekranu).

Vstavi pa en CD ali DVD, ki je bootabilen. Vsak kolega ti lahko speče, če nimaš doma.
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
skratka crknu je disk (320gb), dvd enota in pa grafična zajebava - vse v enem!

nesu sem ga na servis ker je še vedno v garanciji in so mi rekli, da mi bodo zamenjali komponente ampak da podatke ne morejo rešit ker je disk crknu - čeprav mislim da seda.

ampak reku sem jim da mi dajo nazaj moj disk in so mi rekli, da ga morem plačat....jaz sem pa želel disk nazaj samo zaradi tega, da bi jaz poskusil podatke rešit ...