Podaljšanje registracije vozila preko eUprave

koliko

Guru
21. avg 2007
4.225
2.049
113
SV SLO
E registracijo pač opraviš, ko ti ni treba na tehničnega. Če imaš starejši avto od 10 let ti to nekak ne pride v poštev, ker ne vidim smisla v tem, da opraviš tehničnega, potem pa greš za računalnik in opravljaš E registracijo za domačim računalnikom(telefonom, tablico).
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.574
113
Marlbor
Podaljšal registracijo preko euprave. Pri samem postopku nisem nikjer videl opcije, da bi vnesel naslov, kamor se mi naj pošlje prometno dovoljenje. Imam uradno prijavljeno začasno bivališče, v eupravi naslov za pošiljanje naveden naslov začasnega bivališča in mi državne ustanove tudi vse zadeve vedno posredujejo na začasno bivališče. Zakaj mi prometnega dovoljenja niso poslali na začasni naslov, ampak kar na stalnega?

Namesto, da bi prihranil 2 eur in čakanje v morebitni vrsti enoti za registracije, sem naredil 60km nepotrebnih potnih stroškov in izgube časa. :bonk:
 
Nazadnje urejeno:

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.649
147
63
Glede začasnega naslova se res ne spomnim. Upam da kdo preveri. Ampak ko si se odločil na katero upravno enoto boš vložil zahtevek bi jih bilo najbrž dobro poklicati in omeniti želje, pa to pripisati tudi v opombe, podati GSM številko.

LP
 

B81

22. jul 2007
34.423
8.921
113
Za podaljšanje registracije avta se za tem ko opraviš tehnični, splača kar tukaj urediti in plačati:
https://e-uprava.gov.si/si/podrocja/promet/vozniki-in-vozila/registracija-vozila

4€ ceneje je kot za AMZS šalterjem, kjer je lahko še gužva, nam pa se sploh ni potrebno odpraviti od doma. Tukaj samo počakamo da po pošti prispe nova prometna (čez dan ali dva). Tudi ko imam v prometni 4 štemplje, moramo za šalterjem dodatno plačati izdelavo nove prometne, tukaj pa je za 4.97€ vsako leto avtomatično nova.
Plačilo možno na več načinov, med njimi tudi s čisto klasično Maestro kartico. Torej, ni potrebnega Klika, Mastercarda, Vise...

Možnost obstaja že od leta 2006, a vsaj jaz nisem zasledil, da bi se kje kaj omenjalo. Upam, da info komu koristi.

LP
Tam ko naredis tehnicnega, ni moznosti podaljsanja?
 

placki

Pripravnik
10. apr 2008
49
3
8
Jaz sem pa naredil tehnični 17 dni pred iztekom prometnega dovoljenja. Nato sem predzadnji dan naredil zavarovanje. Ker je bilo prometno že polno štampiljk mi je z. agent rekel, če mi kar on uredi, da dobim novega. Ok sem rekel. Plačal sem mu še cestnine, izdelavo novega prometnega,.... Ko dobim domov prometno je bil na njemu datum veljavnosti od takrat, ko sem naredil tehničnega. Torej 17 dni prej kot običajno. Se obrnem na agenta ki pravi, da so narobe naredili na UE. Pošljem e-mail na UE in vprašam, če je prišlo do napake. Tam mi odgovorijo, da podatkov pri e-podaljšanju prometnega dovoljenja ni mogoče popravljati.
Kaj zdaj, a je to res? Kdo je tukaj zamočil?
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Prometno velja kot velja tehnični. Če imaš prometno do 1.5. lahko narediš TP +- 30 dni (1.4. do 29.6.), pa še vedno velja dovoljenje od 1.5.. Že na tehničnem pa se vpiše kot datum veljave 1.5. naslednje leto, ne glede na to kdaj znotraj teh 60 dni si bil na TP.
Tudi zavarovanje lahko delaš znotraj 60 dni in velja od 1.5. na primer.

Razen če si kaj narobe zapisal.
 

placki

Pripravnik
10. apr 2008
49
3
8
Vse podatke je vnesel zavarovalni agent. Očitno nekaj ni naredil prav. Drugače sem tudi jaz mislil, da je +/- 30 dni
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
V bistvu mi ni jasno, ako je on zate delal registracijo preko e-uprave. :oops1:

Če je klasika nimaš sploh kaj vnašat - tehnični je vnešen, vneseš št. police in plačaš cestnino online. To je to. Vsi datumi so avtomatika.
 

placki

Pripravnik
10. apr 2008
49
3
8
Pojma nimam sam datum ne štima, imel sem narejen tehnični, on mi je naredil zavarovalno polico potem pa še zahtevo za izdajo novega prometnega dovoljenja. Plačal se mu še za novo prometno, ovitek, neko tarifo 22 ter cestnino.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Podaljšanje je drugače nekih 5€ vse skupaj taksa in obrazec+ovitek. Ti je očitno naredil na TP tam je še storitev.
 

placki

Pripravnik
10. apr 2008
49
3
8
Ovitek 0.06€, prometno 1.26€ + tarfna številka 22 3.65€. Je na računu od UE. Zraven pa še letna dajatev za uporabo vozil v cestnem prometu. Mene samo zanima, kdo je tukaj zaj...., da pritisnem nanj.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.574
113
Marlbor
Potem so zafrknili na upravni enoti. Zadeve se več ne da popraviti. Je pa sicer sila nenavadno in najbrž tudi nedovoljeno, da ti je agent ponudil to uslugo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.574
113
Marlbor
Vse se da popraviti, samo dovolj tečen moraš biti. Ali v prometni ali pa tako, da mu vrnejo za 17 dni cestnine, stroškov tehničnega in zavarovalnica pri zavarovanju.
Cestnine so mu zaračunali toliko kolikor so mu je vpisali v prometno, to program sam ven vrže fakturo. Zavarovanje bo pa naslednje leto dobil nazaj za teh par dni, ko bosta z agentom uskladila datume.